پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

عشق سال های وبا

موجود
150,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب عشق سال های وبا اثر گابریل گارسیا مارکز
توضیحات

 کتاب عشق سال های وبا اثر گابریل گارسیا مارکز

گابریل گارسیا مارکز نویسنده مشهور و فعال سیاسی و روزنامه نگار کلمبیایی، رمان عشق سال های وبایش را در بستری عاشقانه به نگارش در می آورد.

عشق سال های وبا روایت پسر یک سهامدار کشتیرانی با نام فلورنتینو و مادری صاحب یک مغازه خرازیست که در کودکی پدر خود را از دست داده، و همچنین دختر یک مرد ثروتمند به نام فرمینا است که پدرش ثروت خود را از هر طرق خلافی کسب کرده و بسیار فرد حقه باز و فریبکاریست که نان به نرخ روز می خورد.

داستان کتاب از سال هایی شروع می شود که فرمینا و فلورنتینو سنی ازشان گذشته است. اما با جهش زمانی به دوران آشنایی آن ها باز می گردد.

فلورنتینو در جوانی در یک مرکز تلگراف کار می کند و در زمانی که برای رساندن یک تلگراف به منزل پدر فرمینا می رود، با دخترش مواجه می شود و به او دل می سپارد.فلورنتینو که طبع شاعری دارد و در این زمینه دست به قلم است، نامه های بسیاری برای معشوق بی خبر خود می نویسد که هیچ گاه به مقصد نمی رساند. اما روزگار این چنین نمی ماند و عشقش نسبت به فرمینا فاش می شود و توسط دو مشوق، مادر فلورینتینو و عمه فرمینا، رابطه این دو با نامه های فراوان شکل می گیرد و ادامه پیدا می کند.

با پی بردن پدر فرمینا از رابطه او با شخصی معمولی که نه ثروتی دارد و نه مقامی، از این رابطه استقبال نمی کند و سعی می کند فرمینا را از او دور کند. بدین سبب فرمینا به همراه پدرش راهی سفری می شود تا فاصله ی ایجاد شده ارتباط او را با فلورنتینو قطع کند. آن دو بوسیله تلگراف هایی همواره با یکدیگر ارتباطشان را در این سفر ادامه می دهند.

اما پس از سال ها که فرمینا به شهر باز می گردد، به علاقه اش نسبت به فلورنتینو دچار تردید می شود و رابطه اش را با او سرد می کند. از طرفی دکتر اوربینو به تازگی از دانشکده پزشکی فارغ التحصیل شده و با وجود موقعیت جدیدش و همچنین پیشینه اشرافی اش خواهان فرمینا می شود.

فرمینا در ابتدا او را رد می کند اما با اصرار های پدرش بعد از یکسال او متقاعد می شود که به او پاسخ مثبت دهد. داستان از آن جا شروع می شود که دکتر اوربینو در حالی که می خواهد طوطی فراریش را به دام اندازد، از بالای یک درخت پرت می شود و می میرد و در زمان خاکسپاری او، فلورنتینو می خواهد خود را به همسر این مرحوم و عشق دیرینه خود نزدیک کند.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.