توجه: کارا کتاب یک فروشگاه کتاب رسمی است و از خرید و فروش کتب ممنوعه خودداری میکند.و فعالیت این سایت صرفا بصورت کتاب کاغذی است (کتب چاپ قدیم و نو که از خریداری کتابخانه شخصی تهیه می گردد)
همینطور در قسمت دانلود رایگان که به درخواست شما کاربران ایجاد شده کتب مطابق مقررات عرضه میگردد و خواهشا اگر کتابی حق نشر یا مولف داشت به شماره 09125343644 گزارش دهید تا سریعا حذف گردد.
چون لینکهای دانلود توسط کاربران ارسال میگردد  که شرط بر این بوده از سایتهای معتبر با ذکر منبع باشد اما با این وجود از شما خواهش می کنیم اگر راجع به حق کپی رایت کتابی در سایت کارا کتاب مطلع هستید 
 که متاسفانه ناخواسته رعایت نشده لطفا با شماره فوق یا در قسمت تماس با ما گزارش دهید که در کوتاهترین زمان ممکن حذف گردد که مبادا  نسبت به ناشر یا نویسنده و مترجم کم لطفی شود. و اگر در قسمت دانلود نوشته شده برای خرید کتاب  کلیک کن یا تماس بگیرید به هیچ وجه کتاب اکترونیک یا نسخه کپی آن اثر نیست.فروش کارا کتاب صرفا کتب کاغذی جاپ شده توسط ناشرین قدیمی و جدید می باشد که از خرید کتابخانه های شخصی تهیه شده است
اگر قصد خرید دارید. روی کلمه خرید کتاب کلیک کن
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
 

فهرست مطالب

کتاب افلاطون در ایران که به دست عبدالحسین زرین کوب نگاشته شده است.اثر فوق با زبان فارسی و دارای تعداد چهل و پنج صفحه است. عبدالحسین زرین‌ کوب در سال هزار و سیصد و یک هجری خورشیدی در بروجرد به دنیا آمده است . درس ابتدایی را داخل زادگاه خود به آخر رساند . درس خواندن در دوره ی متوسطه را تا آخر سال پنجم متوسطه داخل بروجرد ادامه داد و به سراغ تعطیلی کلاس ششم متوسطه در تنها دبیرستان شهر واسه ی ادامه تحصیل به تهران رفت. این دفعه رشته ادبی را انتخاب کرد و در سال هزار و سیصد و نوزده تحصیلات دبیرستانی را به آخر رساند . سال بعد به بروجرد برگشت و به درس در دبیرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد پرداخت. افلاطون داخل ایران مقاله ای می باشد از شادروان دکتر عبدالحسین زرین کوب بعد از ترجمه ی نمونه ی جمع آوری شده ی اثرهای افلاطون به دست دکتر محمدحسن لطفی نوشته شده است.زرین کوب از آنجا که در فلسفه همچنان صاحبنظر بود به توضیحاتی از حال و گفتار این فیلسوف جاودانه ی تاریخ پرداخته است . برای خرید کتاب افلاطون در ایران به لینک موجود مراجعه نمایید.

افلاطون در ایران

کتاب دیدار با ذبیح الله منصوری که به دست اسماعیل جمشیدی نگاشته شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و شصت و نه به انتشار رسیده و در نشر ارین کار چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و بیست و پنج صفحه است. ذبیح الله منصوری نگارنده ی مطبوعات و ترجمه کننده پر تلاش صاحب هزار و چهارصد نوشته می باشد . او شامل نثری ساده و قابل درک و فهم بوده و به یاری تخیل و زیاد بودن اطلاعات نثری سرگرم کننده و جالب داشته است. این اثر به تلاش اسماعیل جمشیدی در پنج قسمت تدوین گشته که در قسمت اول آن پنج گفتکو با ذبیح الله منصوری ذکر شده و در قسمت های دیگر و نظرات دیگران درمورد او و کتابشناسی اثرهای او جمع آوری گشته است. در آخر اثر هم فهرست اسم شخصها و اسم های اساسی فراهم شده است.اسماعیل جمشیدی تنها خبرنگاری بوده که توانست با ذبیح الله منصوری مصاحبه نماید . البته زیادتر از پنج بار. مصاحبه با مترجمی که هیچ وقت نگذاشت از او عکسی گرفته شود برای خودش شاهکاری بوده است. برای خرید کتاب دیدار با ذبیح الله منصوری به لینک موجود مراجعه نمایید.

دیدار با ذبیح الله منصوری

کتاب ایران و ایرانیان که به دست س. ج. و. بنجامین نگاشته و توسط محمد حسین کردبچه ترجمه شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و شصت و سه به انتشار رسیده و در نشر جاویدان چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد چهارصد و چهارده صفحه است. اثر ایران و ایرانیان در عصر ناصرالدین شاه شامل خاطرات اولین سفیر ایالات متحده آمریکا داخل ایران می باشد.در نیمه دوم قرن نوزدهم ایالات متحده آمریکا که تا مقداری از کشمکش‌های داخلی فراغت به وجود آمده و مجال پیدا کرده که به سبب دریافت نیروی نظری به خارج بیفکند در این اندیشه و فکر فرو رفت که واسه ی نفوذ به آسیا و به دست آوردن بازارهای تجاری کشورهای این نواحی با ایران که دروازه آسیا به حساب می آمد و مسیرهای کشورهای آسیایی از آن گذر می نمود ارتباط سیاسی برقرار سازد. در آن زمان آمریکا با امپراتوری عثمانی ارتباط برقرار نموده بود و در آنجا سفیر و نماینده داشت اما همچنان پای دیپلمات‌های آمریکایی به ایران باز نگشته بود و ایرانیها آمریکا را به درستی نمی شناختند. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب ایران و ایرانیان تماس بگیرید.

ایران و ایرانیان

کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران نوشته کنت آلفرد دو گاردان می باشد و توسط عباس اقبال آشتیانی ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و شصت و دو به چاپ رسیده و در انتشارات نگاه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد دویست و سه صفحه است. ناپلئون بناپارت واسه ی مقابله کردن با انگلستان و به وجود آوردن ضعف و بی ثباتی در مستعمرات آن کشور در این فکر بود تا از هر طریقی شده از ایران به هندوستان راه پیدا کند. از این رو با اعزام هیاتی به ایران روزنه‎ای واسه ی نفوذ کردن به مستعمرات انگلستان پیدا کرد .مأموریت این هیئت بیست و چهار نفره با شکست روبرو می گردد ولی نظمی در سپاه ایران بوجود می آورد و قشون ایران استفاده کردن توپ و تفنگ را به روش اروپائیان یاد گرفت. با اقدام ناپلئون بنا بر لغو قرارداد فینكنشتاین این هیئت به ناگزیر به فرانسه مراجعت نمود و ایران واسه ی مقابله با روسیه به انگلستان روی برد . رئیس هیئت اعزامی ناپلئون بناپارت ژنرال گاردان اسم داشت. برای خرید کتاب ماموریت ژنرال گاردان در ایران به لینک موجود مراجعه نمایید.

ماموریت ژنرال گاردان در ایران

کتاب سه سال در دربار ایران نوشته ژوانس فووریه می باشد و توسط عباس اقبال آشتیانی ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج به چاپ رسیده و در انتشارات نشر علم چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد چهارصد و بیست و سه صفحه است. اثر فوق با محتوای خاطرات و مشاهدات او از دربار ناصرالدین شاه قاجار و ایران می باشد که یکی از بهترین منبع ها درمورد حال و وضعیت ایران در زمان ناصری به حساب می آید. در این اثر به توصیفات نگارنده از دربار و شهرهای گوناگون ایران اشاره می شود. در ادامه امتیاز دخانیات که قرارداد رژی بوده نگارنده شاهد این حقیقت بوده و موردت تحقیق قرار می گیرد و در اخر به انتقادات کلی اثر پرداخته می شود. برای خرید کتاب سه سال در دربار ایران به لینک موجود مراجعه نمایید.

سه سال در دربار ایران

کتاب در رکاب نادرشاه نوشته عبدالکریم می باشد و توسط محمود هدایت ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و بیست و دو به چاپ رسیده و در انتشارات اداره مطبوعاتی پروین چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پنجاه و هفت صفحه است.درباره ی نگارنده ی اثر این مقدار می‌دانيم كه در كنار نیروهای نادر در لشگركشي به دهلي و سفر به مكه در ركاب نادرشاه افشار بوده و اتفاقات رخ داده شده را كه خویش به چشم ديده نوشته است . اين اثر يك منبع دست اول عالي واسه ی خواندن اتفاقات ارتباط داشته به زمان نادرشاه افشار است.نادرقلی مشهور به تهماسب‌ قلی خان و نادرشاه از ایل افشار خراسان از هزار و هفتصد و سی و شش تا هزار و هفتصد و چهل و هفت میلادی پادشاه ایران و پایه گذار دودمان افشاریه است. او از معروفترین پادشاهان ایران بعد از اسلام بود که سرکوب افغانها و بیرون راندن عثمانی و روسیه از کشور و تجدید استقلال ایران و همچنان فتح هندوستان و ترکستان و جنگهای موفقیت آمیز او موجب شهرت زیاد او شد.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب در رکاب نادرشاه تماس بگیرید.

در رکاب نادرشاه

کتاب زندگینامه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری که به دست سعید نفیسی نگاشته شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار به انتشار رسیده و در نشر اقبال چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و هفتاد صفحه است.زندگى‏ نامه شیخ فریدالدین عطار نیشابورى با زبان فارسى نویسنده ی معروف سعید نفیسى و در توضیحات حال و احوال و نوشته های شیخ فرید الدین عطار نیشابورى می باشد. اثر فوق برگرفته از دیباچه و توضیحات حال عطار مشتمل بر اسم و نسب و خانواده و ولادت و زمان زندگی و دوره ی زندگى و سوانح زندگى و رحلت و مرقد و عطار همدانى و عطارهاى دیگر و مقام عطار و اعتقادات و اندیشه ها و نوشته های عطار و عطار دیگرى که در قرن نهم بوده و تکمله است.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب زندگینامه شیخ فرید الدین عطار نیشابوری تماس بگیرید.

زندگینامه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری

کتاب نادرشاه آخرین فاتح شرق که به دست عادل خدرخوجه نگاشته شده است.اثر فوق با زبان فارسی و دارای تعداد نود و شش صفحه است. این اثر به صورت کاملا مصور و با نثری جذاب و شیرین سرگذشت این سردار بزرگ ایرانی را از ظهور تا سقوط بیان می کند. نادرقلی معروف به تهماسب‌قلی خان و نادرشاه از ایل افشار خراسان از سال هزار و صد و چهارده خورشیدی تا هزار و صد و بیست و شش پادشاه ایران و پایه گذار دودمان افشاریه بوده است. او از معروف ترین شاهان ایران بعد از اسلام بود که سرکوب افغانها و بیرون کردن عثمانی و روسیه از کشور و تجدید استقلال ایران و همچنان فتح هندوستان و ترکستان و جنگهای پیرزومندانه او موجب آوازه ی زیاد او شد. به او در اروپا آخرین جهانگشای شرق و ناپلئون ایران و اسکندر دوم همچنان می گفتند.نادرقلی در سال هزار و شصت و هفت خورشیدی در ایل افشار داخل خراسان متولد شد.این قوم به دو قبیله یکی قاسملو و دیگری قرقلو تقسیم گشت. و او از شعبه قرقلو بود. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب نادرشاه آخرین فاتح شرق تماس بگیرید.

نادرشاه آخرین فاتح شرق

کتاب از شاهی تا تباهی نوشته پناهی سمنانی می باشد و از مجوعه خواندنی های تاریخ است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج به چاپ رسیده و در انتشارات کتاب نمونه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد دویست و سی و پنج صفحه است. لُطفعَلی خان زند واپسین حاکم زند بود که بین سالهای هزار و صد و شصت و هشت تا هزار و صد و هفتاد و سه خورشیدی بر سر پادشاهی با هماورد قدرتمند خویش آغامحمدخان قاجار به مبارزه پرداخت و عاقبت از او شکست خورد و با کشته شدن او پرونده دودمان زند هم اکنون بسته شد. او پسر جعفرخان زند و نوه صادق خان زند و برادر پایه گذار فرمانروایی زندیان کریمخان زند بود. او دارای خصوصیات برجسته زیادی همانند خوش‌ سیمایی و دلاوری و قدرتمندی و هوش بسیار بود. او نیز ادب و شعر را هم فرا گرفته بود و از آنها نیز بی‌بهره نبود. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب از شاهی تا تباهی تماس بگیرید.

از شاهی تا تباهی

کتاب تیمور لنگ نوشته هارولد لمب می باشد و توسط علی جواهرکلام ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و نود به چاپ رسیده و در انتشارات قلم مکنون چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و سی و هشت صفحه است.پانصد و پنجاه سال قبل مردی تلاش کرد که خویش را فرمانروای دنیا کند . هر کاری که می شد را انجام داد و موفق شد که ما او را تیمور لنگ نام داداه ایم . در شروع او چنان مهم نبود تنها بر قطعه‌ای از اراضی و برخی گله‌دار آن اقلیم مرد پرور پهلوان‌ خیز یعنی آسیای مرکزی فرمانروایی داشت. تیمور همانند اسکندر مقدونی پسر پادشاه نبوده و مثل چنگیز ریاست قبیله را از پدر ارث نبرده است. اسکندر و چنگیز هر دو وقتی که به جهانگردی بلند شدند از خویش همراهانی داشتند مردم مقدونیه با اسکندر و مغول‌ها با چنگیر همراه شدند اما تیمور لنگ برخی را دور خود جمع نمود. تیمور سپاهیان نیمی از دنیا را یکی بعد از دیگری شکست داد. برای خرید کتاب تیمور لنگ به لینک موجود مراجعه نمایید.

تیمور لنگ

صفحه1 از16

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید