پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۲۶۴۰۱۹۵۶   مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

0

انسان خردمند

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ
کتاب انسان خردمند : تاریخ مختصر بشر اثر یووال نوح هراری
توضیحات

 در بخش نخست کتاب انسان خردمند می خوانیم انسان از مدت ها پیش از تاریخ وجود داشت. موجوداتی که شباهت زیادی به انسان نوین داشتند ابتدا حدود 2.5 میلیون سال پیش پا به عرصه حیات گذاشتند اما تا نسل ها بعد با هزارها موجود دیگری که در کنارشان روی زمین می زیستند تفاوتی نداشتند.اگر می توانستیم 2 میلیون سال پیش گشت و گزاری در شرق افریقا داشته باشیم ممکن بود به تصویرهایی اشنایی از انسان ها برخورد کنیم.

مادران نگران در حال نوازش نوزادنشان.کودکان شاد و خندان در حال بازی در گل و لای .جوانی یاغی که علیه استبداد اجتماعی می شوردند.

انسان خردمند یک راز ازادهنده تر را پنهان نگه داشت.ما نه تنها خویشاوندان بدوی بسیاری داشته ایم بلکه روزگار صاحب خواهر و برادرهای زیادی هم بوده ایم.

ما به این فکر عادت کرده ایم که تنها موجودات بشری هستیم.زیرا گونه ما در طی 10 هزار سال اخیر به واقع تنها گونه بشری روی زمین بوده است. اما مفهوم واقعی واژه بشر جانداری از جنس انسان است.و در گذشته گونه های متعدد دیگری از این جنس علاوه بر انسان خردمند وجود داشته است. بعلاوه همانطور که در فصل اخر کتاب خواهد امد این امکان وجود دارد که در اینده ای نه چندان دور با موجوداتی بشری سر و کار داشته باشیم که خردمند نیستند

خرید کتاب انسان خردمند : تاریخ مختصر بشر اثر یووال نوح هراری ترجمه نیک گرگین از انتشارات فرهنگ نشر نو چاپ اول 1396

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.