پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

التفهیم

موجود
800,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب فلسفه
کتاب التفهیم اثر ابوریحان بیرونی به تصحیح جلال‌الدین همایی
توضیحات

کتاب التفهیم اثر ابوریحان بیرونی به تصحیح جلال‌الدین همایی 

کتاب التفهیم رساله ایست جامع و فلسفی که بقلم ابوریحان بیرونی نوشته شده است و به زبان فارسی است.

که در شروع سده پنجم و در هفتاد سال قبل از فوتش محمدبن جورابی از دوباره و جدید نگاشته است. متون این کتاب به زبان فارسی را ریحانه دختر حسین خوارزمی نوشته است.

کتاب فوق از اولین کتابهایی است که درمورد ستاره شناسی و هندسه نوشته و به چاپ رسیده است.

و از آن سو که نویسنده این کتاب یکی از عالمان مشهور است بسیار مهم بوده است. او در کتاب فوق از خلیج فارس به اسم دریای پارس نام برده و به جشن زیبای بهار هم اکنون توجه بسیار داشته است. این فقط تنها کتاب اوست که با زبان فارسی بوده و تمام کتابهای باقی مانده به زبان عربی میباشد. در حال حاضر یک نوشته خیلی قدیمی و یک نوشته عربی در دست ما وجود دارد.

ولی در هر شکل هیچ یک از نویسندگان تا الان نتوانسته اند درباره این که این سخن فارسی این کتاب در چه اصلی باشد. شک نکرده و در این حالت باید گفته شود که کتاب التفهیم فقز نوشته فارسی بیرونی و هم اینکه قدیمی ترین متن نجومی است که در دست ما وجود دارد.

کتاب فوق به دست نشر هما به چاپ رسیده است.این کتاب دارای تعداد هزار صفحه می باشد.که به زبان فارسی منتشر شده است.و در اندازه وزیری در دست مردم قرار داده شده است.و در هزاره سیصد و شصت و هفت به انتشار رسیده است.

خرید کتاب التفهیم اثر ابوریحان بیرونی مصحح جلال‌الدین همایی چاپ انتشارات انجمن آثار ملی چاپ اول سال هزار سیصد و پنجاه و یک

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.