کتاب مدیریت و کنترل پروژه به روش گام به گام از دکتر مجید سبزه پرور . دکتر سبزه پرور سعی کرده توی این کتاب مفاهیم مدیریت و کنترل و زمان بندی و مدیریت هزینه های یک پروژه

رو به خوانندگان این کتاب ارایه کنه . این کتاب در نوع خودش میتونه به دانشجویان مهندسی صنایع و عمران و...در کل کسانی که میخوان کنترل پروژه رو به صورت اصولی و طبق استاندارد جهانی یاد بگیرن کمک خوبی بکنه . البته آقای سبزه پرورتوی ویرایش جدیدش اومده یه سری سوالات و تست کنکور کارشناسی ارشد هم گذاشته که دانشجویان ارشد میتونن استفاده کنن . این کتاب رو اونایی که میخوان با نرم افزارهای کنترل پروژه کار کنن باید مطالعه کنن تا مفاهیم کنترل پروژه رو بتونن روی نرم افزار اعمال کنن

.

 

md 5b5cf کتاب7دکتر مجید سبزه پرور مولف کتاب مدیریت و کنترل پروژه دارای دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت تهران

 

 

وعضو هیأت علمی دانشگاه و دارای مدرک بین المللی استاندارد مدیریت پروژه از ogc انگلستان میباشد .

این کتاب  یک رمان فلسفی است یا یک رساله فلسفی در قالب داستان آری کتاب بار هستی اثر میلان کوندرا انقدر مشهور است که کمتر کتابخوانی مطالعه نموده بسیاری از این کتاب فیلم ساختن  و حتی اقتباس داشتن

رمان بارهستی  در سال هزار و نهصد و شصت و هشت نوشته شده است یک رمانی که دورن شخصیتها را  اسکن و به تصویر می کشد و به بارگو نمودن  شرایط زندگی هنذمندان و ظبقه روشنفکرام بعد از بهار پراگ می پردازد یعنی بعد از حمله اتحاد جماهیذ شوروی به کشور چکسلواکی.قهرمان اصلی رمان بار هستی  توما است که پزشک جراحی مشهور است که مشکلات عقیدتی بسیاری با کمونیست های چک داشته و از اینروست که

موجب شده از شغلش اخراج شود و در ادامه ماجرا رابطه توما با شخصی به نام  ترزا که بعد از مدتی با یکدیگر ازدواج می کننذ که ................

 

معرفی کتاب بار هستی

حقوق اساسی تالیف دکتر محمد عالیخانی، دیپلمات و نویسنده ایرانی می باشد. دکتر محمد عالیخانی مدرک کارشناسی را در رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران دریافت کرد و بعدها در رشته علوم سیاسی مدرک دکترا کسب کردند. س‍ی‍اس‍ت‌ خ‍ارج‍ی‌ س‍وری‍ه‌ از س‍ال‌ ۱۹۴۱ ت‍ا ۱۹۶۱، دیپلماسی کشورهای خاورمیانه، ح‍ق‍وق‌ ب‍ی‍ن‌ال‍م‍ل‍ل‌ و هویت ملی ایرانیان از دیگر تالیفات ایشان می باشد. عناوین فصول بخش نخست کتاب با عنوان دولت، بدین شرح می باشد:

 

Untitled

کتاب تاریخچه تقریبا همه چیز نوشته یکی از محبوب ترین و پرخواننده ترین نویسندگان جهان ، بیل برایسن است که توسط آقای محمد تقی فرامرزی به فارسی ترجمه شده است . در کتاب تاریخچه تقریبا همه چیزکه جایزه بهترین کتاب سال 2004 آمریکا را دریافت کرد ،  بیل برایسن سفر نهایی خویش را به ژرفای جذاب ترین و مهم ترین پرسش هایی که علم درصدد پاسخ گویی به آنهاست آغاز میکند . در این کتاب ، این نویسنده همواره کنجکاو می کوشد به درون همه چیز (از انفجار بزرگ گرفته تا آغاز تمدن های بشر)  پی ببرد و آنها را بشناسد و بشناساند . یا به گفته خودش « ... چگونه از هیچ بودن به چیزی بودن رسیدیم ، و سپس چگونه ذره ای از آن چیز به ما تبدیل شد ، و نیز با بخشی از آنچه در آن فاصله و از آن پس رخ داد آشنا می شویم. » این البته چیز کمی نیست .

tarikhche taghriban hame chiz

این کتاب در مورد فیزیک کوانتومی است.در مورد رفتار مرموز جهان میکرو, و خواص نامانوس نظریه کوانتومی که چنین رفتاری را پیش بینی می‌کند.در تلاشی برای درک جهان کوانتومی,به فراسوی فیزیک یقیناً به فلسفه و شاید حتی به نظام عالم وجود روان شناسی و الهیات رهنمون می شویم…
این کتاب برای پویندگان راه معرفت، به‌ویژه برای دانشجویان دوره کارشناسی فیزیک، با پیش‌زمینه‌ای از فیزیک‌ جدید یا مکانیک کوانتومی و برای دانشجویان فلسفه که درس فلسفه جدید را می‌خوانند، مفید خواهد بود. مفید از آن نظر که ناگفته‌های درس مکانیک کوانتومی را با استفاده از همان استعارات کوانتومی بازگو می‌کند و بدین‌ترتیب افق تازه‌ای را فراروی خواننده قرار می‌دهد. البته، دلیل گنجاندن درسی تحت عنوان «مبانی فلسفی مکانیک کوانتومی» در دوره کارشناسی، که متأسفانه در بسیاری از دانشکده‌های ما نه‌ تنها تدریس نمی‌شود، بلکه با احتمال زیاد دانشجویان از چنین مبحثی بی‌اطلاعند (توجه شود این کتاب در دوره کارشناسی فیزیک دانشگاه پیام نور تدریس می‌گردد. ادمین دنیای شیرین علم)، شاید گستراندن افق و ژرفا بخشیدن به بینش علمی دانشجو درباره‌ی آموخته‌های درس مکانیک کوانتومی است. کتاب حاضر، که یکی از کتاب‌های مرجع این درس است، به قدری آسان نوشته شده است که هر خواننده مشتاق می‌تواند مطالب آن را به آسانی دنبال کند و با نفوذ در مفاهیم کوانتومی، از آنها لذت ببرد.

 

اسرار جهان کوانتومی

 

فرض کنید من با هزار نفر دیگر در اتاقی باشیم. همچنین فرض کنید بدانیم این هزار نفر از ۴۹۸ مرد فرانسوی، ۲ دختر فرانسوی، ۲۰۰ مرد نروژی و ۳۰۰ دختر نروژی تشیکل شده باشد. با این آگاهی می‌دانم احتمال اینکه شخصی که درست پشت سر من است،‌ فرانسوی باشد، یک به دو است. حال فرض کنید که من به فرد پشت سری نگاه کردم و دیدم که او یک زن است. احتمال فرانسوی بودن شخص بی‌درنگ به یک در پانصد تغییر می‌کند.
اگر وضعیت در نظریه‌ی کوانتومی به همین ترتیب باشد، در آن‌صورت موضوع کاهش تابع موج بلافاصله منتفی می‌شود. وقتی تابع موج صرفاً بیانی از دانش ما از حقیقت است، پس تعجب‌آور نیست بلکه انتظار می‌رود موقع اندازه‌گیری تابع موج ناگهان به چیز دیگری تغییر یابد. اندازه‌گیری به سادگی دانش ما را تغییر داده است. (البته به طور معمول این هدف اندازه‌گیری است)
هرچند چنین نگرشی به تابع موج ممکن است جذابیت‌ ساختگی داشته باشد، اما از یک جنبه بسیار مهم نامناسب است. این نگرش نمی‌تواند پدیده تداخل را شرح دهد. …..

 

برای خرید کتاب اسرار جهان کوانتومی تماس بگیرید

نام نویسنده آدنان اکتار است که به هارون یحیی معروف میباشد. وی در تاریخ ۱۹۵۶ در آنکارا متولد شده و تحصیلات ابتدایی , راهنمایی و متوسط را در همان شهر تمام کرده , سپس دوران آموزش عالی را در دانشکده هنرهای زیبایی دانشگاه معمار سینان و رشته فلسفی را در دانشگاه استانبول به اتمام رسانیده است. ایشان از سال ۱۹۸۰  تا به امروز اثرهای بسیار متنوعی تحت عناوین دینی , علمی و سیاسی از خود به جای گذاشته است.کتاب های هارون یحیی از آمریکا تا هندوستان , از انگلستان تا اندونزی , از لهستان تا بوسنی هرزگوین  , از اسپانیا تا برزیل و بسیاری از کشورهای دیگر مورد پسند و تقدیر واقع شده است.هدف اصلی هارون یحیی چروکیده نمودن ریشه افکار ضد دین و آموزش اخلاق قرآن است.

 

معجزه کائنات

 

طبق تئوری انفجار بزرگ و دلایل حاصل از آن , خداوند کائنات را از نیستی به هستی آورده است.انفجار بزرگ , انسان را از تمام جهات به تفکر وامیدارد. این واقعه از جزئیات و محاسبات حساسی بوجود آمده که نمیتوان آنها را تصادفی به شمار آورد.تئوری انفجار بزرگ بصورت کلاسیک , رشد کائنات را از تمام جهات در یک لحظه قبول نموده است.اما به چه صورت در لحظه , کلیه اجسام و عناصر کائنات شروع به پیشرفت کرده است؟ چه کسی فرمان این امر را صادر کرده است؟

 

دانلود کتاب معجزه کائنات

 

 

 

 

کتاب نجوم برای همه تالیف ماکسول راید و ترجمه حسینعلی رزم آرا مجموعه ای از مفاهیم مهم و اساسی علم نجوم است که با بیانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان علاقه مند به نجوم با هر سطحی از معلومات ارائه شده است. اگر به نجوم علاقه دارید و یا به تازگی پا به این عرصه گذاشته اید، این کتاب میتواند شما را با دنیای شگفت انگیز نجوم آشنا کند. البته توجه داشته باشید که این کتاب در سال ۱۳۳۵ خورشیدی تالیف و چاپ شده بود لذا مطالب آن نیز مربوط به دانسته های بشر در همان دوره است….. این کتاب اطلاعاتی درباره خورشید ، کهکشانها ، صور فلکی ، سیاره زمین ، نیروی جاذبه ، ستارگان ، فضا و…. در اختیار ما قرار میدهد .

 

نجوم برای همه

 

خورشید بایستی نخستین کره آسمانی باشد که در ابتدای طلوع تمدن توجه ساکنین کره خاکی را به خود جلب نموده است. خورشید منبع اسرارآمیز و حرارت بوده و هنوز هم هست. از قدرت فکر خارج است که تصور میکنیم اگر نزدیک این کره آتشین بودیم گرما و تابش خیره کننده آن با ما چه میکرد. میدانیم که درجه ی گرمای سطح خورشید تقریبا ۱۱۰۰۰ درجه فارنهایت است ولی حرارت مرکزی آن به ۷۰ میلیون درجع فارنهایت تخمین زده شده.این اعداد برای ما غیر قابل تصور است فقط میتوان گفت که خورشید به قدری سوزان است که چنانچه از وضع فعلی بدان نزدیکتر بودیم در معرض خطر واقع میشدیم.

پروفسور مایک پارکر پیرسون استاد موسسه باستان شناسی بریتانیا ، دانشگاه و کالج لندن است . او درجه لیسانس خود را از دانشگاه ساوتهمپتون  و درجه دکتری خود را با عنوان "مرگ، جامعه و تغییر اجتماعی: عصر آهن جنوب یولند ۲۲۲ پیش از میلاد - ۶۰۰ میلادی"از دانشگاه کمبریج گرفته است ؛ او بازرس بازنشته میراث انگلستان می باشد. علایق پژوهشی او عبارتند نوسنگی وعصر برنز بریتانیا و اروپابه خصوص تجزیه و تحلیل مراسم تشییع جنازه و بشر مردم، ماداگاسکار و اقیانوس هند، و باستان شناسی عمومی و است . او محقق اصلی در تعدادی از پروژه های تحقیقاتی بزرگ، از جمله پروژه استون هنج ریورساید و سنگ های فعلی پروژه استون هنج است .


باستان شناسی مرگ و تدفین

باستان شناسان برای بازسازی گذشته همیشه با داده هایی سر کار دارند که بیشتر آنها را از حفاری به دست می آورند وکه یکی از مهم ترین داده هایی که باستان شناسان در هنگام حفاری با آن مواجه می شوند تدفین ها می باشند تدفین ها و داده های همراه با تدفین اگر مورد دستبرد قرار نگرفته باشند و همچنین در مناطقی با وضعیت اقلیمی مناسبی به لحاظ حفاظتی باشند می توانند اطلاعات بسیار مفیدی از زندگی مادی و اعتقادی فرد متوفی را بازگوکنند و مشابه روزنه های خفیفی ارتباط دهنده بین گذشته وحال باشند.ولی گاهی در باستان شناسی نیاز است که برای بررسی موضوعی علاوه براستفاده از داده های باستان شناسی از اسناد تاریخی و گزارشات مورخان وسیاحان نیزبهره گرفت که در این خصوص مثال های فراوانی به وقوع پیوسته است که از میان آنها می توان به یافت شدن شهرهای باستانی تمدن بین النهرین با استفاده از نوشتار موجود در کتاب مقدس و یا استفاده از منابع تاریخی برای جستجو برای پیدا کردن شهر تروا و مثال های فراوان دیگری که باستان شناسان از اسناد تاریخی استفاده کرده اند اشاره کرد کتاب باستان شناسی مرگ تدفین که فصل اول آن به عنوان درسهایی از مرگ ترجمه شده است نیز درحالت مقایسه ای بین شرح اتفاقات صورت گرفته در مستندات تاریخی در تدفین اشخاص با داده های باستان شناسی می باشد که نویسنده آن در ابتدا به بررسی یک سند تاریخی در خصوص مراسم تدفینی می پردازد و در ادامه با مقایسه این سند تاریخی با داده های باستان شناسی سعی دربررسی توانایی های مستندات تاریخی و داده های باستان شناسی دارد .که در این خصوص تدفین ها و روش ها مختلف برگزاری مراسم خاکسپاری در نقاط مختلف اروپا و آمریکا را مورد بررسی قرار می دهد وبیشتر محتوی در خصوص بررسی تدفین و مراسم تدفین در قاره اروپا و آمریکا می باشد.

 

شک کردن درمورد واقعیت «پیش رفت» بسیار مورد پسند است. بعضی تمایل دارند که ... مشتاقانه به «عصر طلایی» سادگی آغازین باز پس نگرند. ما به عنوان اهل علم نمی توانیم از تاریخ بپرسیم که: «آیا ما پیشرفت کرده ایم؟ آیا فزونی گرفتن اسبابهای مکانیکی که نمونه آن هواپیما، ایستگاه های برقایی، گاز سمی و ... است همانا پیشرفت است یا نه؟» ... پاسخ دادن به آن بستگی دارد به طبع پژوهنده و حتی وضع مزاجی او. پرسیدن اینکه «آیا ما پیش رفته ایم؟» غیرعلمی است، تنها به این دلیل که نیازی نیست که هیچ دو نفری به آن جواب همانند بدهند. تا زمانی که دامنه تاریخ ... محدود شود، ماقبل تاریخ در آن جایی ندارد... تاریخ، نزد عامه و هم نزد دانشوران به تاریخ فرهنگ بدل می شود. ماقبل تاریخ مدرک مکتوبی ندارد که نامهنای بازیگرانش را فاش کند یا جزییات زندگی خصوصی شان را بازشناساند. ازاین رو، «پیش رفت» نزد مورخ می تواند با تکامل نزد جانورشناس برابر باشد... اگر زیست شناس، اصطلاحخ پیشرفت را به کار می برد، مقصودش از آن، توفیق در تنازع بقاست. بازماندن آن که بسزاست یک اصل اساسی تکامل است. اما معنی سزاواری، توفیق در زندگی کردن است... اگر جمع کل رو به افزایش باشد، نوع را باید موفق شمرد... وگرنه ... محکوم به شکست است. مطالعات ماقبل تاریخی نه تنها دامنه تاریخ مکتوب را عقب تر می برد و گسترده تر می سازد بلکه تاریخ طبیعی را به پیش می کشاند... اما باستان شناسی ماقبل تاریخی سر و کارش با چیزهایی است که انسان ساخته است و تغییرات فرهنگ بشری را دنبال می کند.

 

انسان خود را میسازد

 

گفته شده است که ما قبل تاریخ ادامه ی تاریخ طبیعت است, و میان تکامل اورگانیک و پیشرفت فرهنگی شباهتی است. آنچه تاریخ طبیعت دنبال میکند, پدید آمدن انواع تازه ای است که برای بقای بیشتر, با محیط سازگار شده, و برای یافتن غذا و پناهگاه مناسبتر شده اند و از این رو در تکثیرند. تاریخ انسان آشکار میکند که انسان صناعت های جدید و اقتصاد های جدیدی خلق کرده که نوع او را فزونتر ساخته و بدین وسیله تناسب افزون شده ی او را با محیط تثبیت کرده است.

آرتور کلیفتن گایتون فیزیولوژیست پرآوازه آمریکاییست.پدرش دکتر بیلی گایتون پزشک گوش وحلق و بینی بود که بعدها رئیس دانشکدهٔ پزشکی آکسفورد شد. آوازه گایتون بخاطر نگارش کتاب معروف فیزیولوژی پزشکی است که در ایران به فیزیولوژی گایتون معروف است. بعدها جان ای هال هم در نگارش کتاب به او یاری رساند و حاصل آن کتاب درسی فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال می‌باشد که در دانشگاه‌های جهان در حال تدریس است.گایتون در ابتدا عمده مطالعاتش را در زمینه عامل افزایش فشار خون بنا نمود و در این راه بسیاری از فرمولها و محاسبات و رفتار مربوط به سیستم گردش خون را کشف نمود. در سال ۱۹۵۵ تئوری برون ده قلب را ارائه نمود که نشان می‌داد قلب تنها خونی را که دریافت می‌کند، قادر به پمپاژ است و خود قلب نقشی در تنظیم مقدار برون ده قلب ندارد.از دیگر کارهای ارزنده وی، محاسبه فشار میان بافتی است. پروفسور آرتور گایتون، پس از سالها تلاش در ارتقای دانش فیزیولوژی و پزشکی، در سال ۲۰۰۳ در سانحه رانندگی درگذشت.حاصل تلاشهای گایتون، نگارش بیش از چهل کتاب پیرامون پزشکی است.

 

فیزیولوژی گایتون هال


اهمیت کتاب گایتون و هال در ارایه‌ی دقیق دیدگاه‌های تشخیصی، درمانی و مباحث پایه پزشکی است. این کتاب یکی از منابع مهم علوم پزشکی و زیستی در بیش‌تر دانشگاه‌های مهم دنیاست و در بسیاری از دانشگاه‌های ایران تدریس می‌شود. سهولت یادگیری مفاهیم که به صورت خلاصه ارایه شده‌اند، توجه ویژه به اصول فیزیولوژی و ارایه‌ی مطالب در بخش‌هایی مجزا، از ویژگی‌هایی است که به مخاطب در درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند.

صفحه1 از2

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید