پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

نون نوشتن

موجود
50,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب ادبیات
کتاب نون نوشتن اثر محمود دولت آبادی
توضیحات

کتاب نون نوشتن اثر محمود دولت آبادی.

این کتاب نوشته دولت آبادی است و درباره یادداشت های دولت آبادی است و از سال ۵۹ تا ۷۴ نوشته شده و در مورد کار و زندگی شخصی اش است.

دولت آبادی که نویسنده است و فیلم نامه و نمایش نامه هم مینویسد در سال ۱۳۱۹ در سبزوار متولد شد.مشهور ترین کتاب وی رمان طولانی کلیدر نام دارد که ۱۰ جلدی است و دولت آبادی برای نوشتنش ۱۰ سال وقت گذاشت و تا الان به زبان های گوناگون خارجی ترجمه گشته و همین موضوع سبب شده که دولت آبادی در جهان به شهرت برسد.نویسنده برای این رمان جایزه یان میخالسکی از سوئیس را دریافت کرد.سایر آثار وی که به شهرت رسیده اند(سلوک.جای خالی سلوچ.طریق بسمل شدن.روزگار سپری شده مردم سالخورده).این کتاب در سال ۸۸ و توسط نشر چشمه به چاپ رسید.

توضیح دولت آبادی در مورد کتاب:چیزهایی که در کتاب آورده ام تقریبا ۱۶ سال طول کشیده و سعی نکرده ام به چیزهایی که فکر کرده ام و چیزهایی را که نوشته ام تغییر دهم.

از این مقدمه دستگیرمان میشود که این رمان یادداشت های شخصی نویسنده است که در سالهای ۵۹ تا ۷۴ روی کاغذ آورده بیشتر این یادداشتها غمگین هستند و حال خراب نویسنده را توصیف میکنند.قصه دشواری هایی که زمانیکه این رمان را مینوشته است تجربه کرده است.حسادتهایی که آرامش را از وی گرفته است و پاسخ همه دشواری هایی که تحمل کرده فقط افسردگی بوده است.

نون نوشتن در مورد دشواری های زندگی یک نویسنده ایرانی است که در مدت ۱۵ سال در یک مجموعه یادداشت به نگارش در آمده و در سال ۸۸ به چاپ رسیده است و درباره دردهایی که عموما در زندگی نویسنده ها وجود دارد صحبت میکند مانند:ظلم حکومت معاصر،بی اخلاقیهای رقیبانش،و ناشران و این موضوعات باعث شده که دولت آبادی افسرده شود.

به طور کلی مطالعه زندگی غمناک یک نویسنده مشهور که همیشه کتابهای معروفش را مطالعه کرده ایم ولی هیچ وقت به فکرمان نرسیده که چه اتفاقاتی را در زندگی تجربه کرده قطعا ارزش وقت گذاشتن دارد.

 

معرفی کتاب روز و شب یوسف اثر محمود دولت آبادی

معرفی کتاب سر شب بیدارم کن اثر سعیده کمالی

معرفی کتاب پراگ در تبعید اثر هادی خورشاهیان

معرفی کتاب روزهای روز اثر مهدیه کسائی زاده

دانلود کتاب انتری که لوطیش مرده بود

معرفی سه گانه: مالوی، مالون میمیرد و نام ناپذیر - ساموئل بکت

کتاب داستان جاوید

برادران کارمازوف

ثریا در اغما

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.