پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ( خط ویژه : ۲۶۷۱۴۹۳۷) ( مشاور فنی : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴)

خانه های شهر ری

موجود
400,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب کم یاب

کتاب خانه های شهر ری اثر غلامحسین ساعدی
توضیحات

کتاب خانه های شهر ری اثر غلامحسین ساعدی

 

چند خطی که خواهید خواند جز اولین جمللات شروع داستان زیبای خانه های شهر ری نوشته گوهر مراد یا همان غلامحسین ساعدی است که نایاب ترین اثر ایشان و اولین اثر او محسوب می گردد.

 روزی از روزها یکی از فرشتگان پیر و پاتال دستگاه ابدیت برای بچه هایش قصه میگفت طرفهای غروب بود هلائک آسمان نیز مانند آدم ها ملول و غمگین بودند بدانجهت روحائیل دست سه بچه اش را گرفت بیکی از ستارگان کوچک رفت وقتی روی آن نشست شروع کرد بحرف زدن.
فرشته ها ویلان و سرگردان در آسمان می پریدند و هر وقت بنزدیکی روحائیل می رسیدند سری خم کرده سلام می دادند همه انها اواره و بیکاره بودند.
آفتاب میرفت غروب کند از بالای آسمان زمین بشکل هندوانه درشتی دیده میشد که با تنبلی تمام در مدار فلک می چرخید و نور خورشید انرا ملون کرده بود.

 

خرید کتاب خانه های شهر ری

با اینکه ستاره های کوچک روشن شده بود اما فلک هنوز کبود بود و ستار های بزرگ همچنان خاموش تاب می خوردند آسمان نیمه تاریک و نیمه روشن بود با اینهمه می شد همه جا را دید.
روحائیل لکه سیاهی را روی کره زمین به بچه هایش نشان داده گفت: آن سیاهه را می بینید ؟ بچه ها گفتند : آری .روحائیل گفت: روزی و روزگاری آنجا ملک و آبادانی دیوها و پری ها بود که آتش زدند و پاک سوخت .بچه کوچکتر پرسید: چرا بابا؟ مگر دیوانه شده بودند؟

کتاب خانه های شهر ری اولین و نایاب ترین اثر غلامحسین ساعدی است که تنها یکبار در تیراژ بسیار کم در یک چاپخانه گمنام در سال هزار و سیصد و سی چهار به چاپ رسید .

خوب مسلم است کتاب اولین اثر است و مهارت نویسنده در اثر تجربه را نداشته.

اما غلامحسین ساعدی از همان دوران یک قدرت بسیار زیاد پیرامون نوشتن و خلق شخصیت و قصه داشته است این کتاب بسیار کم حجم است.

خرید کتاب خانه های شهر ری اثر غلامحسین ساعدی اولین اثر گوهرمراد چاپ هزار و سیصد و سی چهار

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.