پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

خورشید تیسفون

موجود
1,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب خورشید تیسفون اثر محمد ابراهیم زمانی آشتیانی
توضیحات

کتاب خورشید تیسفون اثر محمد ابراهیم زمانی آشتیانی سه جلدی

 

دانلود کتاب خورشید تیسفون اثر محمد ابراهیم زمانی آشتیانی سه جلدی

 شمشیری باریک ولی بلند که تیغه آن در شعاغ آفتاب مانند الماس میدرخشید بدون غلاف به پهلو آویخته و اینک دست چپ خود را بر قبضه شمشیر که حلقه ای از زنجیر نقره از آن آویزان بود نهاده با چشمان درشت و سیاه خیره بدامنه کوه مقابل مینگریست.

 گاهی که نسیم چند تار از موی شبق گون و بلند اورا که چون زنان بر دوشش رها شده بود بر پیشانی و صورت وی پریشان میکرد با حرکتی دلفریب سر را تکان داده و بکمک انگشتان آن تارهای فراری را بجای خود بر میگرداند.
آنچه که نظر این جوان را بخود جلب میکرد نواری سفید و پهن بود که بطور مارپیچ در دامنه آنکوه کوشیده شده و از ریر قله بطرف راست پیچیده و پس از انکه در مقداری از دهانه ان قیف وسیع امتداد داشت در بالای خط الراس از نظر ناپدید میشد.
جوان می اندیشید آن نوار پهن جاده ای است که بطور قطع دست انسان انرا ساخته و چون با همه دوری بخوبی دیده میشد لابد وسعت کافی دارد.

 

 خرید کتاب خورشید تیسفون

 

 و چنیت راه وسیعی را در کوهستانی عظیم مسلما برای عبور سپاهیان ساخته اند تا هنگام ضرورت عبور صفوف عریض و ستونهای طویل سوار و پیاده از ان مقدور باشد.
جوان فکر میکرد که انرا در قعر دره منتهی بجاده ای میشود که بشهری نسبتا بزرگ متصل است زیرا معمولا دستجات بزرگ سپاهیان در شهرهای بزرگ جمع میگردند.
با این فکر لبهای گلگون و باریک جوان به تبسمی که آثار حزن و اندوه از آن نمایان بود باز شد و یک لحظه سر را بطرف عقب برگردانده با صدائی زنگ دار گفت : تندک گمان می کنم که پس از مدتها بیابان گردی و کوهنوردی بشهری آباد و پرجمعیت نزدیم می شویم.

در ادامه رمان تاريخي به سمت روم شرح حوادث سلطنت شاپور اول ساساني و جنگ او با امپراطور والرين و اسارت او شاپور يكم شاهنشاه ايران و انيران، دومين شاهنشاه ساساني و فرزند اردشير بابكان است. از ۲۴۱ تا سال ۲۷۱ ميلادي، به عنوان شاهنشاه ايران سلطنت كرد. در سكه‌هاي اردشير، تصوير شاپور، به عنوان نايب‌السلطنه، درج شده‌است. وي از شاهان بزرگ ساساني محسوب مي‌شود. او بيشاپور كازرون را به عنوان پايتخت خود انتخاب كرد. پادشاهي شاپور در واقع از اواخر پادشاهي پدرش آغاز شد چرا كه اردشير پس از فتح هترا سلطنت را به پسر واگذاشت و خود كناره گرفت. شاپور حدود سال 200 ميلادي به دنيا آمده بود و هنگام آغاز پادشاهي حدود چهل سال داشت. البته در آغاز با آنكه عنوان شاهنشاه داشت ولي به احترام پدر تاجگذاري نكرد و پس از درگذشت پدر اين تشريفات را انجام داد. سقوط شهر هترا طبق روايت هاي شرقي به دليل رعنايي شاپور و هوسبازي دختر حاكم شهر صورت پذيرفت.شاپور پدرش را در جنگها همراهي مي كرد و بدين گونه براي نبرد تجربه مي اندوخت و به راستي اين كار موفقيت هاي آينده او را در برابر روميان تضمين كرد.

 

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.