پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

رامایانا

موجود
400,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب کم یاب

کتاب رامایانا : کهن ترین متن حماسی عاشقانه هند
توضیحات

در پیشگفتار کتاب رامایانا : کهن ترین متن حماسی عاشقانه هند حماسه شور انگیز اساس بسیاری از آثار هنری و مذهبی مردم هند بوده است.از قرن پنجم قبل از میلاد که این منظومه سروده شده است تا به امروز بارها داستانها و افسانه ها و اهنگها و ترانه ها و پیکره ها و تصاویر و دیگر اثار ذوقی بر مبنای عشق و ایثار و پاکدامنی و شجاعت راما و سیتا پید امده اغست.

منظومه رامایانا را اشخاص مختلف از زمان اکبر شاه از زبان سانسکریت به زبان فارسی ترجمه کرده اند.اول بار عبدالقادر بدایونی در سال 992 هجری قمری بفرمان اکبرشاه این کتاب را در مدت چهارسال یعنی از سال 992 تا اوایل سال 977 هجری قمری برگردانده است.

ترجمه دیگر از کتاب رامایانا به دوره اکبری (اکبرشاه)منسوب است.عده ای از فهرست نویسان آن را از بدایوانی دانسته اند.

در دوره جهانگیری دو ترجمه دیگر از این اثر بعمل امد.ترجمه منظوم ملا سعدالله مسیح پانی پتی که نسخه های متعدد آن در اکثر کتابخانه های هند و خارج از هند موجود است.ترجمه دیگر مربوط به گردهر داس است که در سال 1036 هجری آن را به نظم فارسی دراورده است.

و پس از ان چندیت ترجمه ادامه داشته است تا زمان حال

حماسه رامایانا جامعه ای را پیشنهاد میکند که کاستهای چهارگانه و چهار مرحله زندگی در آن استقرار دارند.در این جامعه اعتقادی راسخ به وداها و گفته های بینایان وجود دارد.

در کتاب رامایانا بر تعلیم و تربیت بسیار تکه شده است

خرید کتاب رامایانا : کهن ترین متن حماسی عاشقانه هند اثر وال میکی - تلسی داس ترجمه امر سنگهه - امر پرکاش از انتشارات الست فردا در کارا کتاب فروشگاه اینترنتی کتاب نایاب در کارا کتاب فروشگاه اینترنتی کتاب نایاب موجود است و برای خرید کتاب و سفارش کتاب  مطابق روش خرید  شامل (خرید اینترنتی کتاب و خرید انلاین کتاب یا خرید تلفنی ) اقدام نمایید

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.