پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سه تفنگدار

موجود
2,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما
توضیحات

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما ترجمه ذبیح الله منصوری دوره 10 جلدی چاپ اول


الکساندر دوما نویسنده،خبرنگار و نمایشنامه نویس متولد ۱۸۰۲ در پاریس می باشد.او بسیار معروف و مشهور بود و بیش از ۳۰۰ آثا از خود به جا گذاشت.اکثر آثارش به بیشتر زبان ها ترجمه شده.

او در خانواده ی فقیری بزرگ شد،پدرش از ژنرالان ناپلئون بود ولی الکساندر اورا در ۴ سالگی از دست داد و مادرش به سختی بچه هایش را بزرگ کرد.بعد از اینکه رژیم سلطنتی راس کار اومد ،به دلیل شهرت پدرش در بین اشرافیان دومای ۲۰ ساله به پاریس رفت و منشی مخصوص دوک دو ارولئان شد.او با نوشتن اولین نمایش نامه اش شهرت و ثروت بدست آورد و همین باعث شد شروع به نویسندگی کند.

او به همراه دوستانش یه رمان هشت قسمتی نوشت و در آن به روایت جنایات اروپا پرداخت.او بسیار پولدار شد ولی به خاطر مخارج زیاد و زندگی اشرافی پول هایش را از دست داد و از دست طلبکارانش به روسیه رفت و دوسال درآنجا زندگی کرد.او روزنامه ایندیپندنت را تاسیس کرد و مباحث سیاسی ایتالیا را در آن مینوشت.بعد ها به پاریس بازگشت و در سن ۶۸ سالگی مرد.


سه تفنگدار از مهم ترین آثار اوست.سه تفنگدار راجع به دارتانیان است که به تفنگداران ارتش لویی ۱۳ پادشاه فرانسه میپوندد،در آغاز ماجرا دارتانیان با سه نفر قرار دوئل میگزارد اما اتفاقی پیش می آید که آنها با هم پیمان برادری میبندند و همیشه پشت یکدیگر در می آیند.دوما بخشی از تاریخ فرانسه را در این رمان می آورد.اول این کتاب در مجله چاپ شد و بعد ها به صورت کتاب در آمد و ترجمه فارسی او هم توسط محمد طاهر قاجار در زمان ناصرالدین شاه بود.


دارتانیان با یک شمشیر که از پدرش به یادگار مانده و یک اسب پیر به عشق پیوستن به تفنگ داران به سمت پاریس میرود،او به همراه خود یک توصیه نامه دارد که برای تره وی که فرمانده تفنگداران است نوشته شده است در دست دارد،او وقتی به پاریس میرسد به پیش تره وی رفته و میگوید که میخواهد تفنگدار شود و تره وی به او میگوید که باید شجاعت و توانایی و لیاقتش را به او ثابت کند.او به سه تفنگدار سلطنتی درخواست دوئل میدهد.نام آن ها آتوس و پرتوس و آرامیس است.

آن سه به قرار دوئل میروند ولی قبل از شروع دوئل چند سرباز گارد میایند و میگویند که اینکار غیر قانونی است و مداخله میکنند اینجاست که سه تفنگدار و دارتامیان با هم متحد میشوند و علیه سربازان میشوند و همهنجا دارتانیان شجاعتش را نشان میدهد.
دارتانیان با آن سه رفیق میشود و دوستیشان انقدر عمیق میشود که شعار همه برای یکی و یکی برای همه را سر میدهند و به جنگ دشمنان و حل مشکلات میپردازند.


دارتانیان میفهمد که نام واقعی آرامیس شوالیه اربله است که بین کشیش شدن و ماجرای عشقی گیر کرده است.کنت دولافر نام آتوس است که بخاطر خیانت زنش به جنگ آمده است.
نام واقعی پورتوس دوالان است که یک اصیل زاده است که عاشق یک بیوه ی ثروتمند شده و.........
بخشی از کتاب
.

هر قدر ، انسان شریف تر و نجیب تر و حساستر باشد از جنایت دیگران بیشتر رنج میبرد،

و این دو علت دارد یکی اینکه خود را مستحق خیانت نمی بیند،
و دیگر اینکه منتظر نیست که سایرین با او عملی کنند که خود او با سایرین نکرده است.

______

هرقدر انسان شریف تر،
نجیب تر و حساس تر باشد، از خیانت و حماقت دیگران بیشتر رنج میبرد!
و این دو علت دارد :
یکی اینکه خود را مستحق خیانت نمی بیند،
و دیگر اینکه انتظار ندارد که دیگران
عملی کنند که خود او با دیگران نکرده است...

برای مشاهده دیگر کتابهای دبیح الله منصوری اینجا کلیک نمایید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.