توجه: کارا کتاب یک فروشگاه کتاب رسمی است و از خرید و فروش کتب ممنوعه خودداری میکند.و فعالیت این سایت صرفا بصورت کتاب کاغذی است (کتب چاپ قدیم و نو که از خریداری کتابخانه شخصی تهیه می گردد)
همینطور در قسمت دانلود رایگان که به درخواست شما کاربران ایجاد شده کتب مطابق مقررات عرضه میگردد و خواهشا اگر کتابی حق نشر یا مولف داشت به شماره 09125343644 گزارش دهید تا سریعا حذف گردد.
چون لینکهای دانلود توسط کاربران ارسال میگردد  که شرط بر این بوده از سایتهای معتبر با ذکر منبع باشد اما با این وجود از شما خواهش می کنیم اگر راجع به حق کپی رایت کتابی در سایت کارا کتاب مطلع هستید 
 که متاسفانه ناخواسته رعایت نشده لطفا با شماره فوق یا در قسمت تماس با ما گزارش دهید که در کوتاهترین زمان ممکن حذف گردد که مبادا  نسبت به ناشر یا نویسنده و مترجم کم لطفی شود. و اگر در قسمت دانلود نوشته شده برای خرید کتاب  کلیک کن یا تماس بگیرید به هیچ وجه کتاب اکترونیک یا نسخه کپی آن اثر نیست.فروش کارا کتاب صرفا کتب کاغذی جاپ شده توسط ناشرین قدیمی و جدید می باشد که از خرید کتابخانه های شخصی تهیه شده است
اگر قصد خرید دارید. روی کلمه خرید کتاب کلیک کن
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
 

کتاب تاریخ شاهنشاهی هخامنشی که به دست آلبرت تن آیک اومستد نگاشته و توسط محمد مقدم ترجمه شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد علمی و فرهنگی صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و سه به انتشار رسیده و در نشر علمی و فرهنگی چاپ گشته است.اثر تاریخ شاهنشاهی هخامنشی به معرفی نمودن و توضیح شاهنشاهی هخامنشی اختصاص دارد. به این سبب اول نویسنده ی پیدایی و ظهور مادها و پارس‌ها را شرح می‌دهد. در پی آن منبع های ارتباط داشته با تاریخ پادشاهان هخامنشی را معرفی می نماید. آن زمان به تفصیل روش حکمرانی کوروش هخامنشی را با اشاره به کردارها و رفتارهای او بیان نموده و چگونگی غصب تخت پادشاهی هخامنشی به دست یکی از مغان و اتفاقات و رویدادهای ارتباط داده با آن را تحت عنوان یک دهه بحران باز می‌گوید. حکمرانی داریوش و کشورگشایی‌های او و کینه‌ دوزی و داریوش با آتنی‌ها و چطور بخش ها کشوری در سازمان‌های اداری هخامنشیان از دیگر متونی است که در پی می‌آید. برای خرید کتاب تاریخ شاهنشاهی هخامنشی به لینک موجود مراجعه نمایید.

 تاریخ شاهنشاهی هخامنشی

کتاب تمدن ایران باستان نوشته علی ذوالفقاری می باشد .اثر فوق در سال هزار و سیصد و نود به چاپ رسیده و در انتشارات گوهر اندیشه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد بیست و سه صفحه است.زمان ایران باستان دوران به وجود آمدن دولت ماد تا آخر حکومت ساسانیان و حمله عرب به ایران است.قبل از مهاجرت آریایی‌ها به فلات ایران و قوم هایی با تمدن‌های متفاوت در ایران زندگی می کنند. اقلیم کنونی ایران قسمت بزرگی از یک واحد جغرافیایی به اسم فلات ایران است این واحد طبیعی با تنوع اقلیمی و زیستی خویش دارای خصوصیات بارزی بوده که در آخر آن وحدت فرهنگی ایران را سبب شده‌است و بی شک تمدن بشری مرهون نبوغ و خلاقیت مردمانی بوده‌ است که سالیان طولانی در این اقلیم زندگی کرده‌اند و در تعامل با جغرافیا و نظام طبیعی حاکم بر آن و در مسیر روزگار و تاریخ فرهنگی و تمدن خویش را آفریده‌اند.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب تمدن ایران باستان تماس بگیرید.

تمدن ایران باستان

کتاب تاریخ ایران برای نوجوانان نوشته فردریک تالبرگ می باشد و توسط گروه آریوبرزن ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار به چاپ رسیده و در انتشارات فقیه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد نود و پنج صفحه است.اثر تاریخ ایران برای نوجوانان با نام اساسی اصلیِ از کوروش تا پهلوی نوشته ی فردریک تالبرگ اثری بسیار ویژه از تاریخ کامل ایران زمین از زمان آریایی‌ها تا آخر حکومت سلسله قاجار به طور مصور و با زبانی ساده و روان است. اثر فوق با تاریخ ایران از زمان باستان شروع شده و به پژوهش آریایی‌ها و مادها و هخامنشیان و سلوکیان و اشکانیان و عاقبت ساسانیان پرداخته است. عاقبت وارد زمان اسلامی شده و بعد از تحقیقات حکومت‌های ایرانی سده‌های دو تا پنج هجری و حکومت غزنویان و سلجوقیان و خوارزمشاهیان و مغولان و تیموریان و صفویان و افشاریان و زندیان و قاجاریان و در نهایت دودمان پهلوی را مورد پژوهش و تحقیق و قرار می‌دهد.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب تاریخ ایران برای نوجوانان تماس بگیرید.

تاریخ ایران برای نوجوانان

کتاب سلطان جلال الدین خوارزمشاه که به دست پناهی سمنانی نگاشته شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و یک صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش به انتشار رسیده و در نشر ندا چاپ گشته است.سلطان جلال الدین جوشن از پشت باز اندخت و اسب در آب اندخت و بر مثال شیر غیور از جیحون عبور نمود.چنگیز خان چون آن حال مشاهده کرد روی به پسران آورد و گفت از پدر پسر همانند او پیدا کند.جلال الدین خوارزمشاه یکی از سرداران شجاع و دلیر ایران زمین می باشد که در تاریخ قدیمی ایران اسمش به نیکی یاد گشته است. جلال الدین خوارزمشاه پسر محمد خوارزمشاه می باشد. در دوران این سردار رشید بود که ایران با اتفاقات نافرجام چنگیز مغول مقابله کرد و جلال الدین خوارزمشاه با دلاوری های خویش خدمت های درخشان به اقلیم ایران و کشور خود نمود. برای خرید کتاب سلطان جلال الدین خوارزمشاه به لینک موجود مراجعه نمایید.

سلطان جلال الدین خوارزمشاه

کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران که به دست عبدالعظیم رضائی نگاشته شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد دویست و نود و هفت صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت به انتشار رسیده و در نشر اقبال چاپ گشته است.در جلد چهارم اثر تاریخ ده هزار ساله ایران زمان نادر شاه افشار و کریم خان زند و تشکیل قاجار تا زمان سقوط قاجار به دست رضا شاه مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است .مجموعه تاریخ ده هزار ساله ایران نگاشته ی عبدالعظیم رضائی در چهار جلد به تحقیقات تاریخ ایران از اول تا زمان قاجار پرداخته است . در جلد نخست اثر پادشاهان اساطیری که در شاهانامه به آنها اشاره شده می باشد مورد پژوهش قرار گرفته است و عاقبت به سلسله های باستانی سومر و بابل و ماد اشاره می کند. و در ادامه این اثر سلسله هخامنشیان مورد بررسی قرار می گیرد. برای خرید کتاب تاریخ ده هزار ساله ایران به لینک موجود مراجعه نمایید.

تاریخ ده هزار ساله ایران

کتاب تاریخ مغول در ایران نوشته برتولد اشپولر می باشد و توسط محمود میرآفتاب ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و پنجاه و یک به چاپ رسیده و در انتشارات بنگاه ترجمه و نشر کتاب چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پانصد و شصت و سه صفحه است.اثر تاریخ مغول در ایران با فصولی واضح با عنوان تاریخ سیاسی شروع شده که اول به حکومت رسیدن چنگیز و اقدامات او و شرایط آن زمان را داخل ایران و هم اکنون وضعیت حکومتی کشورهای دیگر مثل سوریه و گرجستان و مصر و ترکان را مورد تحقیق قرار داده است. نظریه تاریخ حکومتهای محلی قسمت بعدی این اثر بوده که به تفصیل شرایط حکومتهای فارس و کرمان و لرستان بزرگ و لرستان کوچک و گیلان را شرح نموده است و قسمت بعدی به وضعیت دین و مذهب پیش مغولها و آداب و رسوم آنها و ترویج کردن مذهبهای مختلف از جمله مسیحیت و بودا و غیره در میان آنها خواهد پرداخت . برای خرید کتاب تاریخ مغول در ایران به لینک موجود مراجعه نمایید.

تاریخ مغول در ایران

کتاب تاریخ ایران بعد از اسلام که به دست عبدالحسین زرین کوب نگاشته شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد ششصد و شصت و هشت صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و سه به انتشار رسیده و در نشر امیرکبیر چاپ گشته است. تاریخ ایران بعد از اسلام اسم اثری می باشد از دکتر عبدالحسین زرین‌کوب که او این نوشته را در سال هزار و سیصد و چهل و سه به انتشار رسانید. چاپ یازدهم تاریخ ایران بعد از اسلام از عبدالحسین زرین کوب در انتشارات امیرکبیر در سال هزار و سیصد و هشتاد و شش منتشر شده‌ است. این کتاب برگرفته از هفت قسمت می باشد.تاریخ نه آیینه عبرت می باشد نه کارنامه نادانی و جنایت است.افرادی که با آن اینگونه شوخیها نموده اند در حقیقت خواسته‌اند برخی از افرادی را که در تاریخ نام و آوازه پیدا کرده اند دست بیاندازند یا ستایش و نکوهش نمایند.تاریخ راستین سرنوشت و عاقبت زندگی انسان است. برای خرید کتاب تاریخ ایران بعد از اسلام به لینک موجود مراجعه نمایید.

تاریخ ایران بعد از اسلام

کتاب علم در اسلام نوشته جرج بیشور می باشد و توسط حسن سالاری ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت به چاپ رسیده و در انتشارات محراب قلم چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پنجاه و شش صفحه است. اثر علم در اسلام در شش فصل به تحقیق درمورد علم و عالمان و دستاوردهای علمی مسلمانان پرداخته است . نمونه ی تاریخ علم واسه ی نوجوانان که با تلاش چاپ محراب قلم منتشر شده است و نقش هر کدام از تمدن‌های قدیمی را در پیشرفت علم واسه ی نوجوانان بازگو می نماید. هر کدام از این اثرها با صفحه‌آرایی زیبا و رنگی چاپ گشته اند .جان برنال محقق و استاد تاریخ علم اعتقاد دارد که همانند علوم طبیعی با دستکاری و دگرگون کردن ماده رابطه دارند و سرچشمه‌ی مسیر اساسی علم را می بایست در فناوری‌های انسان‌های اولین دانست که با تقلید و نه از راه آموزش به نسل‌های دیگر انتقال داده می‌شد. برای خرید کتاب علم در اسلام به لینک موجود مراجعه نمایید.

علم در اسلام

کتاب اسطوره های بین النهرینی که به دست هنریتا مک کال نگاشته و توسط عباس مخبر ترجمه شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و شانزده صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج به انتشار رسیده و در نشر مرکز چاپ گشته است. بین النهرین هم اکنون که مهد یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا می باشد مهد کهن ترین داستانهای اساطیری نیز هست که سرچشمه ی خیلی از اسطوره های بعدی ملل سامی و یونانیان بوده اند و بعضی از آن ها برای آنکه حماسه گیل گمش پادشاهی نیمه آسمانی که به جستجوی زندگانی جاوید برآمد حال حاضر از آوازه ای جهانی برخوردار هستند.اثر های بین النهرینی جلد دوم از مجموعه اسطوره های ملل است. در این اثر بعد از فصلی درمورد داستان کشف و رمز پیدا کردن لوحه های گلی خط میخی در قرن نوزدهم با جالب ترین و جذاب ترین افسانه های این اقلیم کهنسال آشنا خواهیم شد . برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب اسطوره های بین النهرینی تماس بگیرید.

اسطوره های بین النهرینی

کتاب علم در ایران باستان که به دست حسن سالاری نگاشته و توسط مجموعه تاریخ علم برای نوجوانان انجام شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پنجاه و شش صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت به انتشار رسیده و در نشر محراب قلم چاپ گشته است.سرچشمه های علم را می بایست در قدیمی ترین تمدن‌های دنیا پیدا نمود. ایرانیان باستان اولین افرادی بودند که به کاشتن گندم و پرورش دادن بز و گوسفند پرداختند. آن‌ها واسه ی اولین دفعه در جهان به ذوب فلزهایی مثل مس و ساختن آلیاژهایی همانند مفرغ دست زدند. سفال منقوش و اسب راهوار از هدایای ایرانیان به دیگر تمدن‌های دنیا بود. قدیمی ترین دانشگاه و بیمارستان دنیا هم اکنون در اقلیم های ایران پایه گذاری شد. بعضی نوآوری‌های ایرانی مثل آسیا بادی و انگیزه اندیشمندان و نوآوران امروزی واسه ی ساختن نیروگاه های بادی شده است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب علم در ایران باستان تماس بگیرید.

علم در ایران باستان

صفحه1 از22

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید