توجه: کارا کتاب یک فروشگاه کتاب رسمی است و از خرید و فروش کتب ممنوعه خودداری میکند.و فعالیت این سایت صرفا بصورت کتاب کاغذی است (کتب چاپ قدیم و نو که از خریداری کتابخانه شخصی تهیه می گردد)
همینطور در قسمت دانلود رایگان که به درخواست شما کاربران ایجاد شده کتب مطابق مقررات عرضه میگردد و خواهشا اگر کتابی حق نشر یا مولف داشت به شماره 09125343644 گزارش دهید تا سریعا حذف گردد.
چون لینکهای دانلود توسط کاربران ارسال میگردد  که شرط بر این بوده از سایتهای معتبر با ذکر منبع باشد اما با این وجود از شما خواهش می کنیم اگر راجع به حق کپی رایت کتابی در سایت کارا کتاب مطلع هستید 
 که متاسفانه ناخواسته رعایت نشده لطفا با شماره فوق یا در قسمت تماس با ما گزارش دهید که در کوتاهترین زمان ممکن حذف گردد که مبادا  نسبت به ناشر یا نویسنده و مترجم کم لطفی شود. و اگر در قسمت دانلود نوشته شده برای خرید کتاب تماس بگیرید به هیچ وجه کتاب اکترونیک یا نسخه کپی آن اثر نیست.فروش کارا کتاب صرفا کتب کاغذی جاپ شده توسط ناشرین قدیمی و جدید می باشد که از خرید کتابخانه های شخصی تهیه شده است
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
 

فهرست مطالب

کتاب فارسنامه به نوشته ابن بلخی می باشد.که به دست گای لیسترانج و رینولد الن نیکلسون تصحیح شده است.و در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج داخل تهران چاپ شده است.فارسنامه اثریست که گرداگرد تاریخ و جغرافیای پارس در زمانه ی اول سده ششم هجری قمری نگاشته شده‌ می باشد. اسم نگارنده ی این اثر آشکار نمی باشد و اما نگارنده خود در مقدمه نوشته نسب نیایش را از بلخ و خویشتن را متولد شده و پرورش یافته در پارس ذکر مینماید. فارسنامه ناصری کتابی در حوزه تاریخ و جغرافیای فارس که در فاصله سال‌های هزار و سیصد تا هزار و سیصد و یازده هجری قمری به درخواست ناصرالدین‌شاه حسن فسائی آن را به رشته تحریر درآورده‌است.از این رو به طور معمول از او با اسم ابن بلخی ذکر کرده است. قسمت جغرافیای فارس‌نامه به موجب معلومات و دانسته هایی که در آن پیدا شده و به دست محققان و پژوهنده ها قرار دارد خیلی با ارزش است. قسمت تاریخ اثر به صورت عمده مطابق با تاریخ قبل از آنها است. هرچند برخی اوقات اطلاعات اضافی در آن پیدا می‌شود. قسمت تاریخ این ارزش را داشته که اولین نوشته پیرامون تاریخ ایران به زبان فارسی می باشد که در دستان ما قرار داده شده است. برای خرید کتاب فارسنامه به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب تاریخی ایران در زمان ساسانیان نوشته شده توسط آرتور کریستین سن و ترجمه شده به زبان فارسی می باشد.ایران در زمان ساسانیان اسم اثری از کریستن‌ سن که از ایران‌شناسان و لغت‌شناس دانمارک بوده است. نوشتن این کتاب سی سال طول کشید. اثر در سال هزار و نهصد و سی و پنج منتشر شده است.در نگاشتن این اثر به طور تقریبی همه ی منبع های کهن و جدید یونانی و رومی و سریانی و ارمنی و عربی و علل خصوص اثرهایی که در دو سده ی اخیر تا وقت تالیف و اتمام آن به دست خاورشناسان و محققان اثرهای باستان نوشته شده است. از دید و نگاه نقد نگارنده سپری شده‌ است. این اثر را غلامرضا رشید یاسمی به فارسی برگردانده است و به دست انتشارت امیرکبیر منتشر شده می باشد. از تازگی‌های این اثر که نگارنده خبرها و اصطلاحات کهن را به صورت عمومی به شکلی آورده‌ است که در نوشته های اوستایی و پهلوی دیده شده است. یا آداب و مقررات زبان‌های قدیم اینگونه ایجاد می‌کرده است.در این اثر بسیار آموزنده درمورد زمان تاریخ ایران ساسانی تا هجوم و یورش اعراب و شیوه و طرز دولت و ملت در دوران ساسانیان است.در زمان ساسانيان مردم به چهار دسته اجتماعي بخش شده بودند. برای خرید کتاب ایران در زمان ساسانیان به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب زندگانی شاه عباس اول که توسط نصرالله فلسفی نوشته شده است.که دارای پانصد و سی و هشت صفحه می باشد. نویسنده نصرالله فلسفی از تاریخ دانان و نگارنده ها و مترجمان معاصر مشهور و سرشناس ایرانی می باشد.نصرالله فلسفی پس میرزا نصرالله خان سوادکوهی مستوفی که از مستوفیان داخل دربار قاجار بود در نه آذر هزار و دویست و هشتاد داخل تهران به دنیا آمده است. درس اولیه ی خویش را داخل مدرسه‌های اقدسیه و آلیانس و دارالفنون یادگیری کرد و پس از گذشت زمانی در وزارت پست و تلگراف به کار نمودن مشغول گشت. فلسفی از دوران جوانی دوستدار برگرداندن اثرهای ادبی بود و در اول چندین اثر کوتاه از موریس لبلان را داخل روزنامه ی مرد آزاد به طور پاورقی به انتشار رساند. طمانی نگذشت که به سبب توجه و رعایت امانت در ترجمه در کنار بهترین ترجمه کنندگان زبان فرانسه دوران خود جای گرفت . او در سال هزار و سیصد و هفت چند ماهی در وزارت دادگستری مشغول شد و در آخر به وزارت فرهنگ انتقال یافت . از سال هزار و سیصد و هفت داخل مدرسه های راهنمایی تهران به درس دادن تاریخ و جغرافیا و علوم ادبی اشتغال پیدا کرد و با پایه گذاری دانشگاه تهران به صمت استاد به درس دادن تاریخ قبل از اسلام در دانشکده ادبیات پرداخت. برای خرید کتاب زندگانی شاه عباس اول به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب شهر نشینی در ایران که توسط فرخ حسامیان و محمدرضا حائری و گیتی اعتماد نوشته شده است.که دارای دویست و سی و هشت صفحه می باشد. افراد پژوهش و تحقیقات شهری و ناحیه ای در سال هزار و سیصد و پنجاه و چهار به طور عمده از معماران و شهرسازان و برخی نیز از بعضی از متخصصان علوم اجتماعی شکل گرفته شد.اهداف مهم این گروه دست پیدا کردن به مطالعه ای تمام جانبه از مسئله های شهر و شهر نشینی داخل اجتماعات پیشرفت پیدا نکرده و در ضمن ایران است.از آن رو که زمینه های تئوریک و صحبت و سخوری های در ارتباط با مسائل شهری در اجتماع ما نبود و شکل نگرفته بود و کار اساسی گروه بر برگرداندن و نشر و چاپ کتاب ها و نوشته هایی درمورد حال و احوال اقتصادی و اجتماعی کشورهای پیشرفت نکرده و انعکاس در این شرایط داخل شهرنشینی این اجتماع تمرکر پیدا کرد .برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب شهر نشینی در ایران تماس بگیرید.

کتاب نگاهی به ترکمن چای که توسط حسین حسینچی قره‌آغاج نوشته شده است.و با زبان فارسی چاپ گشته است.که دارای صد و هشتاد و دو صفحه می باشد.مردم شناسان و پژوهندگان مردم شناسی فرهنگی جملگی بر این اعتقاد بوده اند که آزادی و حیثت هر اجتماع به وابستگی ها و اطمینان داشتن به آب و خاک و قاموس مادی و معنوی دیار و اقلیم خود بستگی داشته و دارد. به این سبب اجتماعات بشر وجود داشته خود را بدهکار رفتار و اعمال رویاروی انسانها و موسسات و سازمان اجتماعی می باشند. به صورتی که دانسته ایم هیچ اجتماع بشری عاری از فرهنگ نمی باشد. هر چند مرجع هر طایفه هر اندازه هم که ساده باشد شامل یک سلسله نیاز مادی و معنوی می شود. خیلی از سیاستهای استعماری تلاش نموده اند که در مستعمرات خویش با احساس میهن دوستی و وابسته بودن به قومیت و سنت ها و آداب و رسوم ملتها را متحول کرده و آنها را از جلوهای مادی و معنوی خود غریب و نا آشنا سازند و به سلطه ی خود کشاند و در این مسیر نمی توانند ترقی داشته باشند.یا آنکه فرهنگ را که در قالب مادی و معنوی مختصر شده از بین ببرند و قالب های فرهنگی خود را به جای آن گذارند .برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب نگاهی به ترکمن چای تماس بگیرید.

کتاب تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم که توسط جعفر شهری نوشته شده است.و با زبان فارسی چاپ گشته است.که دارای سیصد و هشتاد و چهار صفحه می باشد. اثر فوق از شش جلد تشکیل شده است.که تاریخ اجتماعی تهران را در دوره و زمان قرن سیزده مورد تحقیق قرار داده است .جعفر شهری باف در سال هزار و دویست و نود و سه در عودلاجان تهران در یکی از خانواده های دارای اصل و نصب تهرانی متولد شده است.او یکی از نگارنده های مشهور ایرانی و محقق تاریخ تهران بوده است. شهری در دو نمونه طهران قدیم و تاریخ اجتماعی تهران در زمان قرن سیزدهم اتفاقات و حال تاریخی تهران را با داشتن کوچکترین جزئیات تعریف می نماید. قند و نمک کتاب دیگری از او می باشد که درمورد اصطلاحات اصیل تهرانی با شرح و توضیح است. سه داستان از کتابهای او شکر تلخ و گزنه و قلم سرنوشت را می بایست سه‌گانه‌ای پنداشت که اثر نخست در ارتباط با زمان کودکی و سختی و غمهای مادر اوست و اثر دومی توضیحاتی درباره ی زمان نوجوانی و سومی ارتباط داشته با زمان میان‌سالیش می باشد. کتاب‌های حاجی در فرنگ و حاجی دوباره هم اکنون از سفرنامه نویسنده است .شهری در اثرهای خویش از کلمات مختلف و واژگان تهرانی زیاد استفاده می نماید.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم تماس بگیرید.

کتاب سفر قندهار که به دست سید حمید جهان بخت نوشته شده است.و با زبان فارسی چاپ گشته است.که دارای صد و چهار صفحه می باشد. اویس قرنی غیابا نام فردی بود که دوستدار و علاقه مند پیامبر بزرگ بود.در حد و اندازه ای که در حال حاضر هر عشق غیابی را عشق اویسی می نامند.خرقه شریف پیراهن و تن پوشی بود که پیامبر به اویس هدیه داده بود. گفته شده این لباس تا دوران امیر تیمور داخل عراق قرار داشت .او بعد از یورش و حملات خویش آن را با خود به سمرقند برده و در ده بید واسه ی مراقبت از آن جایی را درست کرده و ساداتی را سرپرست آن کرد. پس از گذشت سالها خرقه به بخارا فرستاده شد و در آخر به جوزجان رسید. در جنگ احمدشاه ابدالی با شاه مراد بیگ امیر بخارا آن را به احمدشاه هدیه کرد. بسیاری از زوّار خرقه تا اندازه ای بوده که تکان دادن و جا به جا نمودن آن به قندهار ماه ها طول کشید. نهایت و سرانجام داخل قندهار به دستور احمدشاه بر روی آن گلوبندی درست شده که به خرقة شریف مشهور است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب سفر قندهار تماس بگیرید.

کتاب شکنجه و امید که توسط احسان طبری نوشته شده است.و با زبان فارسی چاپ گشته است.که دارای نود و یک صفحه می باشد.احسان‌الله طبری متولد شده در سال هزار و دویست و نود و پنج در شهر ساری می باشد . او معروف به احسان طبری و در بین افراد و علاقه مندان حزب توده به دوست و رفیق طبری نگارنده و نظریه‌پرداز مارکسیست و یکی از اعضای کمیته مرکزی حزب توده ایران در سال‌های انقلاب هزار و سیصد و پنجاه و هفت ایران بوده است. او از اولین سال‌های سی خورشیدی تا سال هزار و سیصد و شصت و دو که در زندان‌ حکومت جمهوری اسلامی ایران به سر میبرد و یکی از بانفوذترین و مشهور و سرشناس ترین افراد نظری حزب توده ایران شناخته شده است. احسان طبری در شب شش و یا هفت اردیبهشت سال هزار و سیصد و شصت و دو گرفته و به زندان انتقال پیدا کرد . داخل زندان‌های جمهوری اسلامی به ناچار به اقرار تلویزیونی پرداخت. در آخر احسان طبری بعد از سال‌های بسیار زیاد در زندان و شکنجه های فراوان در بیرون از حبس در سال شصت و هشت به مرگ طبیعی از دنیا رفت . این نوشته اثری فلسفی و شاعرانه برای ذکر رنج ها و حسرت یک انسان می باشد .برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب شکنجه و امید تماس بگیرید.

کتاب خاطرات سردار شهید رضا نورمحمدی که توسط سردار شهید رضا نورمحمدی نوشته و باز نویسی به دست محمد عزیزی شده و با زبان فارسی می باشد . که تعداد آن صد و چهل و دو صفحه است.و در سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت چاپ شده است.نمونه جمع آوری شده فوق شامل خاطراتی می باشد با شرح و موضوع جنگ تحمیلی نگاشته شده است.کتاب حاضر شامل سرگذشت و زندگینامه شهید رضا نورمحمدی یکی از سرداران و فرمانده های جبه های جنگ ایران و عراق می باشد. این اثر با استفاده نمودن از نوشته های شهید بر صفحات سررسید در ارتباط با سال‏های هزار و سیصد و پنجاه و هفت تا هزار و سیصد و شصت و سه انجام گرفته است. دلیری و شجاع بودن و احساس مسئول بودن به تمام امور و حس مسئولیت داشتن به اجرا کردن کارها و وظیفه ها از اساسی ترین صفت های شهید نورمحمدی بوده است که داخل این کتاب از آن صحبت شده است.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب خاطرات سردار شهید رضا نورمحمدی تماس بگیرید.

کتاب کوروش هخامنشی سازنده یا ویرانگر ایران که توسط بهمن انصاری نوشته شده و با زبان فارسی می باشد . که تعداد آن یازده صفحه است. در این اثر و نوشته به تحقیق و پژوهش نمودن درمورد رفتارها و جنایاتی درباره ی کوروش هخامنشی خواهیم پرداخت و نکته هایی را خواهیم گفت و از آنها صحبت می نماییم که برخی از محققان در قرن اخیر واسه ی استفاده کردن ابزاری از اسم کوروش کبیر تعمدا آنها را مخفی نگه داشته اند.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب کوروش هخامنشی سازنده یا ویرانگر ایران تماس بگیرید.

صفحه1 از11

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید