پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

نقد و تحلیل جباریت

موجود
500,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب فلسفه

کتاب نقد و تحلیل جباریت اثر مانس اشپربر ترجمه کریم قصیم
توضیحات

کتاب نقد و تحلیل جباریت اثر مانس اشپربر ترجمه کریم قصیم

 

در اوایل پاییز سال 1937 زمانی که اقدام به نگارش مقالاتی با عنوان تحلیل جباریت کردم از توفانی که در درونم غوغا میکرد و مرا بدان کار سوق می داد بخوبی اگاه بودم .

همین تلاطم درونی باعث شده بود که در طول آن هفته ها به هیچ چیز دیگری نتوانم بیندیشم.

در ان زمان با انکه  می دانستم برای چه کسانی دست به قلم می برم اما برایم مسلم بود که دیگر به اکثر انها دسترسی نخواهم داشت و تا مدتی مدید رابطه م با انان گسسته باقی خواهد ماند.

چراکه چندماه پیش از ان از حرب کمونیست و تمام سازمانهای پوششی و در نتیجه کلیه اعضا و هواداران انها جدا شده بودم و ......

 

خرید کتاب نقد و تحلیل جباریت

 

مانس اشپربر, نویسنده کتاب نقد و تحلیل جباریت  را هنگامی نوشتن که تنها سی و دو سال عمر داشت و قبل از زمان وقوع جنگ دوم جهانی

و جالب اینکه کتاب نقد و تحلیل جباریت کتابی بود پیشگویی یا پیش بینی اینده ای نزدیک که در آن به بررسی روانی دیکتاتورها و تحلیل افکار ایشان می پردازد.

و در همین اثر سرنوشت افرادی چون هیتار را پیش بینی می نماید.و هنگامی که این اثر بچاپ رسید مانس اشپربر ناگزیر شد برای حفظ جان خود به رندگی مخفی ادامه دهد تا از دست نازیها نجات یابد.

و نه تنها در المان و نازیها بلکه در جماهیر شوروی نیز کتاب نقد و تحلیل جباریت ممنوع بود و حتی از لمس این کتاب نیز ممنوع شده بودند.

کتاب نقد و تحلیل جباریت در دنیا بسیار سرو صدا نمود و طرفداران بسیاری را جذب نمود.

و در ایران نیز برای نخستین بار در سال هزار سیصد و شصت و سه توسط کریم قصیم بفارسی برگردانده و توسط انتشارات دماوند نشر یافت.

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.