پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

قرآن آریامهر

موجود
برگشت به مجموعه: کتاب نفیس

کتاب قرآن آریامهر به خط استاد نیریزی
توضیحات

قرآن آریامهر

در این مطلب راجع به نفیس ترین و ارزنده ترین قرآن جهان صحبت می کنیم.درباره قرآن آریامهر که تنها یکبار بصورت رسمی در تعداد محدود با خط استاد نیریزی و فرمان محمدرضا پهلوی و دست خط تقدیمی او بچاپ رسید.

کتاب قرآن آریامهر به خط استاد نیریزی با گذشت پنجاه و چهار سال از زمان نشر این قرآن نفیس هنوز یکی از بهترین کتاب های نفیس چاپ شده در ایران و یکی از پنج کتاب ارزنده و نفیس قرآن است که تاکنون بچاپ رسیده است.قرآن آریا مهر که همانطور گفته شد به خوشنویسی استاد احمد نیریزی و فرمان محمدرضا پهلوی در سال هزار و سیصد و چهل و چهار با در نظر داشتن کتابی بسیار نفیس که با خوشنویسی یک خطاط شهیر و حرفه ای انجام شده باشد با کاغذی گلاسه و مرغوب و همینطور جلد سلفون گل بوته ای که نشان از صنایع دستی و هنر ایران زمین دارد فقط به زبان فارسی یعنی بدون ترجمه به دستور شاه به چاپ رسید از اینرو کتاب نامبرده را با نام قرآن آریامهر میشناسند.و در برخی عموم با نام قرآن شاه یا قرآن محمدرضا شاه می شناسند .

که البته صرفا شاه فرمان و نظارت چاپ را بر عهده داشت.و طی این 5 دهه هنوز اگر کسیس بخواهد کتابی ارزنده به دوستی یا شخصیت هدیه دهد یا بخصوص برای سفره عقد رسم است (البته برخی از قدیمیها)که این قرآن را تهیه می کنند. و همانطور که در ابتدا مطلب عرض کردم از سال 1344 تا هنوز جز بهترین کتابهای نفیس و بوِیژه قرآن است.

که البته پس از انقلاب همین خوشنویسی استاد با نام قرآن نیریزی تجدید چاپ شد که تفاوت در جنس کاغإ و صحافی موجب نشد جایگزین خوبی برای نسخه اصل خود کتاب قرآن اریامهر باشد.

نکته ای که در خرید این کتاب بسیار مهم است.این کتاب که جلد سلفون و عطف چرم دارد می بایست کیفیت مطلوبی داشته باشد. و دو صفحه ابتدایی کتاب که شامل چند خط دست خط محمدرضا پهلوی(که البته در خود کتابم نوشته عین دست خط که یعنی دست خط را چاپ نمودن و این جمله غلط است که ما قرآن شاه یا قرآن آریا مهر با دست خط خودش داریم.

بله کپی دست خط یا بهتر بگویم از روی دست خط ایشان کپی رنگ کرده و در صفحه اول اوردن و در صفحه دوم همانطور که در عکس بالا هست نوشته شده به دستور و فرمان شاهنشاه آریامهر محمدرضا پهلوی پس از نام و اسم دست خط پهلوی همین دو صفحه است و پس از ان جذابه خود کلام الله و خوشنویسی استاد احمد نیریزی است و این کم لطفی برخی دوستان است که این کتاب شاه ملعون است و غیره.کتاب خدا را شاه و گدا نمیشناسد.کتاب اسمانی است و هر شخصی که باعث چاپش شده خود کتاب ارزشمند و هدیه بسیار گرانبهاست.

خرید کتاب قرآن آریامهر

 

نکته ای که هنگام خرید کتاب باید دقت شود متاسفانه در کتاب نفیس و ارزنده کم لطفی های مشاهده میشود و در همین قرآن آریامهر نیز بسیاری از کتب باقی مانده جلد و عطف پاره شده که ترمیم و حتی جلد جدید به شکل قبلی می کنند. و در برخی دیگر دو صفحه اول کنده شده (هنگام انقلاب) و مجدد آن دو صفحه را کپی رنگی کرده و جایگزین نمودن که البته درست است ارزش معنوی کتاب را از بین نمیبرد.

اما برای کسانی که کتاب را برای مجموعه داری و کلکسیونری میخرن بسیار اهمیت داشته. و اگر کتابی باشد که دو صفحه اول را نداشته و کپی بسیار خوب هم شده باشد باز قیمتش نصف و حتی بخاطر ترمیم جلد به یک سومم میرسد. بنابراین خرید کتاب قرآن آریامهر و هر کتاب نایاب دیگری که نفیس است از مرکزی قانونی و با ضمانت ضروری است.قبل از خرید لطفا مشاوره بگیرید

خرید و فروش قرآن آریامهر

 کارا کتاب طی سه دهه فعالیت چندین نسخه قران آریامهر را جمع اوری نموده و شما عزیزان چنانچه قصد خرید کتاب قرآن آریا مهر  به مناسبترین قیمت عرضه میداریم یا همینطور قصد فروش قرآن آریامهر را دارید ما به بالاترین قیمت خریداریم.

بنابراین تنها سایت رسمی که یا ضمانت کتاب نامبرده را بفروش میگذارد ما هستیم

نظرات

مدیر سایت :
شنبه, 09 آذر 1398
لازم به ذکر است که از کتاب قرآن آریامهر کیفیتهای متفاوت موجود است که در تماس تلفنی راهنمایی خواهید شد