کتاب چشم هایش بزرگ علوی.بزرگ علوی نویسنده و سیاست مدار ایرانی است.

که مدت زیادی در آلمان زندگی کرد و گاهی اوقات ترجمه میکرد او ۴سال در زندان قصر محبوس بود که ثاثیر زیادی بر نوشته هایش گذاشت کتاب چشم هایش از آثار ارزنده بزرگ علوی است.

این کتاب داستان کسانی را توضیح میدهد که در راه مبارزه هستند اما عشق مانند یک اتفاق غیر قابل کنترل در این افراد رخنه میکند.

داستان از یک چهره زیبا شروع میشود که رنج نکشیده است اما میخواهد یک زندگی نو را شروع کند که با فردی به نام ماکان آشنا میشود و با گذشت مدتی کوتاه دختر داستان که فرنگیس نام دارد در هدف های ماکان همراه میشود و سرانجام ماکان هم به فرنگیس دل میبازد.

اما این مسیر برای کسی که اهداف مبارزاتی دارد پر از سختی و رنج است ماکان که بر علیه حکومت رضاخان فعالیت میکند داستان از زبان فرنگیس بیان میشود که معشوقه ماکان بوده است ماکان چون به ایران علاقه خاصی دارد علیه رضاخان بلند میشود داستان به مسائل جالبی اشاره میکند .برای خرید کتاب چشمهایش بزرگ علوی (نسخه چاپی ) اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مراجعه نمایید.

 

مثلا کسی که علیه حکومت فعالیت دارد فردی بی باک است اما چون مسیر ثابتی ندارد نمیتواند جامعه را با خود همراه کند و عامل دیگر عدم موفقیت او این است که به زندگی اروپایی علاقه دارد علاوه بر فعالیت سیاسی ماکان در جستجوی مرگ فردی در تبعید است.

رمان فضای استبدادی تهران در سال هزار وسیصد و هفده را کامل به تصویر میکشد بزرگ علوی در این داستان رنج های فرنگیس را به ‌زیبایی بیان میکند و این موضوع باعث جذابیت داستان است.

بخش هایی از کتاب(همه مسائل را نمیشود بیان کرد ممکن است بعضی ها را حس کنید درون شما را خرد میکند و جذاب است اما توانایی بیانش را ندارید مانند تابلو نقاشی که که یک شاگرد از استاد تقلید میکند تابلو دقیق مانند تابلو استاد است اما چنگی به دل نمیزند.اموری را که بقیه هم میتوانند برای تو انجام دهند انجام نده میتوانی کارهای عظیم تری را دنبال کنی.قضاوت کردن سهل است اما اگر وقتی که خود در مخمصه گیر کردید و مقاومت نشان دادید آن وقت با آرامش طعم شیرین زندگی را حس میکنید).

 

 

دانلود کتاب چشمهایش اثر بزرگ علوی