پشتیبانی 9 صبح لغایت 12 شب (دفتر میرداماد:26401956_دفتر سهروردی:88478196_مشاور فنی:09125343644)

0
0
0

مطالعاتی درباره ساسانیان

موجود
70,000 تومان
کد محصول :
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ
کتاب مطالعاتی درباره ساسانیان اثر کنستانتین اینوسترانتسف
توضیحات

کتابی که ترجمه آن از نظر خواننده گرامی میگدرد اثر کنستانتین  اینوسترانسف مورخ و خاور شناس روسی است که چندی استاد دانشگاه و عضو انجمن باستان شناسی پطرسبورگ بوده این دانشمند به تاریخ کشورهای خاور زمین عموما و فرهنگ ایران در عصر ساسانیان خصوصا علاقه فراوان داشته و درباره دوره های گوناگون تاریخ باستانی ملل اسیای میانه و روابط عرب و ایران تتبعات و پژوهشهای کرانبهایی نموده است.

کتاب مطالعاتی درباره ساسانیان از آثار برجسته کنستانتین  اینوسترانسف است و آنچه بر قدر و ارزش این اثر می افزاید همانا مآخذ و مدارک بی شماری است که مولف در دسترس داشته و ان را  با دقتی هرچه تمام تر مورد تفسیر و موشکافی و تجزیه و تطبیق قرار داده است.

از اثار دیگر دانشمند نامبرده کتابی است تحت عنوان موادی از ماخذ عرب درباره تاریخ فرهنگ ایران در عصر ساسانیان که در همین کتاب در چند مورد به ان ارجاع شده است.

مقالاتی که در این کتاب درباره تاریخ فرهنگ ایران گرد آمده در دوره های مختلف در نشریه های گوناگون علمی بوسیله نگارنده چاپ میشده است.مقاله نخستین در نشریه شعبه تاریخ و زبان شناسی فرهنگستان امپراطوری علوم به شماره 13 مجلد هشتم و مقاله دوم در مجلد هفتم نشریه شعبه شرق انجمن باستان شناسی امپراطوری روسیه به چاپ رسیده است

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.