درباره کتاب آخرین وسوسه مسیح اثر نیکوس کازانتزاکیس

نویسنده ی یونانی نیکوس کازانتزاکیس که حتی پس از مرگش هم نیز کلیسا حاضر به دفن کردن اودر قبرستان نشد .
دلیل این کار کلیسا اثری از او بود به نام آخرین وسوسه مسیح.
در این رمان نیکوس عیسی مسیح را جور دیگری به مخاطب معرفی میکند و به دنبال کشف چیز های جدید میگردد.
اورا مبارزی نشان میدهد که عشق و سختی و آتش عبور میکند تا همه ی جهان را نجات دهد.
او میگوید این کتاب را به این دلیل نوشتم تا بگویم که که یک انسان مبارز نباید از درد یا مرگ و وسوسه بترسد،چون میتوان این سه را از بین برد و با آن مقابله کرد.
مسیح در زندگی درد و رنج کشیده و با آن کنار اومده و وسوسه تا آخر عمر دنبالش بود اما او وسوسه را هم شکست داد و بر روی صلیب هم در حین جان دادن نشان داد که مرگ را نیز شکست داده است.

در این کتاب عیسی مسیح دیگر انسانی فرا زمینی نیست و او یک انسان ساده است که شب ها کابوس میبیند که عقابی مغز اورا از جا در میاوردو میخواهد اورا به سمت جایی ببرد.برای خرید کتاب آخرین وسوسه مسیح اینجا کلیک نمایید. برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


او کم کم از پس از گذشتن از مسیری سخت به مسیح تبدیل میشود.
عیسی در اوایل داستان سعی دارد از سرنوشت خود فرار کند ،مثلا وقتی کسی برای حاکمان صلیب نمیساخت او برای آن ها صلیب میساخت تا مردم متجاوز را به صلیب بکشند.
همین کارهای او باعث شد مردم از او متنفر شوند و یک روز تصمیم میگیرد که فرار کرده و سر به بیابان بزند.
در طی داستان عیسی مدام وسوسه میشود و او سعی در مقابله با آن هاست، و همچنین در این داستان نیز بخش هایی به حواریون و یعقوب و یحیی و پطروس نیز اختصاص یافته است که چگونه با عیسی همراه شدند.

در این داستان عیسی تمام تلاشش را میکند که با عشق دنیا را نجات بدهد و از همه چیز حتی مادرش هم عبور میکند و حتی وجود مادرش را انکار میکند.

 

دانلود کتاب آخرین وسوسه مسیح اثر نیکوس کازانتزاکیس