پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

سندلی کنار پنجره بگذاریم

موجود
200,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب سینما و تئاتر

کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم و بنشینیم به شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان نگاه کنیم اثر عباس نعلبندیان
توضیحات

کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم و بنشینیم به شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان نگاه کنیم اثر عباس نعلبندیان

کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم که در سال هزار و چهل و نه از سری کتابهای کارگاه نمایش

این اثر توسط عباس نعلبندیان نوشته شده است. در یک پرده اجرا می گردد.

کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم در 74 صفحه یک نمایشنامه مدرن به یادگار از نمایشنامه نویس بزرگ و برجسته ایرانی عباس نعلبندیان است.

نمایشنامه کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم و بنشینیم به شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان نگاه کنیم همانطور که از عنوانش پیداست آمده تا ذهن مخاطب را با نوع آوری و متفاوت بودن درگیر کند با کلمه سندلی که درستش نوشتاریش صندلی است این سبک منحصر بفرد عباس نعلبندیان است که حتی در انتخاب اسامی آثارش و حتی شیوه نوشتارش متفاوت بودن و خاص بودن را به رخ می کشاندو

یک نمایشنامه کوتاه اما بسیار خواندنی و البته برای اجرا سخت زیرا آثار عباس نعلبندیان اوانگارد است و با کلماتی روبرو هستیم که بیش از معنی مفهوم دارند.و هر کدام از کارکترها نام و پوشش و عریانی و ورود و خروجشان در صحنه نمادین است و در حین آن پوچ و بی معنی.نمایشنامه کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم و بنشینیم به شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان نگاه کنیم در هفتاد و چهار صفحه در اوایل دهه پنجا توسط انتشارات کارگاه نمایش برای اجرا بچاپ رسید

سندلی کنار پنجره بگذاریم و بنشینیم به شب دراز تاریک خاموش سرد بیابان نگاه کنیم.نعلبندیان در سال هزار و سیصد و بیست و هشت داخل تهران متولد شده است.

در اصل پدر او بروجردی بود. زمان کودکی و نوجوانی خود را داخل روزنامه فروشی پدر خود سپری نمود و بعد از آشنا شدن با اشخاصی همانند محمد آستیم که دیگران او را استاد نعلبندیان صدا می کردند و محمود استادمحمد و رفت و آمد به مهمانی های هنری آن دوره مثل کافه فیروز در هجده سالگی آغاز به نگاشتن کرد. او با شکوه نجم آبادی زندگی مشترک خویش را آغاز نمود و پس از گذشت زمانی از او جدا شد. دوره ای هم با فهیمه آموزنده زندگی نمود و او فرزندی ندارد. در حال حاضر برادر او محمد یوسفی و برادر زاده‌ها و خواهر زاده‌ها بازماندگان او هستند. با نوشتن نمایشنامه پژوهشی ژرف و سترگ در سنگواره‌های قرن بیست و پنجم زمین‌شناسی یا چهاردهم بیستم فرقی نمی‌کند جایزه اول مسابقه نمایشنامه نگاری نسل جوان را گرفته است. این نمایش در آن سال داخل جشن هنر شیراز هم اکنون جایزه های گوناگونی را نصیب خویش کرد و نگارنده را معروف کرد.برای خرید کتاب سندلی کنار پنجره بگذاریم با ما تماس بگیرید.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.