توجه: کارا کتاب یک فروشگاه کتاب رسمی است و از خرید و فروش کتب ممنوعه خودداری میکند.و فعالیت این سایت صرفا بصورت کتاب کاغذی است (کتب چاپ قدیم و نو که از خریداری کتابخانه شخصی تهیه می گردد)
همینطور در قسمت دانلود رایگان که به درخواست شما کاربران ایجاد شده کتب مطابق مقررات عرضه میگردد و خواهشا اگر کتابی حق نشر یا مولف داشت به شماره 09125343644 گزارش دهید تا سریعا حذف گردد.
چون لینکهای دانلود توسط کاربران ارسال میگردد  که شرط بر این بوده از سایتهای معتبر با ذکر منبع باشد اما با این وجود از شما خواهش می کنیم اگر راجع به حق کپی رایت کتابی در سایت کارا کتاب مطلع هستید 
 که متاسفانه ناخواسته رعایت نشده لطفا با شماره فوق یا در قسمت تماس با ما گزارش دهید که در کوتاهترین زمان ممکن حذف گردد که مبادا  نسبت به ناشر یا نویسنده و مترجم کم لطفی شود. و اگر در قسمت دانلود نوشته شده برای خرید کتاب  کلیک کن یا تماس بگیرید به هیچ وجه کتاب اکترونیک یا نسخه کپی آن اثر نیست.فروش کارا کتاب صرفا کتب کاغذی جاپ شده توسط ناشرین قدیمی و جدید می باشد که از خرید کتابخانه های شخصی تهیه شده است
اگر قصد خرید دارید. روی کلمه خرید کتاب کلیک کن
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
 

کتاب دیوان شیخ فریدالدین عطار نیشابوری نوشته عطار نیشابوری می باشد و به تصحیح م. درویش انجام شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و پنجاه و نه به چاپ رسیده و در انتشارات جاویدان چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد ششصد و هشتاد و شش صفحه است.فریدالدین عطار علاوه بر آثاری همانند منطق الطیر و الهی نامه و مصیبت نامه و اسرار نامه و دیوانی برگرفته از شعرهای پرشور عرفانی دارد. مذهب عطار و شیعه اثنی عشری بوده و به دانش و علوم دینی از قبیل احادیث و اتفاقات احاطه کامل داشته می باشد . شعرهای او پر از از تسلطش بر تفاسیر حکمت و موسیقی و نجوم می باشد. هم اکنون با یاری در اثرهای عطار به تأثیر او از قدما می شود پی برد. پس از او همچنان شاعران بسیاری از جمله سعدی و حافظ و مولانا و خواجو به استقبال شعرهای او شتافته اند. دیوان او برگرفته از غزلیات و قطعات و ترجیعات و ترکیبات و فتوت نامه است.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب دیوان شیخ فریدالدین عطار نیشابوری تماس بگیرید.

دیوان شیخ فریدالدین عطار نیشابوری

کتاب دیوان قصاید و غزلیات عطار که به دست عطار نیشابوری نگاشته شده است.اثر فوق با زبان فارسی و دارای تعداد پانصد و هجده صفحه است.فریدالدین ابو حامد محمد عطار نیشابوری در سال پانصد و چهل به دنیا آمده است و در سال ششصد و هجده قمری از دنیا رفته است.او یکی از عرفا و شعرای برزگ ایرانی و مشهور ادبیات فارسی در آخر سدهٔ ششم و شروع سدهٔ هفتم بوده است . عطار شاعر شوریده و سالک هفت شهر عشق و دیوان او پر از لطف و ظرایف عرفانی می باشد که مطالعه کننده را غرق در لذایذ سکرآور سیر و سلوک می نماید .برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب دیوان قصاید و غزلیات عطار تماس بگیرید.

دیوان قصاید و غزلیات عطار

کتاب پندنامه عطار نیشابوری نوشته عطار نیشابوری می باشد .اثر فوق با زبان فارسی و دارای تعداد سی و دو صفحه است.پندنامه عطار نیشابوری منظومه‌ای به صورت حکمی و اخلاقی می باشد که در قالب مثنوی به زبان فارسی ترجمه شده است. این اثر که در نشر سیلوستر دوساسی هشتصد و پنجاه و سه بیت و هفتاد و نه عنوان دارد با ستایش پروردگار شروع می گردد و شاعر اول به ذکر نشانه‌های نیروی پروردگار پرداخته است و از پیامبرانی همانند نوح و لوط و ابراهیم صحبت به میان آورده و عاقبت به اوصاف پیامبر اسلام می‌پردازد. شاعر به خلفای راشدین اشاره نموده و از علی علیه السلام به عنوان باب مدینه علم یاد می نماید و پس از مناجات کردن با موضوع مهم اثر می پردازد. اندرزهای پندنامه متنوع و در زمینه‌های مختلف که از قبیل آداب زندگی و بهداشت و تندرستی و مهمان نوازی و بخشش و جوانمردی و کشورداری است.برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب پندنامه عطار نیشابوری تماس بگیرید.

پندنامه عطار نیشابوری

کتاب الفهرست که به دست محمد ابن اسحاق ابن ندیم نگاشته و توسط محمدرضا تجدد ترجمه شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد هشتصد و هشتاد و سه صفحه است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و یک به انتشار رسیده و در نشر اساطیر چاپ گشته است.الفهرست نوشته ی مشهور ابن ندیم می باشد. این اثر نه فقط به مثابه ی دانشنامه ای است که تاریخ فرهنگ و ادبیات و مذاهب را از ادوار پیش از اسلام تا دوره ی نویسنده که به سدۀ چهار هجری قمری می رسد به صورت بدیعی به تصویر کشانده است .بلکه ویژگیهای اثر شناسی همچنان دارد و آنگونه که از مقدمۀ کوتاه آن بر آمده ابن ندیم بسیار مصمم بوده است.تا فهرستی از تمامی اثرهایی که به زبان عربی به دست نگارنده های عرب و غیرعرب نوشته شده بوده با ترجمه های مؤلفان آنها به دست دهد ولی خواندن الفهرست نمایان می کند که محتوای این اثر گسترده تر از آن است که مؤلف خویش در مقدمه گفته است. برای خرید کتاب الفهرست به لینک موجود مراجعه نمایید.

الفهرست

کتاب از کوچه ی رندان نوشته عبدالحسین زرین کوب می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و چهار به چاپ رسیده و در انتشارات سخن چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد صفحه است.این اثر از زاویه های گگوناگون شعر و شخصیت و اندیشه های حافظ را توضیح و مورد تحقیق و برخی اوقات نیز انتقاد می نماید. اثری می باشد خواندنی به قلمی زیبا و وزین در توضیح ایام و روزگاران و احول حافظِ قرآنی جوان که در گذر کردن از کوچه باغ های شیراز راه به کوچه ی رندان برده و آنی شده که از حوالی سالهای هفتصد و بیست هجری قمری که سال تولد او بوده و هفتصد و نود و دو هجری قمری سال فوتش تا به امروز شعر و زبان و غزل فارسی بی اسم او در یاد و خاطر هیچ فردی نخواهد توانست صورت گیرد . خصوصیات مثبت اثرهای دکتر زرین کوب مستند بودن آن ها می باشد و اینکه نگارنده تلاش نموده بی طرفی را در ارزیابی های خود حفظ کند. برای خرید کتاب از کوچه ی رندان به لینک موجود مراجعه نمایید.

از کوچه ی رندان

کتاب خاقانی نوشته ولادیمیر مینورسکی می باشد و توسط عبدالحسین زرین کوب ترجمه گشته است.اثر فوق با زبان فارسی و دارای تعداد هفتاد و شش صفحه است. افضل‌الدّین بدیل بن علی خاقانی شروانی معروف به خاقانی از جمله افراد مشهور و شعرای ایرانی‌تبار و سرشناس ترین قصیده‌ سرایان تاریخ شعر و ادب فارسی به حساب می رود. او علل خصوص در قصیده صاحب سبک و از قوت تفکر و مهارت کم‌نظیری در ترکیب‌ سازی کردن و موضوع پردازی برخوردار می باشد. از القاب اساسی او حَسّان العجم می باشد. آرامگاه وی داخل شهر تبریز است.درمورد سرنوشت و اثرهای خاقانی نکته های زیادی موجود است که هنوز نمایان نشده است. نه تنها ممدوحان او امرای تقریبا کم ارزش محلی بوده اند بلکه در اتفاقات مهم تاریخ اسلامی آن زمان چندان دخالت نداشته اند و در اثرهای تاریخشناسان مورد دقت قرار نگرفته اند. ولی درست این نکته از کهن یاری و توجه عده ای از پژوهنده ها و انتقاد کننده ها را به توضیح و تفسیر شعرهای خاقانی و تبیین موارد مهم آن واداشته است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب خاقانی تماس بگیرید.

خاقانی

کتاب تاریخ ادبیات روسی که به دست سعید نفیسی نگاشته شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و شصت و هفت به انتشار رسیده و در نشر مرکز یادگارهای سعید نفیسی چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد چهارصد و پنجاه و دو صفحه است. تاریخ ادبیات روسی اثری که پیرامون شناخت رجال ادبی و فرهنگ روسیه تا قبل از انقلاب سوسیالیستی آن کشور می باشد . افراد ادبی روسیه به فراخور اثرشان در فرهنگ و ادبیات روسیه و جهان و برگه هایی را به خویش اختصاص داده اند. چهارده فصل اثر آنگونه نمی باشد که نشود در هم دیگر ادغامشان کرد و فی المثل چهار فصل اثر بخصوص معرفی پوشکین شاعر نیمه اول قرن نوزدهم می باشد. در فصلهای نخست اثر به تاریخ اجتماعی و جغرافیائی و زبان مردم روسیه اولین آفریده های ادبی و تحلیلی اشعار داستانها و تئاترهای عامیانه پرداخته شده است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب تاریخ ادبیات روسی تماس بگیرید.

تاریخ ادبیات روسی

کتاب دفتر ایام نوشته عبدالحسین زرین کوب می باشد .اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و چهار به چاپ رسیده و در انتشارات علمی چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و نود و هفت صفحه است. اثر دفتر ایام کاری از تاریخ‌ نگار و انتقاد کننده ی ادبی مشهور معاصر عبدالحسین زرین‌کوب است. این اثر با محتوای دید و نظری به ادیبان و شعرا و فلاسفه در برخورد با یک اتفاق یا موضوع مشخص است. در هر فصل به یک شخصی پرداخته می‌شود. زرین‌ کوب این دفتر ایام را در بیست فصل نوشته است. نگارنده در مقدمه‌ی اثر ذکر کرده است که مجموعه‌ی فوق بازمانده‌ای از زمان برق سیر و تندپوی عمری می باشد که زیادتر آن در جستجوها گذشته بوده و با آن‌که جستجوگریها هم اکنون همواره سبب نیل به مقصد نشده است. برای دانلود کتاب دفتر ایام به لینک موجود مراجعه نمایید.

دفتر ایام

کتاب شعر بی دروغ شعر بی نقاب که به دست عبدالحسین زرین کوب نگاشته شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و شصت و سه به انتشار رسیده و در نشر جاویدان چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد دویست و نود و دو صفحه است.این نوشته ها بخشی می باشد از صحبتهای که من در سالهای اخیر با دانشجوهای خود در خصوص انتقاد شعر و مسائل ادبی ایران داشته ام. اضافه بر گه گاه اکنون در آنها بمناسبت از ادب عربی و از یونان و اروپا یاد نموده ام. هم اکنون در طول بحث از مکتب های جدیدی صحبتهایی داشته ام و از شعر نو و شعر امروز ایران. این اثر در فنون شعر و سبک و نقد شعر فارسی با ملاحضات تطبیقی و نقدی درمورد شعر قدیمی و شعر امروز. چاپ اول این اثر در اواخر سال هزار و سیصد و چهل و شش و چاپ هفتم آن در زمستان هزار و سیصد و هفتاد و دو منتشر شده و برگرفته از نقطه‌ نظرهای مختلف شادروان دکتر زرین‌ کوب در حوزه شعر فارسی و مطالعه‌ای تطبیقی در شعر کهن و معاصر عرب و جهان غرب است. برای خرید کتاب شعر بی دروغ شعر بی نقاب به لینک موجود مراجعه نمایید.

شعر بی دروغ شعر بی نقاب

کتاب نامورنامه که به دست عبدالحسین زرین کوب نوشته شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و نود و هفت صفحه است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و یک به انتشار رسیده و در نشر سخن چاپ گشته است. شاهنامه سرنوشت کامل شده و پیشرفت نژاد ایرانی است که هم اکنون از تعصب قومی و نژادی همچنان مایه گرفته و در شباهتها هم اکنون از آن روح دلاوری و قهرمانی و جنگ و نبرد و مبارزه دیده می گردد . حماسه ملی ایران که داخل شاهنامه فردوسی به اوج رسیده اگر گفته گردد دیوان حقیقی فرهنگ خالص ایرانی بوده گزاف نیست برای آنکه که جز آن همه ی ادبیات دری بسیار زیاد تحت تأثیر اسلام بوده در صورتی که این کتاب هر اندازه در جزئیات برخی نفوذهای اسلامی را هم نمایان می کند روح حقیقی آن روح آریایی هند و اروپایی می باشد. شاهنامه و همه ی حماسه ملی ایران در عین حال پلی بوده که جهان باستانی را با دنیای قرون وسطی و دنیای اسلامی که هنوز در فرهنگ ما ادامه دارد به هم متصل می کند . برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب نامورنامه تماس بگیرید.

نامورنامه

صفحه1 از26

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید