کتاب دیوان جامی با جلد شومیز منتشر شده است.که توسط جامی نوشته شده است.که با زبان فارسی به انتشار رسیده است.سرنوشت کودکی و تحصیلات مقدماتی جامی در خرگرد جام که در آن دوران یکی از تبعات هرات بوده است در کنار پدرش گذرانده شد. نگارنده دیوان جامی نورالدّین عبد الرّحمن بن احمد بن محمد مشهور به جامی و ملقب به خاتم الشعرا شاعر و موسیقی‌دان و ادیب و صوفی معروف و سرشناس فارسی زبان سده نه قمری می باشد.او از خراسان سفر نمود و در شهر جام معروف به دشتی منصب قضاوت پیدا کرده و در همانجا ماند. از سمت و سوی پدر نسبش به محمد بن حسن شیبانی فقیه معروف به حنفی سده دو قمری رسیده است.

برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب دیوان جامی تماس بگیرید

کتاب دیوان کامل فروغی بسطامی که توسط میرزا عباس فروغی بسطامی نوشته شده است.که دارای تعداد دویست و هفتاد و یک صفحه می باشد.و با جلد شومیز منتشر شده است. میرزا عباس فروغی بسطامی غزلسرای مشهور زمان قاجار در سال هزار و دویست و سیزده هجری قمری در کربلا متولد شده است. پس از مرگ پدرش به ایران سفر کرد و پیش عموی خویش دوستعلیخان در مازندران رفت. او اول مسکین تخلص می نمود اما بعد از داخل شدن به دستگاه شجاع‌السلطنه و تخلص خود را به اسم فروغ‌الدوله از فرزندان او به فروغی عوض کرده است. در غزلسرایی روش سعدی را انتخاب و الگو قرار داد و الحق به خوبی از پس آن برآمد. او با قاآنی شیرازی معاشر و مصاحب بوده است. فروغی در بیست و پنج محرم هزار و دویست و بیست و چهار هجری قمری در تهران از دنیا رفت.

برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب دیوان کامل فروغی بسطامی تماس بگیرید

کتاب دیوان اوحدی مراغه ای توسط سعید نفیسی جمع آوری شده است.که انتشارات آن امیر کبیر می باشد.و دارای هفتصد و نود و پنج صفحه می باشد.و با جلد شومیز منتشر شده است. که در سال هزار و سیصد و چهل چاپ شده می باشد.سعید نفیسی یکی از دانش‌ پژوهان و ادیبان و تاریخ‌نگاران و شاعر مشهور ایرانی است. او از نسل نخست استادان دانشکده تاریخ دانشگاه تهران می باشد.در سال هزار و سیصد و هشت خورشیدی در خدمت وزارت فرهنگ درآمده است. در سال‌های بعدی به درس دادن داخل دانشکده‌های حقوق و ادبیات مشغول شده است و به عضویت فرهنگستان ایران درآمده است.

برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب دیوان اوحدی مراغه ای تماس بگیرید

صفحه1 از7

دانلود رایگان  مطابق مقررات وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد

اگر در طول مسیر بازدید با کتابی مواجه شدید که به اشتباه در فهرست دانلود رایگان بود و حق ناشر یا مولف داشته گزارش نمایید  در کوتاهترین زمان حذف  می گردد و پیشاپیش از شما عذر خواهی می کنیم

  لطفا برای گزارش حذف کتاب  یا اصلاح مطلب در قسمت تماس با ما در بالای سایت اقدام نماایید

دانلود رایگان کتاب برای سایت کارا کتاب که یک فروشگاه کتاب است صدرصد ضرر است اما به خاطر دوستانی که توانایی خرید کتاب ندارند این قسمت ایجاده شد.استدعا دارم اگر کتابی حقی داشت به کارا کتاب گزارش دهید

کارا کتاب را در تلگرام دنبال کنید