پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سلاخ خانه شماره 5

موجود
100,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب سلاخ خانه ی شماره ی پنج اثر کورت ونه گات جونیور
توضیحات

کتاب سلاخ خانه ی شماره ی پنج اثر کورت ونه گات جونیور

سلاخ خانه شماره ۵ به جنگ جهانی دوم میپردازد ،به گونه ای که خود نویسنده از نزدیک شاهد مسائل پیش آمده بوده .
این کتاب ۲ مسئله را بازگو میکند یک ضد جنگ بودن کتاب و دیگری طنز تلخ،طنز تلخ چیزیست که به نظر عده ای اگر وجود نداشت باعث میشد که خواننده نتواند به دلیل اتفاقات بدی که در کتاب است به خواندن ادامه دهد .اتفاقاتی که خود نویسنده را از لحاظ روحی بهم ریخته است و میگویند که حتی در واقعیت وضعیت بسیار وخیم تر بوده.
بیلی پیل گریم نام شخصیت داستان است که از جنگ برگشته و دیگر نمیتواند با کسی دوست شود،او در جنگ اسیر شده و وقتی زندانی میشود بعد از بمباران به شهر برمیگردد و چون عقلش را از دست داده به تیمارستان میرود و در آنجا با خواندن کتاب های علمی تخیلی وضعیت جنونش عوض میشود.
همین موقع آدم فضایی ها بیای را میدزدند و به سیاره خود برده و در باغ وحش انسانی که نماد آدم های زمین است قرار میدهند و در آنجا بیلی قدرت سفر به زمان را بدست می آورد.
بخشی از کتاب

از اتفاق روزگار ، تراوت کتابی درباره درخت پول نوشته بود . به جای برگ, اسکناس بیست دلاری داشت .گلهای درخت، سهام دولتی بود . میوه های آن الماس بود . درخت پول، انسانها را به خود جلب می کرد و این انسانها اطراف ریشه های آن, همدیگر را به قتل می رسانیدند و به کود مناسبی برای درخت تبدیل می شدند .
بله، رسم روزگار چنین است ...!


کورت ونه گات در سال ۱۹۲۲ بدنیا آمد ،او در زمانی بدنیا آمد که بحران اقتصادی را در پیش رو داشت اما همیشه خود را به عنوان شخص شاد معرفی میکند که کودکی خوبی داشته.او از داستان نویسان آمریکایی ای است که داستان هایش بسیار خلاقانه میباشد،مهم ترین چیز در داستان هایش این است که واقعیت و خیال را طوری در هم میگنجاند که خواننده لذت میبرد و همیشه خودش از شخصیت های کتابش میباشد.
اوبه خدمت سربازی میرود و یکسال بعد برای روز مادر مرخصی میگیرد و وقتی میرسد میبیند که مادرش روز قبل مرده است.او در جنگ توسط نازی ها اسیر میشود و او را در انبار زندانی میکنند و در همان هنگام شهر درسدن بمباران میشود،او میگوید که ۱۳۵۰۰۰نفر مرده اند و کسایی که زنده ماندند وظیفه داشتند اجساد را به بیرون بیاورند.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.