پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

فریدون سه پسر داشت

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی
توضیحات

فریدون سه پسر داشت
عباس معروفی نویسنده ی کتاب فریدون سه پسر داشت است که با افکار و عقیده هایی که داشت سعی میکرد که بر روی انقلاب تاثیر بگذارد.معروفی معلوم نبود که آیا انقلابی است و یا ضد انقلابی و یا با کدوم گروه کار میکند ،او حتی مجله گردون را راه انداخت ولی با چاپ مسائل ضد انقلابی مجله او بسته شد.
او در کتاب فریدون سه پسر داشت در مورد کسایی حرف میزند که با انقلاب دیگر کاری نمیتوانند بکنند و دچار آشفتگی شدند مانند سازمان مجاهدین خلق که منافقین نامیدندشان.
او پس از بسته شدن مجله ی گردون به برلین رفته و شروع به نوشتن فریدون سه پسر داشت کرد.


این کتاب برگرفته از داستان شاهنامه که فریدون کره زمین را برای پسرانش تقسیم میکند ولی دوتا از پسرا ازین تقسیم راضی نیستند و ایرج برادرشان را میکشند و فریدون پسری از نسل ایرج را پرورش میدهد تا انتقام پدرش را از برادرانش بگیرد.
حال این داستان یک روایت واقعی از زندگی مجید امانی فعال سیاسی در دهه ۵۰ است.

فریدون پدر مجید چهار فرزند داشت با نام های ایرج،سعید،اسد و مجید.پدر خانواده میخواهد که فرزندانش از سیاست دور باشند ولی آن ها درگیر سیاست میشوند.آن ها اول برای آزادی تلاش نیکردند ولی رفته رفته نظرشان عوض میشود و هر کدام برای عقیده خودشان میجنگند.
در روایت داستان مجید امانی در تیمارستانی در آلمان بستری است،مجید و برادرانش به چاپ اعلامیه های ضد شاه میپردازند.برادرشان ایرج اعدام میشود در حالی که پدرشان میتوانست اورا از اعدام نجات دهد ولی بخاطر اینکه به آن ها گفته بود که بدنبال کارهای سیاسی نروند و بخاطر حفظ آبرو کاری نکرد.
ایرج با بقیه برادراش فرق میکنه و اهل شعر و کتاب است و معروفی میگوید که مثل ایرج شاهنامه مظلومانه میمیرد.

مجید امانی با دو تن از دوستاش به فعالیت های سیاسی میپردازد و به آلمان فرار میکند،سعید در چریک های مجاهدین خلق فعالیت میکند و در عراق میمیرد.اسد دیگر پسر خانواده طرفدار امام خمینی و انقلاب است،فریدون پدر خانواده قبل از انقلاب طرفدار شاه بود ولی بعد از انقلاب طرفدار جمهوری اسلامی میشود.

کتاب فریدون سه پسر داشت اثر عباس معروفی یکی از اثار متمایز این نویسنده شهیر که در هجرت به سر میبرد.

عباس معروفی این اثر را بصورت مجانی و برای نخستین بار در دنیای مجازی برای دانلود قرار داد. و اهالی کتاب و علاقه مندان به کتاب های عباس معروفی از طریق سایت این کتاب را رایگان دانلود می کردند.

حال نسخه با کیفیت مطلوب بصورت کتاب و صحافی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته برای دوستانی که تمایل به مطالعه کتاب به شکل کاغذی دارند.

این رمان یک رمان اجتماعی و انتقادی از شرایط سخت و ناکامی ها و کشتار مبارزان سیاسی در دوران قبل از سال 57 تا اوایل انقلاب است.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.