پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب۲۶۴۰۱۹۵۶   مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

0

روانشناسی

شامل کتاب های روانشناسی و تاریخ و علم روانشناسی

.....................................................................................................

دانلود کتاب های کارلوس کاستاندا

 

 کارلوس کاستاندا نویسنده مشهور پرویی است که در حقیقیت بدلیل تابعیت امریکا - پرویی-امریکایی است و در جهان بسیار شناخته شده است.این نویسنده مشهور که نه تنها در کشور پرو شناخته شده که بعنوان یک نویسنده مطرح آمریکایی در امریکا و دیگر کشورهای دنیا شهرت داشته و نوشته هایش که مجموعه ایست در دوارزده اثر یا کتاب بی بیش از هفده زبان دنیا برگردانده شده است و جز پروفروشهای سبک خود در جهان است.
آثار او بر پایه تعلیماتی است که وی توسط شخصی باسم دون خوان فراگرفته و ماجراه و آموزشها و سخنان این پیر فرزانه دن خوان است که در طول کتاب جریان دارد و کاستاندا یک راوی صادق و یک شاگرد مشتاق است. که البته برخی وجود دون خوان را خیالی و زاده ذهن نویسنده دانسته و عده ای مرید تفکرات و تعلیمات این فرزانه شده اند.
در ایران نیز در ایران نخست بار در دهه شصت با ترجمه کتاب آتش درون کارلوس کاستاندا به ایرانیان شناخته شد و در دهه هفتا مترجمین خوبی چون مهران کندری و دل آرا قهرمان و چندی دیگر کلیه آثار کارلوس کاستاندا را بفارسی ترجمه نمودند. و در ایران نیز علاقه مندانی پیدا نمود.
نکته ای که باید عرض شود خیلی از دوستان آثار چاپ شده بفارسی ایران از سری کتاب های کارلوس کاستاندا را شانزده جلد می شمارند که میتوان به تعبیری درست خواند اما شخص خود کارلوس کاستاندا دوازده عنوان کتاب داشته و مابقی توسط شاگردان ایشان در راستای تفکرات ایشات تالیف و ترجمه شده است.

 

 

 

دانلود کتاب در پیرامون روان اثر احمد کسروی

 

 کتاب در پیرامون روان کتابیست روان شناسی از یک غیر روانشناس که البته این از دید من درست نیست.

احمد کسروی نه تنها یک نویسنده و مولف بود بلکه ایشان مدرس و محقق و فیلسوف بود کسی که تاریخ را خوب می شناخت چرا که بسیار تحقیق کرده بود ودرباره مقاطع مختلف تاریخ چون مشروطه سالهای سال تحقیق و مطالعه و رفرنمس جمع اوری کرده بود و با توجه با اسناد کتابهای خود را تالیف می نمود.

این چنین است که بسیاری از آثار احمد کسروی با گذشت بیش از نیم قرن هنوز بهترین رفرنس آن موضوع تاریخی میباشد مثلا تاریخ مشروطه ایران مثلا شهریاران گمنام و بسیاری دیگر نوشته و تالیفات ایشان.

بنابراین ایشان تنها ادیب نبود بلکه یک نویسنده تاریخ بود که فلسفه و روانشناسی را بخوبی می شناخت. او کتب ارزمندی در پیرامون دارد که سوال و جوابهای مخاطب است. یعنی ایشان یک استاد فرزانه است که خود در دوران شاگردی به تمام جوابها گویی رسیده و حال با فروتنی پاسخگو است.ملا در کتاب در پیرامون ادبیات

خوب ما در کتاب در پیرامون روان با احمد کسروی تاریخ شناس یا ادیب روبرو نیستیم ما با احمد کسروی فیلسوف ادیب تاریخ نگار نویسنده و محقق روبرو هستیم.

نویسنده در صد و بیست یک صفحه به صحبت کردن با مخاطبش می پردازد با فلسفه و استدلال تماتمی سوالها را کامل و دقیق شرح میدهد.

جوابهایی که شاید در یک کتاب هزار صفحه ای نیز پاسخی پیدا نکنیم.

کتاب در پیرامون روان نخست بار در سال هزار سیصد و بیست چهار توسط انتشارات بامداد بچاپ رسید

.

کتابیست کم حجم اما بسیار پر مغز و خواندنی و علمی با توجه به بیش از 7 دهه که از نگارش کتاب گذاشته همچنان حرفهایی برای زدن دارد.

 

برای خرید کتاب در پیرامون روان اثر احمد کسروی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب تاریخ اجتماعی روابط جنسی در ایران اثر ویلم فلور ترجمه محسن مینو خرد

 

 در این بخش به قواعد رسمی حاکم بر ازدواج تعهددار یا دائمی و رابطه زناشویی که در امپراتوری ایران و ایران اسلامی وجود داشته همچنین به عقاید مربوط به نحوه ی رفتار شوهر و زن نسبت به یکدیگر خواهیم پرداخت.

دین زرتشت در ایران باستان که بدلیل اکثریت دین غالب آن ایام بود در اساس دو گونه ازدواج می شناختند : نخست ازدواج تعهد دار (زنیهی زن پتیخشایه),دوم ازدواج ابدال.

در مورد نخست شوهر سرپرستی زن را بر عهده می گرفت و زن می شد کدبانوی او. بچه های که از این پیوند زاده می شدند قانونی بودند.
این دو تن باهم می شدند خانواده ای پدر سالار که در آن سلسله ی خویشاوندی فقط از طرف دودمان پدری شناخته می شد. تا مرد زنده بود می بایست زن و فرزندانش نگه داری کند. پس ازمرگ دار و ندارش به آن ها می رسید. این ازدواج پدر یا سرپرست عروس رضایت عروس و نیز نوشتن عقدنامه (پیمان زنی) انجام می شد. رسم بر این بود که به عروس جهیزیه می دادند.
پر ترج ترین زناشویی پیوند با نزدیکان بود که در کتاب دینکرد بصورت پیوند

برای خرید کتاب تاریخ اجتماعی روابط جنسی در ایران اثر ویلم فلور نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

دانلود کتاب موسی و یکتاپرستی اثر زیگموند فروید ترجمه قاسم خاتمی

 

 موسی مردی که برای قوم یهود نجات دهنده بود و سرایع و کیش خود را بوی داد بزمانهایی آنچنان دوردست تعلق دارد که بیدرنگ برای هرکس این سوال پیش می اید که ایا واقعا باید اورا شخصیتی تاریخی بشمار آورد یا چهره ایست افسانه ای.
در صورت اول باید زمان او قرن سیزدهم یا شاید چهاردهم پیش از میلاد بوده باشد.
ما درباره وی جز انچه در کتب مقدس و روایات مدون یهودیان بدست میاید.ولی اغلب مورخان در این نکته توافق دارند که موسی واقعا وجود داشته و مهاجرت از مصر که بانام او پیوند دارد وقوع یافته است.

اینکه گفته اند اگر فرضیه مبتنی بر وجود تاریخی او رد شده بود تاریخ بعدی اسرائیل غیرقابل فهم میشد ادعائی بجاست.
بنابراین دانش امروز روایات گذشته را با احتیاطی بیش از انچه در گذشته معمول بود مورد بررسی قرار می دهد.
انچه در مورد شخصیت موسی در درجه اول توجه مارا بخود جلب میکند نام اوست که به عبری موشه تلفظ میشود.
پس نخست لازم است ببینیم ریشه و معنی این نام چیست؟ میدانم که گزارش سفر خروج در همان باب دوم حاوی پاسخی باین سوال است. در انجا نقل شده که یک شاهزاده خانم مصری پس از گرفتن بچه ای از اب نیل او را موسی نامید و دلیل این انتخاب این نام را از لحاظ فقه اللغه این دانسته اند که وی از اب نجات یافته است.
معذالک این توضیح آشکارا اشتباه است بنظر یکی از مولفین یهود لغت نامه یهود تفسیر تورات از نام کسی که از اب بیرون اورده شده .
فقه اللغه عمیانه ایست که باشکل عبری واقعی موشه که نجات بخش هم معنی میدهد سازگار نیست.

 

برای خرید کتاب موسی و یکتاپرستی اثر زیگموند فروید ترجمه قاسم خاتمی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید