پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

کوروش حکمران جهان

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب تاریخ

کتاب کوروش حکمران جهان اثر ولفگانگ ویلهلم ترجمه کریم طاهرزاده بهزاد
توضیحات

کتاب کوروش حکمران جهان اثر ولفگانگ ویلهلم 

 

این کتاب از سری کتاب های انتشارات کمیته جشن شاهنشاهی دانش آموزان آموزشگاه اندیشه در سال هزار و سیصد و چهل و شش تحت عنوان کوروش حکمران جهان نگارش دکتر ولفگانگ ویلهلم از آثار هردوت و کسنوفن ترجمه مهندس کریم طاهرزاده به زندگی کوروش کبیر و تاریخ ایران باستان می پردازد.

 جنگ جهانی اول با شکست آلمان خاتمه یافت.انقلابات داخلی آغاز گردید و امپراطور آلمان به هلند فرار کرد.
هرچه موجود بود تا قطارهای راه آهن کشورهای فاتح بعنوان جبران خسارت جنگ از آلمان گرفتند.ملت آلمان بخاک سیاه نشست نگارنده بارها در پای کارمندان عالیرتبه المان کشفشهای کهنه و وصله دار مشاهده مینمودم نطقهای شایدمان طلایه فرقه اشپارتاکس در پارلمان دلهای ملت المان را جریحه دار میکرد.شیرازه تجارت و اقتصاد و صنایع و فرهنگ المان بکلی از هم پاشیده شده بود. در چنین بحران فلاکت باری عده ای از دانشمندان و سیاسیون ملت از افکار و اندیشه های خود استعانت نموده و جهت تقویت روحی ملت المان مشغول مطالعه و کاوش تاریخ ملل باستان شده و بخصوص عقب اثار قلمی نویسندگانی میگشتند که در تقویت نیروی روحی ملت شکست خورده خود مفید و موثر باشد در میان آثاریکه قوای روحی ملت خود از زبانهای دیگر ترجمه و تالیف نمودند دو اثر قلمی هم مربوط به تاریخ قدیم ایران بود.

خرید کتاب کوروش حکمران جهان

 

 این دو اثر یکی بنام کوروش فرمانروای جهان بود که نگارنده انرا بفارسی برگداندم و دیگری بنام ایرانیان ایخیلوس میباشد.
کتاب اخیر نمایشنامه تئاتر است که بقلم ایخیلوس یونانی نوشته شده و با وجود اینکه موشضوع نمایشنامه فتح یونان و شکست ایران میباشد باز باندازه ای مهیج و تکان دهنده و موثر میباشد که روح هر خواننده ایرانی را به جنبش و هر احساس خموده را بجوش و خروش میآورد.
نگارنده آقای کاظم زاده ایرانشهر که در برلین هم منزل بوده و در مورد لطف و توجه دانشمندان المانی قرار داشتیم در نمایش مذکور مارا دعوت و بنام میهن مان ایران یکی از بهترین لژها را بما دادند.از تماشای نمایش هیجانی که در روحیات من ایجاد شده و در عین تآثر امیخته بغرور لذتی که از درک عظمت تاریخ باستانی نصیب ما گردیده هنوز هم از اعماق خاطرم فراموش نشده است.

برای خرید کتاب کوروش حکمران جهان نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.