پشتیبانی 9 صبح لغایت 12 شب (دفتر میرداماد:26401956_دفتر سهروردی:88478196_مشاور فنی:09125343644)

0
0
0

بدعتها و بدایع نیما یوشیج

موجود
90,000 تومان
کد محصول :
برگشت به مجموعه: کتاب ادبیات
کتاب بدعتها و بدایع نیما یوشیج اثر مهدی اخوان ثالث
توضیحات

نیما به این اعتبار که شعرش در قلمرو شعر ناب و بری از آمیختگی و آلودگی است و سرشار از عصمت و صفای روستائی به بابا طاهر می ماند.مخصوصا حساسیت و سوز سخنش و با این اعتبار که در کنه اعراض تصاویر و تماثیل و واقعیات عینی .جوهر شعرش متکی به قائمه فکری و عمق دردهای بشری است و جهان بینی دارد.به خیام می ماند.البته بی قاطعیت و صراحت خیام که از لطاوف هنر اوست.بلکه با ابهامی غالبا معتدل و این ابهام زائیده همان بیان تمثیلی و تویه دار و عینی اوست.

اما از حیث استقلال سبک در گزینش الفاظ و شیوه جمله بندی و برش ها و فصلها و عطفها و نحوه اورده صفت و قید و خلاصه انچه  مربوط به جنبه لفظی کارهای اوست بی شبیه است.

فقط از لحاظ تشخص و شبهت ناپذیری و ممتاز و بارز بودن سبک.اگر بخواهیم بنا به جهاتی در بزرگان و اساتید گذشته برای او مانندی بیابیم من گاهی ناصر خسرو را و غالبا خاقانی بخاطر می اورم.

شعر نیما از حیث لفظ اغلب هیچ پخ و پهلوی ملایمی ندارد.درشتناک مضرس و خشن است.و گاهی نسبت به بغض گذشته های زبان ما بدوی می نماید

خرید کتاب بدعتها و بدایع نیما یوشیج اثر مهدی اخوان ثالث چاپ اول سال 1357 انتشارات توکا برای خرید کتاب مطابق روش خرید در سایت اقدام نمایید

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.