پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

مشاعره

موجود
100,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب شعر
کتاب مشاعره اثر مهدی سهیلی
توضیحات

در بخش مقدمه کتاب مشاعره اثر مهدی سهیلی امده : کار مشاعره سالیان دراز در ایران زمین و میان پارسی زبانان مرسوم بود ولی از اغاز شروع بدین فن تاریخ صحیحی  در دست نیست.بهر حال انکس که این شیوه را بنیاد نهاده کاری بس نیکو را اغاز کرده است زیرا یکی از بهترین وسائل برای از برکردن اثار شاعران و سوق پارسی زبانان بحفظ شعر پارسی و ترویج ان همین کار مشاعره است.این مسابقه ممدوح و ادبی بود که طی اعصار و قرون خرد و کلان را بر انگیخت تا با ذکر اشعار سخن سرایان بزرگ و نقشبندان شعر پارسی شب زنده داری کنند و محافل دسته جمعی را بیارایند.

باید اذعان کرد که در قرن ما کم کم مشاعرمتروک شده بود . و کمتر کسی دیده میشد که با دوستی لب بمشاعره باز کند و دست زمان این تفنن ادبی را بر طاق نسیان نهاده بود.تا اینکه بسال 1339 به پیشنهاد من و تصویب معاون نخست وزیر وقت و سرپرست اداره انتشارات و رادیو ایران برای نخستین بار اجرا شد و هنوز یکی دو ماه بیشتر از شروع ان نگذشته بود که این برنامه چون ستاره مشتری در میان برنامه های رنگین و گوناگون رادیو ایران درخشید و انقدر هواخواه و هوادار پیدا کرد که نگارنده نیز در شگفتی ماند و روز بروز عاقه و صمیمیت پارسی زبانان نسبت به این برنامه ادبی فزونی گرفت.

کوتاه سخن من روا ندیدم که علاقه مندان فن مشاعره را از داشتن کتابی مفتح با ابیاتی دل انگیز محروم بدارم بدین سبب این کتاب فراهم امد تا خود راهی هموار و مشوقی گرمخو برای مشاعره کنندگان باشد.

خواننده عزیز .من مفتخرم که در حد وجودی خویش بر اثر مجاهدتها موجی از سرگردانی ها و بی اعتنایی های نسل جدید را بشعر مفخم و گرانقدر پارسی از میان ببرم و در عده ای کثیر از جوانان و دختران و پسران این مرزوبوم گرایشی ارزشمند بسوی اثار مفاخر بزرگ ادبی و سخن افرینان چیره دست بیافرینم.

خرید کتاب مشاعره اثر مهدی سهیلی چاپ اول اسفند سال هزار سیصد چهل و سه از انتشارات امیرکبیر در فروشگاه اینترنتی کارا کتاب موجود است و برای خرید کتاب مطابق روش خرید اقدام نمایید.و همواره توصیه میشود پیش از خرید آنلاین با مشاورین سایت تماس حاصل فرمایید.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.