پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

گزند دلبستگی

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب رمان

کتاب گزند دلبستگی اثر کودرلو دولاکلو ترجمه عبدالله توکل
توضیحات

کتاب گزند دلبستگی اثر کودرلو دولاکلو ترجمه عبدالله توکل

 نامه هائی که در اجتماعی خاص فراهم آمده و برای عبرت دیگران انتشار یافته است

این کتاب یا به زبان دیگر این طومار با انکه شاید باز به نظر مردم بیش از حد قطور اید کمترین رقم از مجموع نامه هایی را در بردارد که این مختصر را از ان میان استخراج کرده ام.
من از جانب اشخاصی که این نامه ها به دستشان افتاده مامور بودم که این همه را چنانکه می دانستم به قصد انتشار نظم و ترتیبی دهم.
و یگانه چیزی که در مقابل زحمت خود خواستم این بود که در حذفغ انچه به نظرم بیهود اید مجاز باشم.
و در واقع جهد کردم که جز نامه هایی که به نظرم برای فهم حوادث یا برای شرح و بسط روح و اخلاق بازیگران ضرورت داشت هر چیز دیگر را دور بریزم.
بهرحال ان عده از نامه ها را که نگهداشته بودم به ترتیب در این مجموعه اوردم و حتی برای این امر پیوسته تاریخ نامه ها را در نظر گرفتم و از این چیزها گذشته.چند حاشیه کوتاه بر پاره ای از صفحه ها افزودم و یگانه مقصودم از بیشتر حواشی این بود که منبع آن چند جمله و چند مصراعی را که در اینجا اورده شده است نشان دهم و انگیزه ای را که برای حذف پاره ای از مطالب داشته ام بیان کنم.
خلاصه سهم مختصری که من در این کتاب دارم منحصر به همین چیزهاست.
وظیفه ای که به عهده من گذاشته شده بود دامنه ای فراتر از این نداشت.
پیشنهاد من این بود که میزان حک و اصلاح بسی بیشتر از این باشد و این حم و اصلاح کم و بیش به اسلوب بیان و کلام که مردم بر ان خرده ها خواهند گرفت ارتباط داشت.
خواستار این بودم که در حذف قسمتی از چند نامه که بیش از حد دراز است و در پاره ای از ان از مسائلی بی ربط سخن به میان امده است مجاز باشم و این گونه بحثها را که جدا از هم صورت گرفته است و یکی با دیگری هیچگونه رابطه ای ندارد از میان ببرم.
این امر که پذیرفته نشد بی گفتگو نمی توانست بتنهایی قدر و قیمتی به کتاب بدهد اما حداقل می توانست قسمتی از معایب ان را از میان بردارد.

 

رمان گزند دلبستگی که در ادبیانت جهان صاحب اسم و رسم است اثر کودرلو دولاکلو است که در ایران در سال هزار و سیصد و چهل توسط انتشارات ارزنده سخن به چاپ رسید و مترجم این کتاب یک مترجم برجسته ایرانی است که بسیار مشهور است جناب عبدالله توکل این اثر را بقفارسی برگردانده است

کتاب های کودرلو دولاکلو

نیز در سایت موجود است و برای خرید این کتاب و اثار دیگر نویسنده تماس بگیرید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.