پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

شبهای بابل

موجود
60,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان
کتاب شبهای بابل :گوشه ای از تاریخ جذاب و هیجان انگیز زندگی کورش اثر علی جلالی
توضیحات

بخش از کتاب شبهای بابل اثر علی جلالی : هر شب کاهنان معبد با عظمت بل (بل مردوک آله بزرگ شهر بابل) دوشیزه ای پری پیکر از میان زیباتربین دختران شهر برگزیده به معبد می بردند.و می گفتند آله آن شب را با آن دختر  مه طلعت به سر برده و عشرت می نماید.

هیچ کس نمی دانست دخترانی که به معبد می روند ان شب را چگونه به سر می برند  زیرا این دختران پس از بیرون امدن از معبد مهر خموشی بر لب داشتند و در پاسخ پرسش هایی که از انها می شد سکوت اختیار می کردند.

شبی که این داستان اغاز می گردد قرعه هم خوابگی به الهه ای به نام سارا یکی از دلرباترین و قشنک ترین دختران بابل افتاده بوئ.سارا دختری بود 17 ساله میانه بالا. با اندامی متناسب و رفتاری بس دلفریب رنگ او سفید و شفاف و چشمان سیاه گیرنده اش از سحر مشهر بابل حکایت می کرد و در ان زمان کمتر دختری به زیبایی و جمال و لطف و اعتدال ان دوشیزه پریوش در بابل دیده می شد.

هنگام ظهر کاهنی که سوار بر استری بود در جلوی خانه انها از مرکب پیاده شده در را کوبید و به نام اله از سارا دعوت کرد که شب را به حجله او قدم گذارد

نامزد دختر برس که جوانی برازنده و زیبا و از هر حیث شایسته همسری با سارا بود و دو سال پیش داوطلبانه وارد خدمت سپاهی شده و اینک افسران سواره نظام هخامنشی را در برداشت.چون پیام کاهن را شنید خواست زبان به اعتراض گشاید. ولی پدر پیرش اورا از سخن گفتن باز داشته به داخل خانه کشید و اهسته بدو گفت:

فرزند زنهار بر دعوت آله اعتراض کنی که صاعقه غضب او و سارا هردو را هلاک خواهد نمود.و..................همانطور که این چند خط را مطالعه کردید کتاب تاریخی و معمایی است و بسیار جذاب

خرید کتاب شبهای بابل :گوشه ای از تاریخ جذاب و هیجان انگیز زندگی کورش اثر علی جلالی چاپ اول سال 1387 انتشارات دنیای کتاب در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.