پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

شاه عباس و گنجهای نهفته

موجود
100,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان
کتاب شاه عباس و گنجهای نهفته اثر منوچهر مطیعی
توضیحات

 کتاب شاه عباس و گنجهای نهفته

در زمان سلطنت شاه عباس صفوی دسته دسته اروپاییان ماجراجو برای تحصیل ثروت و زندگی بهتر به سمت کشورهای افسانه ای شرق حرکت کردند.و بیشتر به ایران و هند وارد می شدند.

تا این تاریخ مشرق زمین برای اروپایان دنیایی مجهول و ناشناس بود.اکثر مردم به استثنای عده ای خواص و از ان جمله مورخین و علمای جغرافیای.از این قسمت کره ی ارضی اطلاعات کافی نداشتند و تقریبا تصور می کردند در سرزمینی پر ثروت که از خاک ان طلای ناب به دست می اید.مردمی نیمه وحشی در جنگل ها و دشتها زندگی می کنند.و از اداب و رسوم تمدن دور و بی اطلاع می باشند.

در این میان تنها معدودی از مردم اروپا اطلاعاتی ان هم ناقص درباره شرق داشتند.ولی چون روزنامه و نشریات نبود.این دانستنی ها همه عمر برای انها ناقص می ماند.و از یکی به دیگری نمی رسید.در اواخر قرن شانزدهم یک دسته از دریانوردان اسپانیایی پس از تحمل رنج فراوان به خلیج فارس وارد شده و بالاخره موفق گردیدند که یکی از جزایر خلیج را اط پادشاهی صفوی برای مدت ده سال اجاره کنند.

اسپانیایی ها پانصد تومان مال الاجاره جزیره مذکور را با تشریفات به خزانه ی سلطنت می فرستادند و در ضمن تحفه و هدایای بی شماری برای جلب محبت شاه تهیه می کردند.

شاه عباس از معامله با اسپانیای ها رضایت داشت. و با اینکه از طر ممالک دیگر اجاره بیشتری پیشنهاد  شده بود. معهذا قرارداد با انها را فسخ نمی کرد.زیرا طبق نوشته ی اسکندر بیک مورخ و مولف تاریخ عالم ارای عباسی شاه عباس معتقد بود که هیچ ملتی بهتر از اسپانیای ها به ارزش واقعی ابریشم ایران واقف نیستند. و برای اینکه بازار ابریشم اسپانیا را از دست ندهد با انها با مهربانی رفتار می کرد.

در اخرین سالهای قرن شانزدهم پرتغالی ها نیز به خلیج فارس وارد می شدند و با همسابه خود یعنی اسپانیایی ها به رقابت پرداختند.کار این رقابت بالا گرفت و به زد و خوردها و حوادث خونینی منجر گردید که استخوان بندی داستان ما را تشکیل می دهد.

این داستان از روی مستندات تاریخی به رشته تحریر در امده و بیشتر حوادث از روی یادداشت های خطی تنطیم شده است.برای مطالعه بیشتر کتاب های منوچهر مطیعی اینجا کلیک نمایید.

خرید کتاب شاه عباس و گنج نهفته در خلیج فارس (مقارن با نفوذ پرتغال و اسپانیا در ایران ) اثر منوچهر مطیعی چاپ اول سال هزار سیصد هشتاد پنج از انتشارات راستی نو در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.