پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

آشنایی با تاریخ ایران

موجود
70,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ
کتاب آشنایی با تاریخ ایران اثر عبدالحسین زرین کوب
توضیحات

تاریخی که ملاحظه می فرمایید کنفرانس هایی است که مرحوم دکتر زرین کوب در سالهای 1354 تا 55 ایراد کرده است.

این کنفرانس ها در موسسه روابط بین المللی وابسته به وزرات خارجه ایراد شده است.در ان سالها برای داوطلبان ورود به رشته سیاسی وزرات خارجه کلاس هایی تاسیس شد که از چند نفر از اساتید بنام دعوت بعمل امد تا هریک در رشته تخصصی خود در ان کلاس ها درس های خود را به شکل کنفرانس تقریر کنند که ضبط می شد و دانشجویان از روی ضبط برای خود جزوه تهیه می نمودند.

درس تاریخ این کلاسها بعهده دکتر عبدالحسین زرین کوب بود که شامل دو قسمت قبل و بعد از اسلام است.این دو قسمت عبارت از 19 کنفرانس است.

مزیت این تاریخ این است که خواننده همه دانشمندانی را که از قرنها پیش برای روشن شدن تاریخ این سرزمین اعم از خواندن کتیبه ها و نوشتن مقاله ها و کتاب ها و نیز مترجمین این اار را بفارسی می شناسند.در حالی که هم اثر و هم ترجمه به میزان نقد سنجیده شده است.

البته این کتاب نفیس در دسترس نبود تا اینکه همین اواخر جلد اول ان بهمت اقای دکتر روزبه زرین کوب برادر زاده استاد و نیمه دوم به لطف خویشاوندات بسیار گرامی ایشان  جمع اوری و چاپ گردید.


خرید کتاب آشنایی با تاریخ ایران اثر عبدالحسین زرین کوب چاپ اول 1386 از انتشارات سخن در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است.برای خرید کتاب مطابق روش خرید در سایت لقدام نمایید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.