پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

گزارش گمان شکن

موجود
300,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب کم یاب

کتاب گزارش گمان شکن اثر صادق هدایت
توضیحات

کتاب گزارش گمان شکن اثر صادق هدایت

کتاب نام برده چندین چاپ داشته توسط چند ناشر متفاوت .کتاب گزارش گمان شکن چاپ انتشارات امیر کبیر مربوط به دهه سی و چهل موجود است.این کتاب داستان نیست و جز کتابهای تحقیقی و گزارشی صادق هدایت است.برای خرید کتاب گزارش گمان شکن تماس بگیرید

سرزمین ایران همواره مهد آراء و عقاید و مذاهب گوناگون بوده است. از مراجعه به تاریخ قبل از اسلام ایران می بینیم که علاوه بر دیانت رسمی و دولتی مملکت همیشه فرقه ها و مذهبهایی وجود داشته که به نسبت معکوس قوت و اقتدار کیش رسمی قوی یا ضعیف می شده است.
در زمان ساسانیان علاوه بر دین رسمی یعنی زرتشتی در داخل ایران یک عده ادیان و مذاهب دیگر مانند زروانی.مهرپرستی. یهودی.عیسوی. مانوی. مزدکی. سوفسطایی. بوداییو غیره در کشمکش بوده است.پس از فتح ایران بدست اعراب همین که ایرانیان به خود امده اند در برابر دین اسلام عکس العمل شدیدی نشان دادند و به وسایلی گوناگون خاصه بوسیله تجدید ادیان و مذاهب پیشین به دین فاتحین خود تاخت اوردند.
از تراجم احوال سرکشان زمان خلافت و همچنین بسیاری از شعرا و ادبا و سرکردگان صدر اسلام چنین بر می اید که این مخالفت نهایت شدت را داشته است.

 کتاب گزارش گمان شکن با هدف مطالعه درست پیرامون عقیده ها و در این آراء با اموزشهای پیش از اسلام سندهای قابل قبولی در دست نیست.چون این قسمت تاریخ خیلی تاریک بوده  و سندهای مکتوب که در این باره  می بایست باشد بدلایلی مشخص و هدفمند نابود شده و از بین رفته است.

 

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.