پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ( خط ویژه : ۲۶۷۱۴۹۳۷) ( مشاور فنی : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴)

تفسیر سورآبادی

موجود
2,000,000 تومان
برگشت به مجموعه: کتاب ادیان

کتاب تفسیر سورآبادی اثر ابوبکر عتیق نیشابوری مصحح علی اکبر سعیدی سیرجانی
توضیحات

کتاب تفسیر سورآبادی اثر ابوبکر عتیق نیشابوری مصحح علی اکبر سعیدی سیرجانی

 

 کتاب تفسیر سورآبادی در 7 سبع یا همان قسمت تالیف شده است. نسخه های متعددی که از آن باقی مانده گواه رواج و شهرت آنست.ولی این نسخه ها کامل نیستند و عموما قسمتی از تفسیر را در بردارند.

نسخعه های معتبر تفسیر را چارلز آمبروز استوری در جلد سوم اثر گرانمایه اش به دست داده است.
کهن ترین نسخ آن نسخه پانصد و بیست سه دیوان هند و نسخه پانصد هفتاد چهار بورسه در کشور ترکیه و دیگری نسخه کتابخانه بریتانیا پانصد و سی پنج.
نسخه دیوان هند را که تنها شامل بخش پنجم و ششم و آن هم با برخی افتادگگیها بنیاد فرهنگ ایران با مباشرت همسر ارجمند زنده نام علی اکبر سعیدی سیرجانی و با مقدمه کوتاهی به امضای زنده یاد مجتبی مینوی در سال 1345 شمسی به صورت نسخه عکسی منتشر کرد.
برگزیده ای از تفسیر را بر اساس نسخه کوتاه شده ای از آن متعلق بعه موقوفه تربت شیخ جام زنده یاد دکتر یحیی مهدوی پیش از آن برای انتشار اماده ساخته بود. ولی انتشار آن به تاخیر افتاد تا انکه در سال 1347 شمسی جز مجموعه گنجینه متون ایرانی انتشارات دانشگاه اهران به نام قصص قرآن مجید برگرفته از تفسیر ابوبکر عتیق نیشابوری مشهور به سورآبادی منتشر گردید و موجب شهرت بیشتر تفسیر و مزید اطلاع دانشمندان از آن شد.

 

خرید کتاب تفسیر سورآبادی 5 جلدی

 اما طبع انتقادی کامل این تفسیر عظیم همچنان به صورت آرزویی باقی بود تا آن که همسر دانشمند آزاده ام که زبان و ادب فارسی از جهات گوناگون مدیون کوششهای فرهنگی اوست به عملی ساختن این آرزو همت گماشت و پس از تهیه عکس ده نسخه معتبر تفسیر چندین سال در مقابله انها و فراهم کردن متن در خور اعتمادی از این تفسیر زبان فارسی صرف وقت نمود اما طبع آن به سبب مشکلاتی که در زندگی پر افتخار وی پیش آمد امکان نیافت. و متاسفانه تهیه فهرست کامل اختلاف نسخه ها نیز به سرونوشت وی گره خورد که امید است در اینده صاحب همتی به تکمیل ان اقدام کند و همچنین فرهنگ لغات و ترکیبات مستخرج از متن تفسیر را سامان دهد و به دوستداران زبان و ادب فارسی هدیه بدارد.

کتاب تفسير سور آبادى یکی از قدیمی ترین و بهترین تفاسیر قرآن میباشد.

که از قرن 5 نوشته سورآبادی بجای مانده البته نام اصلی ایشان ابوبكر عتيق بن محمد هروى نيشابورى میباشد.

و در حقیقت تخلص او سورآبادیست که بهمین اسم کتاب مشهور شده است.

یکی از کهن ترین کتب نفسیر قرآن موجود است.دوره حاضر که یک دوره پنج جلدی است از نسخه 5 جلدی دست نویس توسط انتشاراتفرهنگ نشرو بچاپ رسیده لست

نظرات

برای این محصول هنوز نظری ارسال نشده است.