پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0
0
0

معرفی کتاب تاریخی

سعی داشتیم در این قفسه به معرفی کتاب های تاریخی ارزنده اعم از کتاب تاریخ ایران و کتابهای تاریخ جهان بپردازیم و شما مطابق قفسه های دیگر می توانید برای خرید کتاب تاریخی اینجا کلیک نمایید

 

 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................

درباره کتاب شدن اثر میشل اوباما:
کتاب شدن به نویسندگی میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا، کتابی شرح حالی است.
اینجا برای اولین بار میشل اوباما، سال های اولیه ازدواجش را به عنوان مبارزه ای برای برقراری تعادل بین کار و خانواده اش با شغل سیاسی همسرش توصیف می کند که به سرعت در حال حرکت است.
او ما را به درون مناظره های خصوصیشان میبرد که اگر همسرش برای رفتن به سوی ریاست جمهوری اقدام کند، نقش بعدی خودش به عنوان تصویری مشهور ولی دور از نکوهش در خلال کمپین همسرش چه باشد.
خاطرات به زیبایی و با طبع شوخ خوب و رک گویی غیر معمول داستان سرایی شده.
او شرح واضحی از پشت صحنه تاریخ خانوادگی و فرودش به محل توجه جهانی و نیز زندگیشان در کاخ سفید در طول هشت سال ارائه می دهد.

معرفی کتاب ایرانیان اثر همایون کاتوزیان


کتاب ایرانیان می تواند یک شروع خیلی خوب برای دانستن تاریخ ایران باشد، چرا که طبق نوشته های کتاب، مخاطب آن، هم خوانندگان عام اند و هم کارشناسان. اگر چه موضوع کتاب بررسی کلی تاریخ ایران است، نویسنده تا سر حد توان خود کوشیده است که به خواننده غیر متخصص نیز روایتی قابل درک، و چه بسا لذت بخش، عرضه کند. آنچه خواهید خواند داستان یکی از تمدن های بزرگ بشر است، در یک جلد، که برخی از دلایل پیدایش و ویژگی های بی همتای آن تمدن را بازگو می کند.
کتاب از اساطیر ایران شروع می شود و در ترجمه ی فارسی تا انقلاب اسلامی را با زبانی ساده و روشن روایت کرده است.
برای توضیح محتوای کتاب همین بس که به بخشی از پیش گفتار آن مراجعه کنیم:
موضوع این کتاب هم "چیستی" تاریخ ایران و هم "چگونگی" و "چرایی" آن است. در راه انجام این سه کار با هم، نویسنده ملاحظاتی تطبیقی نیز میان تاریخ ایران و تاریخ اروپا انجام داده تا نشان دهد که جامعه ایرانی و تاریخ پر نقش و نگار آن با آنچه که در غرب گذشته تفاوت های مهمی داشته اند.
فصل های ۱ تا ۶ تاریخ ایران باستان تا قرن نوزدهم میلادی را در بر می گیرند، فصل های ۷ تا ۱۲ درباره قرن نوزدهم تا انقلاب بهمن ۱۳۵۷، به تفصیل و با استفاده از منابع دست اول یا دوم مستند شده اند.
دو فصل انتهایی کتاب که به تاریخ ایران پس از انقلاب می‌پردازد به پیشنهاد ناشر از نسخه چاپی فارسی حذف گردید و بعدتر به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

معرفی کتاب خداوند الموت اثر پل آمیر ترجمه ذبیح الله منصوری


این کتاب به طور فراگیر بخشی از تاریخ سرزمین عزیزمان ایران را که گوشه هایی از آن ناشناخته بوده، با قلم شیوای نگارنده بیان داشته و داستان نهضت حسن صباح را روایت می کند.
حسن صباح که نقش اصلی داستان را بر عهده دارد، از رهبران جلودار اسماعیلیه بوده. او در واقع رهبر فرقه "باطنی" از مذهب اسماعیلیه بشمار میرفت و پیروانش او را خداوند الموت می نامیدند.
الموت، منطقه ای کوهستانی در جنوب غربی دریای مازندران بوده است و در زمان قدیم یکی از مراکز بزرگ داروسازی بوده.
در این فرقه، با این عنوان که قرآن، علاوه بر معنای ظاهری، دارای معانی باطنی نیز هست و استخراج این معانی تنها در توان حسن صباح است؛ انجام هر عملی در درون این فرقه توجیه می شد. متاسفانه سوءاستفاده از مذهب، همانند هر عصر و دوره ای، مسیر مبارزه، با وجود انگیزه های مذهبی را، به سمت فرقه گرایی سوق می دهد.
کتاب خداوند الموت(حسن صباح) نوشته ی نویسنده فرانسوی، پل آمیر است و به دست توانای مرحوم ذبیح الله منصوری ترجمه شده است.

معرفی کتاب داستان من ,زندگی مریلین مونرو

بیوگرافی های آدم هایی که از فقر به پول و موفقیت رسیده اند پرفروشند و برای مخاطب جذاب.
قطعا داستان من هم از این دسته جدا نیست اما این کتاب بیشتر شبیه مستندی بود که کمی هم چاشنی حس به آن اضافه کرده باشیم. نه حتی مستند کاملی.
کتاب 'داستان من' را اگر بخواهیم از چشم یک زندگی نامه و رمان نگاه کنیم، کسری های زیادی دارد و در لیست زندگی نامه ها کتاب های پر محتواتری به چشم می خورد. پرش ‌زمانی این کتاب تمام آن اشتیاق مخاطب برای خواندن این کتاب را می گرفت. به حدی که در آخر می گفتی خب که چه؟ نه به قسمت کار حرفه ای مریلین مونرو به خوبی پرداخته شده بود و نه حتی به زندگی شخصی او.
نویسنده از دست نوشته های مریلین مونرو صحبت می کند اما فراموش می کند که مریلین مونرو یک بازیگر و یک مدل تبلیغاتیست، او یک نویسنده نیست. نویسنده ایده خام را باید به بهترین نحو و با رعایت اصل کپی رایت اثر به خورد مخاطب بدهد. من به سختی می توانم این کتاب را یک موفقیت تلقی کنم. اما اگر بخواهیم از نکته های مثبت این کتاب صحبت کنیم به خوبی می توانیم بگوییم که نویسنده تصویرگر( فضاپرداز) ماهریست. هالیوود و گرگ هایش را با این کتاب می توانید به خوبی مجسم کنید و مدل رویایی خود را دور بیندازید.