پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

تاریخ گیتی گشا در تاریخ زندیه

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب تاریخ گیتی گشا در تاریخ زندیه اثر محمد صادق نامی اصفهانی
توضیحات

کتاب تاریخ گیتی گشا در تاریخ زندیه اثر محمد صادق نامی اصفهانی

 تاریخ گیتی گشا که مشتمل بر سه تالیف درباره خاندان زندیه است برای اولین بار در سال 1317 شمسی باهتمام استاد فقید گرانمایه سعید نفیسی توسط کتابخانه اقبال بچاپ رسیده ولی از آنجا که حقایقی درباره یکی از خاندانهای حاکم روز در آن درج شده بود توسط رژیم سابق توقیف و جکع آوری و از نشر آن جلوگیری بعمل آمد و در نتیجه گوشه ای از تاریخ ایران به بوته فراموشی سپرده شد.( اتفاقی که الان مرتب برای کتب چاپ جدید اتفاق می افتد متاسفانه)
نظر باینکه عدم انتشار چنین اثر ازنده ای برای تاریخ ایران و پژوهندگان اینگونه آثار غنیمتی فاحش بشمار می ایسد. در صدد بودم بمجرد برطرف شدن موانع نیت خود را در طبع و انتشار ان بمرحله اجرا دراورم اینک که فرصت مورد نظر فراهم امده است خوشوقتم از اینکه بتوانم این کتاب نفیس را بارباب نظر تقدیم کنم. امید است با انتشار این کتاب گامی در راه روشن شدن حقایق تاریخی سرزمین نیاکان خویش برداشته باشم.جواد اقبال

کتاب تاریخ گیتی گشا در سال هزار و سیصد و شش توسط انتشارات اقبال با مقدمه سعید نفیسی به بازار عرضه .

نویسنده این کتاب علاوه  بر تاریخ گیتى‏ گشا  در قسمت اول . دو پیوست  را از 2 نویسنده دیگر در خود ضمیمه نموده و حوادث عصر نویسنده بخش نخست را تا  ٢١  محرّم  ١٢٠٠  گزارش کرده است.

و در باره بسیارى از رویدادها که وى آنها را دیده، بدون کم و کاست سخن گفته یا آنها را از خاطرات و مشاهدات و نوشته‏ هاى میرزا محمدحسین فراهانىِ وزیر، نقل کرده است.

ذیل نخستینِ (بخش دوم) آن را عبد الکریم بن على رضا الشریف، شاگرد میرزا محمدصادق (نامى) نوشت.

خرید کتاب تاریخ گیتی گشا در تاریخ زندیه اثر محمد صادق نامی اصفهانی با مقدمه سعید نفیسی چاپ اول هزار سیصد شصت و سه انتشارات اقبال

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.