توجه: کارا کتاب یک فروشگاه کتاب رسمی است و از خرید و فروش کتب ممنوعه خودداری میکند.و فعالیت این سایت صرفا بصورت کتاب کاغذی است (کتب چاپ قدیم و نو که از خریداری کتابخانه شخصی تهیه می گردد)
همینطور در قسمت دانلود رایگان که به درخواست شما کاربران ایجاد شده کتب مطابق مقررات عرضه میگردد و خواهشا اگر کتابی حق نشر یا مولف داشت به شماره 09125343644 گزارش دهید تا سریعا حذف گردد.
چون لینکهای دانلود توسط کاربران ارسال میگردد  که شرط بر این بوده از سایتهای معتبر با ذکر منبع باشد اما با این وجود از شما خواهش می کنیم اگر راجع به حق کپی رایت کتابی در سایت کارا کتاب مطلع هستید 
 که متاسفانه ناخواسته رعایت نشده لطفا با شماره فوق یا در قسمت تماس با ما گزارش دهید که در کوتاهترین زمان ممکن حذف گردد که مبادا  نسبت به ناشر یا نویسنده و مترجم کم لطفی شود. و اگر در قسمت دانلود نوشته شده برای خرید کتاب تماس بگیرید به هیچ وجه کتاب اکترونیک یا نسخه کپی آن اثر نیست.فروش کارا کتاب صرفا کتب کاغذی جاپ شده توسط ناشرین قدیمی و جدید می باشد که از خرید کتابخانه های شخصی تهیه شده است
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
 

فهرست مطالب

کتاب سلام بر حیدر بابا نوشته محمد حسین شهریار افشار است.کتاب حیدر‌ بابا یه سلام یا سلام بر حیدر بابا از مشهورترین نوشته های شهریار می باشد و هیچ کدام از دیگر نوشته ها علاوه بر غزلیات و قصائد و قطعات و تابلوهاى استاد جزء غزل‌هاى آمدى جانم به قربانت و برو اى ترک و یار و همسر نگرفتم و یکى دو غزل دیگر به تنهائى تا این اندازه آوازه و مورد قبول عام مردم نشده است. اگر نتوانیم گویا باشیم که نشدنی خیلی سخت و دشوار است که شعری را با همه ی ظرافت و زیبایی خود از زبانی در آوریم و به زبانی دیگر بریزیم. علل خصوص اگر شعر مورد نیاز شعر شهریار سخن باشد .ولی با تمام دشواریها این کار و سختی های زیاد و انتقادهای بی شمار بهروز ثروتیان این کار را انجام داده تا توانسته باشد گوشه ‌‌ای از گنج زبان ترکی را در اندازه ی تواناییش به ما نشان دهد. به‌ ادعای خودش برخی مکانها هم به‌ سبب قافیه و وزن پیروز نشده منظور شاعر را به همه رساند . قسمت نخست این اثر به معرفی حیدربابا و مترجمان آن گذشته است. برای خرید کتاب سلام بر حیدر بابا به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب ساربان سرگردان نوشته سیمین دانشور است.در این بین سلیم را داریم که جغرافیای اندیشه و فکرش جهت یابیش را گم نموده و با بیهوده گرفتن عشق و عهدش به هستی با نیکو ازدواج می نماید. ولی همچنان اندیشه و ذهنش به چادرشبی می باشد که خوابگاه وصلت او و هستی بود.هستی که گفته بود درس عشق داخل دفتر نیست و فقط به یک حلقه مسی اکتفا می‌کند و جهیزیه من فقط عشق من می باشد و در دفتر وصلت او و هستی فقط امضاهای آنها بود و در حال حاضر دیگر آن هم .ج.د نداشت. سلیم که با فکرهای ذهنیش همواره در جولان بود آخر سر به خود می گفت که آیا من هم یک حیله بودم که روبند آسایش بر صورت می‌زدم تا هستی سردر گم را فریب ندهم.مراد همچنان که مهندس معماری می باشد و چریک و مردمان حلبی آباد او را به اسم پوریا شناخته اند و اسم بکتاش را همچنان انتخاب کرده تا هستی را گرفتار می‌بیند او هم اکنون با پای خویش به زندان می‌رود. برای آنکه که دل داده ی هستی می باشد و هم اکنون که چرخ چرخیده و هستی را خرد کرده پوریا هم اکنون می بایست با او باشد. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب ساربان سرگردان تماس بگیرید.

کتاب افسانه ی خدایان نوشته شده به دست شجاع الدین شفا می باشد. موضوع اثر افسانه خدایان درباره ی خدایان یونان باستان و افسانه هایی می باشد که درباره ی این خدایان وجود دارد . این افسانه ها از این سو ارزش بسیار دارند که سالها اثر وسیعی رو در میان عقیده ها و هنر و ادبیات داشتن که این تغییرها هم اکنون باقی مانده است. در کل به سبب وسیع بودن افسانه های ارتباط داشته با خدایان یونان باستان این اثر به طور بسیار خلاصه آشنایی کامل با این موضوع به وجود می آورد .افسانه خدایان یکی از کمتر نوشته هایی است که بی مقدمه شروع شده است. یا شاید نسخه ای که از آن به چاپ رسیده این طور می باشد. در هر صورت این اثر درباره ی خدایان باستانی یونانی است. خدایانی که در حال حاضر در دنیا خیلی از آن ها را شناخته اید. یا حداقل با اسم های آنان آشنا می باشید. از آن رو که این نوشته جمع آوری گشته است در قسمت ادبیات ایران آن را جا داده ایم. برای آنکه با ترجمه زیبا و روان و یک دست آقای شفا به جرات می شود آن را در جمع ادبیات ایران جای نهاد و تردید ندارم که این نسخه خیلی خواندنی تر از مطلب های مهم و اساسی باشد. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب افسانه ی خدایان تماس بگیرید.

.کتاب امثال و حکم اثر علی اکبر دهخدا می باشد .کتاب امثال و حکم در سال هزار و سیصد و ده اثر قطور چهار جلدی به نوشته ی علی اکبر دهخدا بوده که داخل تهران به انتشار رسیده است . این نمونه جمع آوری شده شامل نزدیک به پنجاه هزار امثال و حکم که برگرفته از ضرب‌المثل و واژگان قصار و ابیات متفرقه‌ می باشد. متون و جمله ها به ترتیب الفبا تنظیم گشته و ضرب‌المثل‌ها توضیح داده شده و تفسیر گشته است. و میان سال‌های هزار و سیصد و هشت تا هزار و سیصد و ده جمع گشته است و به چاپ رسیدند .قسمت وسیع تر اثر که شامل نود و هفت درصد آن به عبارت از ضرب‌المثل‌های مکتوب ادیبانه و کلمات قصار و شعر گونه از قدمای شاعرهای مشهور ایران یا شاعران فارسی زبان و فقط سه درصد آن ضرب‌المثل‌های عامیانه‌ می باشد.دهخدا از کودکی خود به جمع آوری مثالهای عامیانه تلاش فراوان کرده است. برای خرید کتاب امثال و حکم به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب شری ایشو پانیشاد که توسط سوامی پرابهوپادا نوشته شده است.شرح و ضمینه و توضیحات سخنوریهای حال حاضر درمورد یاد دادن آموز شهای وداها سه می باشد. وداها چه چیزی می باشند.ریشه کلمه ی سانسکریت ودا را می شود به چندین روش و شیوه معنی کرد اما معانی آنها در آخر یکی بوده است. ودا با مفهوم دانش است . شما هر دانشی را که پذیرفته باشید در اصل همان ودا است.آموزش دادن وداها علم و دانش اساسی و مهم به حساب می آیند . اندیشه و علم و دانش ما در باب شرایط پای بند دستخوش نقص های زیادی است . تفاوت داشتن میان یک روح پایبند و یک روح آزاد و رها شده این می باشد که روح پایبند چهار نقیص ه دارد. اولین نقص این بوده که او بدون شک و شبه کار اشتباه انجام داده است. واسه ی مثال ماهاتما گاندی داخل کشور ما شخصیت خیلی برجسته و بزرگی به حساب می آید اما او اشتباهات زیادی هم در زندگی کرده است. حتی با اینکه دستیار او در زمان آخر زندگی او به او هشدار داد که برای شرکت در جلسه به دهلی نو برود و خطراتی جان او را تهدید می کنند اما او گوش نداد.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب شری ایشو پانیشاد تماس بگیرید.

کتاب نتایج و چشم اندازها که توسط لئون تروتسکی نوشته شده است.که دارای صد و یازده صفحه می باشد. نوشته ی فوق به دست لئون تروتسکی نویسنده مشهور و سرشناس نگاشته و گردآوری تهیه ی آن از تابستان هزار و نهصد و چهار تا اواخر هزار و نهصد و شش طول کشید .در اول به وجود آمدن اتحاد شوروی تروتسکی که فردی متاثر و پر نفوذ بود به عنوان کمیسر آفرینده واسه ی ارتباطات خارجی منتخب گشت. بعد از آن ارتش سرخ شوروی را پایه گذاری نمود و خود به فرماندهی آن درآمد.این اثر به دست او در وقت و زمانی که داخل زندان تزار سپری می نمود برای به انتشار رسیدن حاضر و فراهم شده بود و واسه ی اولین دفعه در سال هزار و نهصد و شش داخل پترزبورک چاپ شد.بعد از انقلاب اکتبر در سال هزار و نهصد و نوزده این نوشته به ضمیمه ی مقدمه ی نگارنده و مقاله ای که او تحت عنوان جنگ و نبرد واسه ی قدرت در اکتبر هزار و نهصد و پانزده نوشته بود که توسط چاپخانه دولتی داخل مسکو دوباره منتشر شد .برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب نتایج و چشم اندازها تماس بگیرید.

کتاب بازنویسی بوف کور که توسط رضا براهنی نوشته شده است.که دارای سیزده صفحه می باشد. آخر زمان و وقت نوشتن از نوع بوف کور را نه به‌ عنوان آنکه با بسیار زیبا و جالب بودن بوف کور مخالفت نماییم لیکن به‌ موجب انتقاد و ایراد گرفتن به آن مساله که زبان مرد در داستانهایش و دید و نظر مرد به‌ دلیل داستانگو به اندازه نمی باشد. تحسین و تعریف از زیبائی آسمانی زن همچنان به اندازه نمی باشد. سرزنش و بد اخلاقی او به دست مرد به‌ هیچ عنوان درست و صحیح نمی باشد.به نحوه و روش زن‌نویسی به‌ طور کامل جدی آغاز نماییم. یعنی زن‌ها از نظر و دید خود دنیا را دیده و مردان در داستانها و برخی اثرهای ادبی‌ خویش تصویرهای زشت و پلید را که از زن درست نموده اند پس از این بتوانند این فکرها و ذهنیتها را به دور بیندازند. آخر زن‌کشی را داخل ادبیات با زن‌نویسی اعلام نماییم. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب بازنویسی بوف کور تماس بگیرید.

 

کتاب بخشی از میراث مشترک بشری که توسط غلامعلی کشانی نوشته شده است.که دارای چهل و چهار صفحه می باشد. انسانها به دلیل موجودی که به صورت گروهی زندگی می نمایند به ناچار از بده بستان می باشد. این بده بستان ها هم اکنون موجود بوده و همچنان نیز خواهند بود. اشاره به الگوهایی از این رابطه های در خصوص ریشه و اساسیترین برای ساخت او یعنی همان زبان و اشاره به برتر بودن یک قبیله بر گروهی نخواهد بود.ولی خواهید نوانست که کمکی شود برای مفهوم و درک کردن حرکت فرهنگ و فناوری از یک سمت به طرف دیگر در داخل جغرافیا و مسیر تاریخ در زمانی از دوران و از سمت به سویی دیگر در وقت های دیگر. تمامی قوم های همسایه از هم دیگر یاد می گرفتند چه در دوستی و مهربانی و چه در ستیز و نبرد با هم .نکات این می باشد که وقت انجام یا نوشتن از دست هم دیگر هر قبیله ای کوشش داشته تا شگفتی جدید فرهنگی تمدنی را آنطور دستکاری نماید که جایی از اخذ و کپی کردن و گرته برداری در آن به جای نماند. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب بخشی از میراث مشترک بشری تماس بگیرید.

کتاب هوپ هوپ نامه که توسط میرزا علی اکبر صابر نوشته شده است.که دارای چهارصد و هشتاد و شش صفحه می باشد. میرزا علی اکبر صابر به موجب نگاشتن شعر بر ضد رژیم آن زمان و عوام فریبی آنها پس از چندین تذکر دادن زبان وی را بریدند. و برای آنکه اثرش پس از بریده شدن زبانش تمام و به انتشار رسید .اسم اثرش را هوپ هوپ نامه گذاشته بود. پس هدهد نامه اشتباه می باشد. هدهد نام پرنده ای بوده که به هیچ وجه ارتباطی با این نوشته ندارد. هوپ یا هوپ توتماق در زبان ترکی با مفهوم و معنی خفه شدن یا به اصطلاح لال شدن و حرفی نزدن می باشد. میرزا علی‌اکبر طاهرزاده صابر یکی از شعرای مشهور اجتماعی و انقلابی جمهوری آذربایجان بوده است. او در هزار و هشتصد و شصت و دو داخل شهر شماخی آذربایجان متولد گشته است . او در کودکی خویش به مکتب رفته و بعد از برگزار شدن مدارس جدید داخل باکو به تحصیل پرداخت. در هزار و هشتصد و هشتاد و چهار واسه ی زیارت سفری به مشهد و سمرقند و بخارا نمود و زمانی بعد هم به کربلا رفته بود. زمانهای بسیاری به فارسی و ترکی آذربایجانی غزل و قصیده گفته است. برای خرید کتاب هوپ هوپ نامه به لینک موجود مراجعه نمایید.

کتاب نگاهی شتاب زده به رواداری که توسط احد قربانی دهناری نوشته شده است.که دارای صد و چهل و چهار صفحه می باشد.اثر فوق نظری شتاب زده به رواداری دارد که در فرهنگ و ادب ایران با پشتوانه و تکیه به نوشته های مکتوب و کوششی خواهد داشت واسه ی جمع آوری و گرفتن راهنمایی .رواداری خواهد توانست که زوایای نظر و نگاه سیاسی و مذهبی و فلسفی و یا اخلاقی داشته و طاقت و توان تفکرات و رفتار و عملهای دیگران در زمانه های اسم برده برگزیند و در خود جای دهد. سرشناسان ایران به طور عمده با بزرگی مذهب و مسلک تشویق کننده ای به رواداری مذهبی ادا شده است با این معنی که طاقت دین ها و مذهب های گوناگون و زندگی نمودن دوستانه با آنها می باشد. شاید از آن رویی که در اجتماع ما گوناگونی سیاسی هیچ وقت وجود نداشته و آرزوی آن همچنان بازتابی قابل بررسی ندارد. از آنرو این نگاشته به طور عمده تکیه بر رواداری مذهب گونه یا آزادی عقاید دینی داشته است. نویسنده بر این اعتقاد است که مذهب عریض بزرگان ما بلند نظری و دنیا بزرگ و وجدان آزاد آنها ما را در کوشش امروزمان واسه ی ایجاد نمودن جامعه ای خوب آماده می سازد.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب نگاهی شتاب زده به رواداری تماس بگیرید.

صفحه1 از22

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید