پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

برفک

موجود
70,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان
کتاب برفک اثر دان دلیلو
توضیحات

 کتاب برفک اثر دان دلیلو:


برفک یکی از مهم ترین نوشته های نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا، دان دلیلو است. دلیلو که نامش در بین چهار نویسنده هم عصرش که توانسته اند بیش از بیست و پنج جایزه معتبر جهانی را از آن خود کند، خوش می درخشد، در برفک، به نکوهش و ملامت روحیه مصرف گرایی می پردازد که زندگی انسان غربی را در عصر مدرنیته تحت سلطه خود قرار داده است و همچنین به بیان محصول و نتایج این عصر مدرنیسم با نگاهی جهانی می پردازد.


برفک در فضایی طنز آلود، به نقد سیاست های مصرفی جامعه ی آمریکایی می پردازد که توسط نهادهای سیاسی و دولتی بر جامعه تحمیل می شود و این نهاد ها با در دست داشتن رسانه، تسلط و چیرگی خود را بر جامعه وامی دارد و حتی به حریم شخصی افراد نیز توسط آن تجاوز می شود، همچنین این ابزار کاربردی برای مردم در جهت گسترش مصرف گرایی قلمداد می شود.


دلیلو داستان مردی را به نام جک گلدنی، می نویسد که با چهارمین همسرش، بابِت و فرزندان مدرنیته و تجددگرای خود زندگی می کند.

جک استاد دانشگاه در حیطه مطالب ابداعی خود است و همسرش در یک برنامهٔ تحصیلات تکمیلی برای بزرگ‌سالان تدریس می‌کند و عضو گروهی است که داوطلبانه برای نابینایان کتاب می‌خوانند که در کنار فرزندانشان در مواجهه با عصر جدید تکنولوژی دچار ترس ها و تردید هایی می شوند.
داستان تاثیر گذار کتاب، اغلب در محیط دانشگاهی می گذرد و نویسنده بیان می دارد که سرعت حرکت پر شتاب جهان به سوی گسترش تکنولوژی بیش از آن که لذت بخش باشد باید موجب ترس و آینده ای نامعلوم شود.
بریده هایی از برفک:
قبلا به ذهنم خطور نکرده بود که تلاش یک انسان برای تصحیح خطایش میتواند شادی ارتکاب جنایتی را که حالا سعی در جبرانش داشت دو چندان کند.
فکر میکردم سرکوب دیگه منسوخ شده. سال هاست به ما میگن که ترس ها و امیال مون رو سرکوب نکنیم.

سرکوب باعث عصبیت و اضطراب و ناشادمانی میشه، به علاوه ی صدتا درد و مرض دیگه. فکر می کردم دیگه دوره ی سرکوب گذشته. به ما می گن که درباره ی ترس هامون حرف بزنیم، با احساساتمون در تماس باشیم. منظورشون این نبوده که با مرگ در تماس باشیم.

مرگ به قدری قدرتمنده که باید سرکوبش کنیم، البته اونهایی که راهش رو بلدن.
تکنولوژی چیزیه که ما اختراع کردیم تا راز ترسناک بدن های رو به فسادمون رو مخفی کنیم. ولی زندگی هم وجود داره، نداره؟ تکنولوژی زندگی رو طولانی می کنه. برای اعضایی که از کار می افتن جایگزین ارائه میده.

هر روز دستگاه های جدید، تکینک های جدید، لیزرها، میزرها، اولتراساند. خودت رو به دستش بسپر جک، بهش ایمان بیار.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.