پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

شهریار بی تاج و تخت

موجود
70,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان
کتاب شهریار بی تاج و تخت اثر فواد فاروقی
توضیحات

این از شگفتی های تاریخ است که یک مرد کوهستان یک لز ساده دل یک دلاور شیر پنجه .یک راهزن چپاولگر در پر اشوب ترین دوران تاریخ ایران از گرد راه برسد و بتواند به اسانی بر دل هزاران هزار ایرانی فرمان براند.

هنگامی اهمیت کار کریم خان زند بیشتر دانسته می شود که نگاهی به تاریخ داشته باشیم و راه به زمان هایی پی ببریم که خودکامگی مردم را در تنگنا قرار دادن.ابرو و اعتبارشان را به هیچ انگاشتن و شیوه حکمرانی اکثریت قریب به اتفاق زورمندان و دولتمردان بوده است.

این لر پاکدل گاه کاری را انجام می دهد که با عقل سلیم نمی خواند اما او از کارهایش نتیجه ها گرفته است.هنگام مطالعه زندگی نامه اش با چهره های متفاوتی از او رویاروی می شویم.در برخی موارد ستمگر و فساد پرورش می یابیم که در دایر کردن عشرتکده ها و روسپی خانه ها نقش موثر به عهده دارد و در پاره ای از موارد با کارهای انسان دوستانه مواجه می شویم.

خانه زند نمونه بارزی از اضداد بوده است.از سویی می کوشیده است سفره هیچ کس تهی از نان نشود و همگان شب را در بستر ارامش به روز پیوند دهند  و از سویی دیگر چون ستگران تاریخ از سر انسان های بیگناه مناره می ساخته است.به کور کردن خطاکاران و گوش و بینی قاصدان سپاه دشمن بریدن.و فرمان می داده است.

به راستی بعضی از اقداماتش برای از حیثیت انداختن یک شخصیت نامور تاریخ کفایت می کند.مع الوصف او یکی از محبوب ترین چهره های تاریخ ایران به شمار می اید.

در این کتاب سعی شده است.ضمن یک داستاان عاشقانه تاریخی صفات و خصایل مثبت و منفی خان زند محک زده شود.

خرید کتاب شهریار بی تاج و تخت اثر فواد فاروقی زندگی مردی که بر دلها فرمانروایی می کرد چاپ سال 1387 از انتشارات کوشش در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.