وقتی سخن ازمرکز کتاب و خرید کتاب و کتابفروشی های تهران به میان می آید سریع نام انقلاب یادمان می آید .چراکه مانند بسیاری از اصناف که بورسی دارد.بورس و مرکز خرید و فروش کتاب در میدان انقلاب و خیابان انقلاب است.

در میدان انقلاب چندیت پاُساژ کتاب وجود دارد و همینطور تعدادی کتابفروشی بر خیابان اصلی انقلاب که اصطلاحا کتابفروشی های روبروی دانشگاه می شناسند.

چون این کتابفروشی که اکثرا ناشرین معروف هستن روبروی دانشگاه تهران قرار دارند. و بهمین دلیل کتابفروشی های روبرو دانشگاه معروف هستن.

اما هنگامی که صحبت از خریدار کتاب دست دوم به میان می آید باید به بورس بازار کتاب دست دوم برسیم که آنها در چند پاساژ در حومه انقلاب واقعا هستند. از اول کارگر شمالی تا بین جمالزاده و انقلاب.

که در این پاساژها که بورس کتاب دست دوم هست خرید و فروش کتاب دست دوم صورت میگیرد.

پس اگر میگویم خریدار کتاب دست دوم در انقلاب یعنی کتابفروشی که در یکی از این پاساژها دکان کتابفروشی دارد و نیازش خریداری کتاب دست دوم است.

اما تعدادی هستند که اصلا مغازه ندارند. و یا بصورت انبار یا در منزل خود کتابخانه ای را اماده ساختن. و با اگهی خریدار کتاب و اعلام خریدار کتابخانه شخصی کتاب دست دوم مردم را میخرند. و به انبار یا منزل خود میبرند.

که این دسته دوم این کتابهارا یا بصورت تکی در شبکه های اجتماعی و سایتها میفروشند یا به همکاران کتابفروش که در تهران یا دیگر شهرها مغازه کتابفروشی دارند.

و اما کارا کتاب سالهاست این مسیر را سپری نموده و از کار در منزل و انبار و کتابفروشی و سایت رشد کردیم.تا به امروز در خدمتیم. و اگر کسی بعنوان خریدار کتاب در انقلاب با ما تماس بگیرید باید عرض کنم سالهاس که ما در چندین نقطه تهران نمایندگی داریم. و نیاز نیست کتاب دست دوم خود را برای فروش به مکان ما بیارید ما خریدار کتاب در محل درب منزل شما خواهیم بود.

 

 

 کتاب دست دوم در انقلاب