پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

از سیر تا پیاز

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ
رنگ
کتاب از سیر تا پیاز اثر محمد ابراهیم باستانی پاریزی
توضیحات

مجموعه چند مقاله باستانی پاریزی کتاب از سیر تا پیاز

کتاب ار سیر تا پیاز شامل چند مقاله تالیف محمدابراهیم باستانی پاریزی، استاد تاريخ در دانشگاه تهران، و يكي از تاريخ‌دانان و نويسندگان برجسته و شاعر و موسيقي‌پژوه ايران است.

محمد ابراهیم باستانی پاریزی در سوم دي‌ماه ۱۳۰۴ در پاريز متولد شد. وي تا پايان تحصيلات ششم ابتدايي در پاريز تحصيل كرد و در عين حال از محضر پدر خود مرحوم حاج آخوند پاريزي هم بهره مي‌برد.

پس از پايان تحصيلات ابتدايي و دو سال ترك تحصيل اجباري، در سال ۱۳۲۰ تحصيلات خود را در دانشسراي مقدماتي كرمان ادامه داد و پس از اخذ ديپلم در سال ۱۳۲۵ براي ادامه تحصيل به تهران آمد و در سال ۱۳۲۶ در دانشگاه تهران در رشته تاريخ تحصيلات خود را پي گرفت.

پاريزي به گواه خاطراتش از نخستين ساكنان كوي دانشگاه تهران (واقع در امير آباد شمالي) است. شعري نيز در اين باره دارد كه يك بيت آن اين است:

فاش مي‌گويم و از گفته خود دلشادم ساكن ساده‌دل كوي امير آبادم

در ۱۳۳۰ از دانشگاه تهران فارغ‌التحصيل شد و براي انجام تعهد دبيري به كرمان بازگشت. در همين ايام با همسرش، حبيبه حايري ازدواج كرد و تا سال ۱۳۳۷ خورشيدي كه در آزمون دكتري تاريخ پذيرفته شد، در كرمان ماند.

باستاني پاريزي دوره دكتراي تاريخ را هم در دانشگاه تهران گذراند و با ارئه پايان‌نامه‌اي در باره ابن اثير دانشنامه دكتراي خود را دريافت كرد.

وي كار خود را در دانشگاه تهران از سال ۱۳۳۸ با مديريت مجله داخلي دانشكده ادبيات شروع كرد و تا سال ۱۳۸۷ استاد تمام‌وقت آن دانشگاه بوده و رابطه تنگاتنگي با اين دانشگاه داشته‌است.

استاد باستاني پاريزي در مرداد ماه سال ۱۳۸۷ حكم بازنشستگي خود را، به صورتي غيرمترقبه و همزمان با بازنشستگي ۲۱ استاد ديگر دانشگاه تهران دريافت نمود.

{tortags,37,4}

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.