پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

روانشناسی

شامل کتاب های روانشناسی و تاریخ و علم روانشناسی

.....................................................................................................

دانلود کتاب دندان ببر اثر پال توئیچل ترجمه هوشنگ اهرپور

 

 هر چند یکبار در تاریخ مذهبی بشر معدودی از خاصان مورد رحمت الهی مبادرت به ثبت دیدارهایی از سفرهای منحصر به فردشان به جهانهای معنوی (روحانی) کرده اند. تقریباً هر خواننده آشنا به این نوع مطالعات با کمدی الهی داشته، پیشروی مهاجرین اثر جان بونیان و مناظره سلسله مراتب بهشتی اثر جان میلتون در فردوس گمشده آشنایی دارد. این کتابها آثاری درخشان هستند؛ توضیحات تمثیلی از جهانهای روحانی که به همت نبوغ خلاقه این مؤلفین از حد فانتزی های شخصی فراتر رفتند. شاید چنین باشد که دندان بیر بیشتر از تنها یک هجرت تخیلی دیگر به اقالیم بهشتی باشد. دندان بیره ادعالی است بر ثبت لحظات و وقایع یک معراج حیرت آور که عملاً در طبقات
دیگری از عالم هستی صورت گرفت.
نسخه خطی این سفرنامه بشابه اظهارات مؤلف آن، پال توئییل به این منظور به ثبت رسید تا مدرکی باشد از تجربه ای که برای وی پیش آمد هنگامی که همراه با ربازار تارز Reharar Tars بود که یکی از پیشقراولان اکنکار دانش باستانی سفر روح می باشد.

پال تولیچل میگوید این کتاب از یک تجربه شخصی نتیجه شد. برخی خواهند گفت که دندان بر یک فانتزی دور از واقعیت است که از یک متخیله دور پرواز حاصل شده، لكن می بایست به خاطر داشت که در خطه الهی هیچ چیز خالی از اندکی حقیقت نیست.

حتی افسانه هم از یافت وجودی خدا خلق شده، پس چگونه می تواند بطور محض غیر حقیقی باشد. این اظهارات می بایست که باعث حیرانی اذهان شود و اساس اعتقادات دینی فلسفه ها و مفاهیم متافیزیکی را به لرزه در آورد. معهد الک من آماده ام که اظهاراتم را محضاً بر اساس التجربة خالص، بیان کنم و هر کسی میبایست بخاطر بسپارد که هر تجربه ای منحصر به کسی است که آنرا تجربه میکند. این که دندان بیره ثبت واقعیت یک سفر معنوی است با تأثیرات روشن بینشی که به برخی اعطاء شده است.

سؤالی است که جوابش به عهده قضاوت خواننده می باشد. دندان بیر» هر چه که باشد مسلما یکی از قابل ملاحظه ترین آثار مکتوب است و در میان کتب دیگر که در زمینه مفاهیم تفکر انگیز و خرد الهامی نوشته شده اند معدودی بیش قابلیت رقابت با آن را نمی یابند.

این مجلدی است که خواندن آن تکرار می طلبد و تعمق و تحقیق برخی از عبارات و گزاره های آن به راحتی و با یک ارزیابی سرسری قابل هضم نمیباشند و بعضی از ادعاهای بیان شده در آن به سختی از گلوی متفکرین مأنوس به افکار و عقاید اصولی پائین می رود. اما من اینچنین پیش بینی می کنم که متن تقریباً شاعرانه آن پاسخ نیاز به روشنگری معنوی را برای پویندگان بینش روحانی همراه دارد.

پال توئیچل خود اولین کسی بود که تشخیص داد مطالب این کتاب باعث انگیزش بسیاری نقاط نظر متناقض و خصومت های بی پرده خواهد شد لکن او قول داده است که هر کسی با ذهن باز با این کتاب روبرو شود هرگز همان کسی نخواهد بود که قبلاً بود. تمامیت پروردگار آنچنان پرهیبت و عظیم است که انگشت شماری در تن خاکی میتوانند تصور کنند که مفاهیمی وجود داشته باشند که آنان را در نزدیک شدن به خدای تعالی یاری دهند. ما میبایست خدا را از مجرای روح تجربه کنیم. استاد ممکن است از طریق تحریک حواس عاطفی مرید و هدف گیری تصویرسازی ذهنی او کالبد عاطفی او را تا بالاترین مراتب استغراق و خلسه صعود دهد.

ولی بهر حال استاد ترجیح می دهد که پیرو و شاگردش راه صعود را با تلاش فردی خود پیدا کند. آن روح ها و سفیران روح اصطلاح دوم لقبی است والاثر برای آن دسته ارواحی که عموماً ماهانتا گورو یا اولیا، خوانده می شوند که من شخصاً در جهانهای دیگر می شناسم صاحب خردی عظیم رحمت بی دریغ و حسن دلسوزی برای نوع بشر می باشند، مگر هنگامیکه آدمیان در جهل خود اصرار می ورزند در چنین اوقاتی است که آنان بی اعتنایی میکنند و از بی علاقگی نوع بشر از قبول آنچه اولیا آرزومندند او بیاموزد دلگیر می شوند. هر روح بزرگی که رسالت کمک به نوع بشر را دارد با مصائب عظیم روبرو میشود وقتی که می بیند آدمی آنچه را طرق

 

برای خرید کتاب دندان ببر نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب سفر جادویی با کارلوس کاستاندا اثر مارگارت روتیان کاستاندا ترجمه مهناز دقیق نیا

 

آن شب در خواب رویا برمی گردد. او دوباره در صحرا تنهاست. پابرهنه و وحشتزده در انتظار چیزیست که آنها دلیل می نامند که نوعی راهنمای روح و یا موجود واسطه میباشد. چیزی که کارلوس باید به عنوان آخرین قرار راه پیدا کرده و شکست دهد.

به این ترتیب او خارج از اینجا در میان این توحش رها شده، سرگردان در میان بوته ها و کاکتوس مردی تنها در صحرای بیکران جستجو میکند و به تنها چیزی که می تواند بیندیشد دوازده سالی است که برای رسیدن به اینجا صرف شده است دوازده سال به عنوان کارآموز ساحری دوازده سال یادگیری مراسم و فنون یک چهارم زندگی او برای این لحظه او را آماده ساخته بود... این لحظه حیاتی دوازده سال! و هیچ اتفاقی نمی افتد حتی سوسماران نیز الان بیرون نیستند.

سکوت نامفهومی مکان را در برگرفته است. آنجا چیزی نیست مگر بوته ها، کاکتوس و سایه ها درست مثل این بود که کارلوس برای همیشه آنجا بوده است تا ناگهان او چیزی میبیند. یک مرد با پیکر غول آسا و بازوان ستبر از میان سایه ها بر می خیزد. او نیم تنه ای به تن و دستمال سرخی به گردن داشت که در این محل به نظر مسخره می رسید. گونه های استخوانی و دماغ قلمی بزرگی داشت. در جای چشمانش سوراخهایی بود. کارلوس با وحشت به عقب گام برداشت و برای لحظه ای تمام صحنه بر زمینه خود ایستا شد. سپس دلیل شروع به راه رفتن میکند. او با گامهایی آهسته و بلند در حالیکه پاشنه پوتینهای چرمی اش را در خاک فرو می برد به طرف کارلوس حرکت میکند. ناگهان بازها در آسمان پدیدار می شوند.

همین است بدون هیچ تردیدی سرانجام اوج نبرد یک اهل معرفت رسیدن به این نقطه دوازده سال به طول انجامیده است. اما هرگز پیشتر نمی رود. به دلیل غربی همیشه همه چیز درست همینجا متوقف می شود. درست زمانی که دلیل پیدا میشود، همه چیز یخ می زند و در آن بالا در میان بازها یک کلاغ تنها در عرصه آسمان مکزیک چرخ میزند. این یک نشانه است، یک استعاره، آخرین پیوند با زندگی شخصی کارلوس یعنی زندگی واقعی او نه شخصیت این کتاب و در لحظه ای برق آسا کارلوس به آخرین ضعف خود پی می برد. آخرین مانعی که پیش از معرفت پیشه شدن باید از میان برداشته شود. همچنانکه آنجا ایستاده جزئیات کارآموزی اش، تمام گذشته او را همچون غلطکی به واپس میراند.

یک سرخپوست پیر در حال شنا کردن در هوا و بالارفتن از آبشارها، خوابهای تخدیری در کابینهای تیره و تاره رویابینی آگاهانه جویدن پیوت دلیلهایی با صورتهایی چون توت فرنگی توهمات خله های مداوم خطابه های اولیه در مورد دیدن، ملاقات افسانه ای او با دون خوان و ناگهان دوباره به اول خط می رسد.

تمام آموزشها تازه شده و قانون تجدید می شود: تمام سدها را يشکن هیچ وضوحی نیست هیچ رؤیایی نیست تنها تصاویر بی شمار زودگذر که از ذهن میگذرد ناگهان کارلوس در سرچشمه لغزش ها قرار میگیرد که میلیونها رنگ دارد. او کلاغ را فریاد می زند. کوکو، اما پرنده خیلی بالاست کارلوس کاستاندا از رختخواب خود بیرون می جهد ا کوکرا نانی که در وست وود با او بود به طرف تشک رفت و بازوانش را دور او حلقه کرد. او اینجا نیست کارلوس، سی جی پیش مادرش است. این فقط یک رویاست کارلوس کاستاندا نجوا میکند اما من آنجا بودم درست آنجا بودم نانی او را تکان میدهد حالا دیگر نه، حالا دیگر نه میدانی آسان نیست آوردن تمام این مطالب و نظریات روی کاغذ به طوری که قابل درک همه مردم از قصیه تا شهرنشین باشد، کار بسیار دشواری است. کارلوس کاستاندا در انجام اینکار مشکلات فراوانی دارد، شبها بیدار شدن و تلاش در بازسازی جهت ایجاد حس از تمامی اینها آسان نبود.

بدین معنی نیست که بگویم کتابهای او حاصل کابوسهای شبانه اوست درست برعکس، او سالهای زیادی  را در تحقیق ساحری و فرهنگ سرخپوستان در کتابخانه های اطراف... و در سفر به دشتهای مکزیک صرف کرده و یک چهارم عمر خود را در جمع آوری اطلاعات در مورد گیاهان دارویی و سایر مطالب از معلمین صرف نموده است. یک چهارم همرش در کسب تجربه از فلسفه افلاطونی آنها، او دین خود را به رمز و راز و معبود بزرگ انسان شناسی ادا کرد.

 

برای خرید کتاب سفر جادویی با کارلوس کاستاندا نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب رفتار جنسی بر پایه سکسوفیزیولوژی اثر دکتر حسن حصوری

 

 

گذشته از مؤلفان کتب مربوط به رفتارهای جنسی که با یک وسیله ی تبلیغاتی در تحمیق مردم میکوشند تلاش اساسی اغلب دانشمندان رشته های وابسته به آن چشمگیر است که هم و غم آنها مصروف در این است که واقعیات علمی را در جهت منافع سیاسی و اقتصادی و اجتماعی خاص برند به روشنی میبینیم دانشمند این رشته تلاش میکند که نشان دهد و انسان به وجود ندارد بلکه فقط انسان بیمار وجود دارد یعنی با این ترتیب هر موجودی که رفتارهایش موافق مردم و بشریت نیست، بد نیست بلکه بیمار است؛ بیماری که ممکن است گرفتار عقده ها و محرومیت های گوناگونی باشد که در اکثر موارد اینها جنسی است پس نباید او را تنبیه کرد بلکه باید او خود به پزشك مراجعه کند تا درمان شود. در پناه این استدلال تمام رذالت های حضرات توجیه میشود ووجدان راحتی اگر اساساً داشته باشند - برایشان میماند. می بینیم که یکی دو موجود شناخته شده هم اخیراً در ایران این صدا را بلند کرده اند و غافل اند ـ و یا ما اینطور خیال میکنیم که اگر به فرض آن اندیشه ی روانکاوانه درست ،باشد در مورد کسی که حساب کار را بدست دارد و قضایا را فهمیده و باز دست به رذالت ،میزند صدق نمیکند و چنین انسانی بیمار نیست بلکه بداست، ردل است پاچه و رمالیده است و هر چه از آن بدتر نباشد نیز هست.
-
از سوی دیگر با استفاده از تئوری روانکاوانه ی بالا گفته میتوان به راحتی از شر هر گونه موجودی خلاص شد و اور امنکوب کرد او هر که باشد بیمار است و میتوان او را به بیمارستان برد و جلوی همه ی فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی اور ا گرفت میتوان رهبران بسیاری از اندیشه ها و شیوه های فکری را بیمار قلمداد کرد و ایشان را با قرصهای مسکن و آرام بخش و داروهای غیرت زدا در گوشه ی بیمارستان نگاه داشت.
باینترتیب در جوامع غربی از این راه نیز افکار و فعالیتهای مردم کنترل میشود و حضرات میکوشند که به هیچ موجودی که از نظر ایشان بیمار شناخته شده اجازه ی فعالیت ندهند. جالب است که قهرمانان بسیاری از نویسندگان غربی در سالهای اخیر بیماراند و در قصه ها و نوشته های

ایشان نیز انسان موجودی بیمار است و کم کم ملکات خویش را از دست میدهد. بعضی از نقاشان توکار نیز که بر سبکهای تازه و استعماری آبستره وكوبيسم وفوتوريسم ويك عده ایسم های دیگر تکیه کرده اند. از هر ده کارشان شش - هفت تا باد هواست دو تا هم تصویر موجودی است که جای مغز و چشم و گوش و تخمش با هم عوض شده و البته حضرت نقاش ناخواسته و ناخود آگاهانه چنان تصویری کشیده و هر خطی که رسم کرده و هر رنگی که بکار برده نماینده ی يك انبار رسالت است. و از اینها همه، رسوخ آن فکر را در جامعه ی هنری و روشنفکری غرب میتوان ملاحظه کرد و میتوان به میزان مسئولیت و مأموریت هنرمندان و روشنفکران امروزی جهان غرب پی برد و افسوس است که در این راه کوشش پاك و بيدريغ دانشمندان و متخصصان فن به هدر میرود و کالای بازار میگردد.
به دلایل بالا گفته کتابهای فرنگی شایستگی ترجمه شدن در کشور ما ندارد بویژه که کار ترجمه ی کتابهای پزشکی در این دیار بسامان نیست و بویژه تر آنکه اصولا بر گرداندن کتابهای علمی نه کار چندان درستی است و نه به گونه ی کاملا خشنود گرانه ای میسر است. از طرفی فقر علمی بسیار شدید دانشجویان و پزشکان در سکسولوژی لزوم وجود کتاب جامع و مستندی را در این زمینه ایجاب میکند فقر دانش جنسی ، تنها ویژه ی دانشجویان و کاوشگران زحمت کش سرزمین ما نیست بلکه این درد مبتلا به همه است. چنانکه در آزمایشی که در آمریکا از دو گروه دانشجویان پزشکی و حقوق، در زمینه ی سکسولوژی بعمل آمد ضعف دانش ایشان آشکار گشت و شگفت آن بود که تفاوت نمره ی دانشجویان پزشکی و حقوق ابداً چشمگیر نبود (۶۱۰۹ دانشجویان پزشکی و ۵۹٫۷ دانشجویان حقوق تازه این تفاوت اندك تا حدی بخاطر آنست که دانشجوی پزشکی سالهای بیشتری به تحصیل مشغول بوده است وطبعاً با مطالب بیشتری برخورد داشته. گمان نیست که اگر به فرض چنان حقوقدانی به علت گونه ای ناراحتی جنسی به چنان پزشکی مراجعه کند کاری مثبت و اصولی از دست پزشك ساخته نیست و آنچه او میداند چیزی نیست که حقوقدان بیمار خود از آن بی اطلاع باشد. متأسفانه وسعت بیش از حد دانش پزشکی، تدریس کم و بیش کامل تمام رشته های فرعی را غیر ممکن ساخته است و حال اگر سکسولوژی، مانند بسیاری از رشته های فرعی و کم اهمیت دیگر، بصورت حاشیه ای بر روانپزشکی، هورمونشناسی، بیماریهای مجاری ادرار و جز آن تدریس نمیشود، دست کم بد نیست که مأخذی برای مراجعه ی علاقمندان موجود باشد. و این یکی از انگیزه های تألیف کتاب حاضر بوده است.

 

 

 

برای خرید کتاب رفتار جنسی بر پایه سکسوفیزیولوژی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب فرگشت انسان اثر شروین وکیلی

 

 

در یک نگاه کلی، میتوان موضوع کل دانش تجربی را به سه قلمرو ماده، انرژی و اطلاعات تقسیم کرد. از آنجا که تمام پدیدارهای شناخته شده برای ما به صورت ترکیبی از این سه عنصر وجود دارند، لازم است کمی بیشتر در مورد آنها بدانیم. ماده قدیمیترین و مشهورترین شکل از عناصر سازندهی پدیدارهاست. ماده آن عاملی است که با جرم نمایندگی میِشود و توسط واحد گَرم شمارش پذیر میگردد.مدلها و نظریه های تفسیرکننده ی ماده از قدمتی بسیار برخوردارند و طیف وسیعی از دیدگاهها را ــ از تالس تا انیشتین ــ در بر میگیرند. ماده را از دیرباز به عنوان واحد وجود داشتن ِ عناصر ــ و گاه به عنوان تنها تجلی وجودها ــ در نظر میگرفتهاند. به همین هجده دلیل هم ترازو، که یکی از مشتقات جرم ــ یعنی وزن ــ را میسنجد، یکی از آشناترین و معتبرترین ابزارهای سنجش در تمدنهای باستانی بوده است، تا بدان حد که فرشته ی عدالت نیز معمولا ً با ترازویی در دست تصویر میشود. با وجود این سابقه ی طولانی، تا زمان گالیله تلاش موفقی برای صورتبندی ریاضی مفهوم ماده انجام نشد و تنها در عصر نیوتون بود که اولین صورتبندی موفق این مفهوم به اندیشمندان معرفی شد. اگر از دیدگاههای اساطیری و انسانواره3 بگذریم، میبینیم که قدمت مفهوم علمی انرژی بسیار کمترازماده است. نخستین نظریههایی کهانرژی را به عنوان عامل دگرگونی در ماده صورتبندی میکردند، در جریان عصر روشنگری شکل گرفتند. اگر از صورتهای سادهانگارانهی تفسیر این مفهوم ــ مانند نظریهی فلوژیستون ــ بگذریم، باید تبار این واژه را در نورشناسی نیوتون و نظریهی میدانی/ذرهای برق جستوجوکنیم. مکانیک نیوتونی و معادلات ماکسول نخستین تلاشهای موفق برای ریاضیگونه کردن مفهوم انرژی بودهاند. واحد اندازهگیری انرژی در زیستشناسی کالری است که با مقدار انرژی لازم برای یک درجه گرم کردن یک گرم آب برابر دانسته میشود.بنابراین، از ابتدا انرژی را برمبنای دگرگونی در ماده میسنجیدند. اطلاعات جدیدترین مفهوم از بین این سه است. این مفهوم به عنوان کلیدواژهای با بار معنایی غنی در بسیاری از فرهنگها وجود داشته است، اما نخستین صورتبندی ریاضی آن و اولین تلاش برای کمی کردن آن در اواسط قرن گذشته توسط ویوِر وشانون چهار انجام گرفت. اطلاعات بر مبنای وضعیت چیده شدن ماده و انرژی در یک سیستم تعریف میشود. این مفهوم را با واحد بیت(bi t) ــ کوتاه شدهی عبارت«واحد دوتایی»5 ــ ّ کمی میکنندیک بیت مقدار اطلاعاتی است که برای انتخاب یک گزینه از بین دو حالت همسان لازم است. در یک بیان سادهانگارانه، باید ماده را به عنوان شکل بدیهی و ملموس هستی ــ یعنی آنچه جرم داردــ در نظر گرفت، و انرژی را به عنوان توانایی تغییر ماده بر مبنای آن تعریف کرد. به این ترتیب،اطلاعات هم بر اساس ارتباطات بین ماده و انرژی تعریفپذیر میشود. جدای از آنکه این تعریف تنها در سطح خاصی از توصیف(سطح کلان)معنا دارد، و گذشته از اینکه در فیزیکًجدید معانی کاملامتفاوت و گاه متحدشوندهای به این سه عنصر منسوب میشود، همین تعبیر ساده را کافی فرض میکنیم و سه کلیدواژهی یادشده را به همین ترتیب به کار میگیریم.به این ترتیبدر علم،هر پدیدارتجربهپذیرکه مشاهده میشود آمیختهای از این سه عنصر است.

 

برای خرید کتاب فرگشت انسان اثر شروین وکیلی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.