خریدار کتاب دست دوم و مجلات قدیمی

 

 وقتی می گوییم خریدار کتاب دست دوم شامل یک جلد میشود تا چندین هزار جلد فقط بشرطی که کتاب عمومی باشد یعنی در زمینه تاریخ و ادبیات باشد و اگر می گوییم خریدار مجلات قدیمی بدین معنی نیست که هر مجله ای را خرید می کنیم. یعنی مجلات زرد یا مجلات ضعیفی که طی ادوار گذشته کار شده اند. و ما نشریات و مجلات قدیمی پیش از انقلاب را فعالیت می کنیم. حال چه تک جلد باشد یا ماهانه و سالانه و یا دوره کامل باشد.

خریدار مجلات قدیمی میبایست نسبت به مجلات قدیمی شناخت کامل داشته باشد یعنی هر کتابفروشی مجله قدیمی را نمی شناسد چون اساسا مجله فروش کارش کاملا سختر و به مراتب حرفه ای تر از کتاب می باشد. نشریات ادواری شامل یک مجله قدیمی است که بصورت هفتگی یا ماهانه و حتی سالانه به چاپ رسیده و طی دوران چاپ برخی شماره ها کم تیراژ و حتی نایاب بوده است .پس وظیفه شخص کتابفروش یا مجله فروش است که پیرامون تاریخ چاپ و نشر مجلات قدیمی اطلاعات کافی را داشته باشد .چرا که در مطالب قبلم عرض کردم وقتی یک قاضی میتواند عادل باشد که دانا و فاضل و بی طرف باشد . و در دنیای خرید و فروش شرط لازم عادلت در خرید اطلاع از ارزش درست کالا و داتشن مشتری یعنی خریداری است که بتواند پس از خرید کتاب و مجله شما با سودی مطلوب واگذار کند.

مثلا وقتی شما کتاب های فلسفی دست دوم دارید باید شخص خریدار نسبت به کتاب های فلسفی اگاهی داشته باشد بداند کتاب الان کمیاب و کدام کم ارزشتر است. وقتی یک شخص که کارش کتاب های داستان و رمان است به او کتاب فلسفی بفروشید و او مشتری کتاب فلسفی ندارد چرا ه سالهاست مشتریان کتاب از او صرفا رمان و داستان میخرد خوب منطقی است از قیمت های بروز کتاب در زمینه دیگر اطلاع نداشته و اگر کتابها را از شما بخرد قیمت ارزانتری نسبت به اهلش میخرد.

پس اینکه هنگام فروش کتاب دست دوم شما از این معامله راضی نبودید و خریدار را منصف نمی شناسید عدم اگاهی خریدار نسبت به کتب شما بوده است.حال شاید بگویید خریدار باید بگویید درست است اما وقتی مسئله غم نان میشود طرف انصاف را فراموش می کند می گویید میروم اگر ارزان داد که تمام اگرم طرف نفروخت که بر میگردم.پس اگر قصد فروش کتابخانه شخصی خود را دارید با ما تماس بگیرید تا شخص خریدار با توجه به نوع کتاب های شما اعزام کنیم.