پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

روانشناسی

شامل کتاب های روانشناسی و تاریخ و علم روانشناسی

.....................................................................................................

دانلود کتاب سه رساله درباره تئوری میل جنسی اثر زیگموند فروید ترجمه هاشم رضی

میل جنسی از جمله ضرری ترین انگزش های است که برش آن را به نحو روشن احساس می کند. بیان این میل که در انسان و حان غریزه یی است بعی در مباحث مربوط به وسیله میل جنسی تعریف و تبیین می شود.

این میل در قلمرو طبیعی بودن اش میلی است هم چون احساس گرسنگی و میل به غذا خوردن و چون در محاورات عمومی و عامیانه اصطلاحی هم چون گرسنگ که رساننده احتیاج و نیازمندی به غذا بر آدمی می باشد برای مفهوم این نیازمندی وجود ندارد. اط اصطلاح لی بی دو سود برده می شود.
هرگاه بر آن راه روش گام بسپریم که میل جنسی در افکار عمومی شناخته و تعریف و تبین شده است بی شک به محدودیت هایی بسیار بر خواهیم خورد.محدودیت هایی که حق مساله در آن ادا نشده و این محدودیت ها با آرای کلی و جزمی مقبولیت یافته اند.

کتاب حاضر که نتیجه سالها تلاش نویسنده بزرگ و روانشناس نامدار زیگموند فروید می باشد پیرامون تئورهای میل جنسی سخن می گوید. کتاب حاضر شامل سه مبحث کلی یا سه رساله اصلی پیرامون موضوع یاد شده است.که برای نخست بار در سال هزار سیصد چهل و سه توسط هاشم رضی ترجمه و انتشارات آسیا بچاپ رسید

برای خرید کتاب سه رساله درباره تئوری میل جنسی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب آيين دوست يابى اثر ديل كارنگى

حق تمام افراد است كه دوست داشته باشند و دوست داشته بشوند. اين موضوع يك نياز اساسى است.
ديل كارنگى اولين نفرى بود كه به اسين روابط انسانى توجه كرد و افكار و آموخته هايش را در قالب چندين كتاب به همگان آموزش داد. آموزش هاى تئورى او در كنار راهكار هاى عملى، كتاب را هدف مند و خواندنى كرده است و با مثال هاى متعددى كه بيان كرده به نوشته هايش اعتبار بخشيده است. ديل كارنگى در شهرى كوچك و فقير نشين متولد شد بدين سبب به روابط انسانى توجه زيادى داشت. او در سال ١٩١٥ كتاب آيين سخنورى را نوشت و پس از آن كتاب " آيين دوست يابى" را به قلم تحرير درآورد. اين كتاب جزو اولين كتاب هايى است كه به موضوع نفوذ بر ديگران و اثر گذارى بر آن ها نوشته شده است.
لحن جذاب و مثال هاى خواندنى و واقعى او از افراد بزرگ اين كتاب را به يكى از منابع اصلى ارتباط با ديگران تبديل كرده است.
كتاب در شش فصل نوشته شده است.
فصل اول اصول اساسى رفتار با مردم شرح داده شده است و تعاريفى را براى شروع بيا كرده است.
در فصل بعدى شش راه كسب محبوبيت را مى خوانيم. راه كارهاى عملى اين فصل، به جذابيت كلى اين كتاب افزوده است.
فصل سوم دوازده شيوه براى همراه كردن ديگران با خود را بررسى مى كند تا حدودى از مطالب فنون مذاكره هم ، در مطالب به چشم مى خورد. رقابت جالب كارگران شيفت صبح و شب در كارخانه ذوب آهن، كه مانع از ورشكستگى كارخانه شد، از مثال هاى جذاب و واقعى اين فصل است.

برای خرید کتاب آيين دوست يابى اثر ديل كارنگى نسخه کاغذی اینجا کلیک نمایید . برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب آینده یک پندار اثر زیگموند فروید

 کتاب آینده یک پندار نوشته زیگموند فروید برای نخستین بار در سال هزار و نهصد و بیست هفت انتشار داد.نویسنده در کتاب آینده یک پندار دیدگاه و عقیده و نظر خود را راجع به چگونگی پیدایش.روانشناسی دین و توسعه و پیش بینی اینده ادیان مطرح می نماید.در واقع در کتاب حاضر علاوه بر مقوله رواشناسی و جهان این علم که در کتاب های زیگموند فروید مطالعه کرده ایم. در این اثر به دین نیز می پردازد.و نگاهش به ادیان همانند یک سامانه باور محور بوده و معتقد است که روان ارادگی جهانی مخصوص نوع ادمی میباشد و ظهور ادیان را مطلقا  مثالی از نشانه های روان رنجوری در اشخاص می شناسد.زیگموند فروید باور ایمان به افرینده را نتیجه امال دست نیافتن ادمی برای محافظت از لایا و خطرهای زندگی دانسته .ایشان مسبه افرینده قادر مطلق را با نام ستایش جمعی ادمی از یک افرینده بزرگ مانند یک پدر فردی تعبیر می نماید و ادمی با اگاهی و تکامل فکری و دوری از افکار . عقاید بچه گانه و استفاده از دانش و تکنیک دانست که اگر ممکن نیست خود را از بلایا نجات دهد  حداقل میتواند به خود کمک نماید و این رشد و حرک بسوی اینده که از رشد فرهنگی و دانش است باعث تغییر نظامی اعتقادی و شناخت روانی ادمی میشود.

آینده یک پندار نخست بار توسط مترجم توانا هاشم رضی بفارسی برگردانده شده است و در ترجمه های دیگر نیز با عناوینی چون آینده یک وهم یا پیش بینی پندار ترجمه به فارسی شدخه است.برای مطالعه دیگر کتاب های هاشم رضی اینجا کلیک نمایید.

خرید کتاب آینده یک پندارنسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلود کتاب خودت باش دختر اثر ريچل هاليس

"ريچل هاليس" كه نويسنده ى آمريكايى است عمدتا به عنوان الهه ى خودباووى و رستگارى زنان شناخته شده است.
او در طى زندگى پر فراز و نشيب خود به جايى رسيد كه تصميم بر آن گرفت، تمامى دروغ هايى كه توسط جامعه، فرهنگ، آموزش هاى نادرست، سنت ، رسانه ها و ديگر چيزاهايى كه به خيلى از انسان ها تحميل شده است، پشت كند و زندگى تازه ى خود را از سر بگيرد.
زندگيى كه در آن خودت و فقط خودت مسئول آن هستى. خودت مسئول شادى، رضايتمندى، ميزان آرامش و هزاران مورد موثر ديگر در زندگى ات هستى.
چگونه؟
ريچل در كتاب "خودت باش دختر" كه از پر فروش ترين هاى آمازون و نيويورك تايمز در سال ٢٠١٨ بود مينويسد كه دروغ كافى است!
هر آنچه كه بيرون از شما به شما تحميل شده است حقيقت ندارد و پذيرش اين حرف هاى نادرست درباره ى خودتان كافى است.
اين ك من به اندازه كافى خوب نيستم
مادر بودن را بلد نيستم
بايد خيلى جلوتر از اينها ميبودم
بايد خودم را كمى كوچك كنم
من نميتوانم از اين مرحله گذر كنم
و به اندازه كافى خوش استايل نيستم
يا نياز به يك قهرمان دارم
دروغ هاى رايجى است كه ساليان سال باور ذهنى همه ى ما شده است
و ريچل به عنوان كسى كه دغدغه ى آزادى و آزادگى دارد اين مسائل را براى مردم دنيا بازگو ميكند.
گول اسامى كتاب هاى ريچل را نخوريد
اگر چه كتاب هايش با مضامين خودت باش دختر و شرمنده نباش دختر به چاپ رسيده است ولى مخاطب نوشته هاى او فارغ از هر جنسيتى، تمامى انسان ها هستند.

ريچل كتابش را با مطالبى توضيح داده است كه خودش روزى آن ها را زندگى كرده و از كودكى و نوجوانى خود ميگويد.
كودكى كه شاهد خودكشى برادر خود بود و چه زيبا و دوست داشتنى توانست افسار زندگى خود را از نو در دست بگيرد و در فصل، فصل اين كتاب به موضوعات روزمره ى تمامى ماها كه روزى بزرگترين دغدغه مان بوده- يا خواهد شد- ميپردازد
تمامى مدتى كه خاطرات تلخ و شيرين و جالب و هيجان انگيز و دردناك ريچل را ميخوانيد انگار كسى صميمانه در كنار شماست و به شما ياداوردى ميكند كه " تو توانايى" و " مسئول زندگى خودت هستى".
ريچل مدام يادآورى ميكند كه زندگى آنقد هاهم اندوه بار و دردناك نيست بلكه پيچ و خم هاى دارد كه ما تصميم ميگيريم سختش كنيم يا آسان بگيريم!
حالا او در اين كتاب تجربه هاى خود را در اختيار مخاطب ميگذارد و راه حل هاى پيشنهاديش را هم بازگو ميكند
او اكنون بنيانگذار و مدير عامل شركت chic media يكى از ٣٠ شركت برتر در امريكاست.