پشتیبانی 9 صبح لغایت 12 شب (دفتر میرداماد:26401956_دفتر سهروردی:88478196_مشاور فنی:09125343644)

0
0
0

کتاب فلسفی

قفسه کتب فلسفی اعم از تاریخ فلسفه و شاخه های فلسفه

.........................................................................................................

درباره معرفی کتاب تاریخ فلسفه غرب  باید گفت کاملترین کتابی است پیرامون فلسفه بخصوص غرب بعضی کتابها اینگونه اند که گویی حرف را تمام کرده اند مثلا کتاب تاریخ تمدن که مگر میشود کتابی کامل تر از این کتاب اصلا حرفی باقی مانده؟کتاب تاریخ فلسفه غرب اثر برتراندراسل از این دسته کتابهاست که هزاران بار تجدید چاپ و به صدها زبان ترجمه شده است.این کتاب در ایران با محرومیتهای روبرو بوده و پس از چاپش با وقفه و تغییر ناشرین روبرو بوده از چهار جلدی تا سه جلدی و دو جلدی و درنهایت یک جلدی اما در ترجمه به مانند مثالی که در بالا زدیم در ترجمه این کتاب نیز نجف دریابندری جان کلام را بیان نموده و در تمامی چاپها ترجمه های استاد دریابندری است که می درخشد..نخست کتاب تاریخ فلسفه غرب در دهه چهل در چهار مجلد و بعد در سه مجلد توسط انتشارات سهامی جیبی در قطع پالتویی ببا دونوع جلد گالینگور و شومیز به چاپ رسید که نسخه گالینگور چهار جلدی و نسخه سه جلدی شومیز بود.پس از آن چندین ساله وقفه افتاد تا  سال 65 در دو جلد شومیز توسط نشر پرواز به چاپ رسید  و در اوالیل دهه هفتاد چاپ دیگری از این کتاب به چاپ رسید. و در این اوخر نیز با فاصله بیش از ده سال توسط انتشارات آوند دانش تجدید چاپ شد . بلاشک اگر بخواهم پیشنهاد دهم نسخه دهه چهل و پنجاه و در نهایت نسخه دهه شصت را توصیه میکنم اما مشگل این دو نوع قدیمی کمیاب بودن این کتب هست که شما از طریق لینک خرید کتاب تاریخ فلسفه غرب می توانید خرید نمایید نسخه قبل انقلاب آن را. با کیفیت خیلی خوب و اصلو چنانچه چاپ جدید را خواستید از طریق انتشارات آوند دانش.

کتاب انسان و سمبولهایش  نتیجه فعالیبت مشترک  یونگ با دکتر ماری لویزفون فرانتس و دکتر جوزف ال. هندرس نو دکتر آنیه لایافه، دکتر یولانده یاکوبیگرده اوری و تالیف شده است.. نویسنده در کتاب انسان و سمبولهایشس به  اهمیت فرهنگ و نقش اساطیر هر ملت درکارکتر انسانها تشکیل‌دهنده جوامع بررسی می نمایدو کهن‌الگو را برای مخاطب تفهیم می نماید. دربخشهایی از کتاب انسان و سمبولهایش امده: «من قبلاً به آنچه مردم‌شناسان "ترس از چیزهای نو" نامیده‌اند اشاره کرده‌ام یک ترس عمیق و خرافی از چیزهای نو در مردم ابتدایی در برابر وقایع مبهم ، درست مانند حیوانات وحشی واکنش نشان می‌دهند ... این امر را می‌توان به آسانی در واکنش هر فرد در برابر رویاهای خود، وقتی که به اعتراف به یک پندار حیرت‌انگیز مجبور می‌شود، مشاهده کرد.» «در بررسی رویاها دو نکته اصلی باید مورد بررسی قرار گیرند: نخست اینکه رویا را باید مانند یک حقیقت تلقی کرد که کسی درباره آن نباید هیچ‌گونه تصور قبلی بکند، جز اینکه در هر حال به وجهی دارای معنی است، دوم اینکه رویا جلوه‌ای از ناخودآگاه است.»

برای خرید کتاب انسان و سمبولهایش اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطالب مزاجعه نمایید

کتاب مارکس و سیاست مدرن نوشته بابک احمدی می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج به چاپ رسیده و در انتشارات مرکز چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد هشتصد و بیست و هشت صفحه است.موضوع این اثر جایگاه نظریه انتقادی كارل ماركس در سخن سیاسی مدرن بوده كه در طول دو قسمت سامان پیدا کرده است.نویسنده بر این اعتقاد بوده كه ماركس نظریه‌ای اجتماعی و انتقادی بنا نهاد كه هم اکنون هم واسه ی اندیشمندان و فلاسفه علوم اجتماعی مطرح و بسیار اساسی است و از جنبه‌هایی فعالیت دارد. او نه تنها بر پیروان راست كیش خویش یعنی اندیشگرانی همانند لوكاچ و كارل كرش و آنتونیو گرامشی و لویی آلتوسر و لوچوكولتی و همچنان بر بسیاری از سیاست‌ مداران و انقلابی‌ها و بل بر بعضی از افراد مشهور فلسفه و علوم انسانی سده بیستم كه به گرایش‌های مختلف فكری تعلق داشته‌اند اثر گذاشته است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب مارکس و سیاست مدرن تماس بگیرید.

مارکس و سیاست مدرن

کتاب فمینیسم نوشته سوزان آلیس واتکینز می باشد و توسط زیبا جلالی نائینی ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد به چاپ رسیده و در انتشارات شیرازه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و هفتاد و سه صفحه است.فمینیسم به مفهوم مورد شک قرار دادن بخش بندی کار در دنیا می باشد که مرد را مسئول حوزه ی عمومی یعنی کار و ورزش و جنگ و دولت قرار داده است.در صورتی که زنها با جان کندن داخل منزل بار زندگی خانوادگی را بی آنکه حضور فعال در اجتماع داشته باشند به دوش بکشند. فمینیسم هز اندازه مسیرهای افراطی ای نیز دارد ولی واکنشی بوده در مقابل هزاران سال مردسالاری در همه ی کشور ها که زنان را از حق آموزش و حتی رای دادن محروم نموده بود .واسه ی خیلی همچنان کلنه فمینیسم هنوز معادل مرد ستیزی یا جنگ بین جنسیت ها است و چشم اندازی از رقابت زنان و مردان را تداعی می نماید. برای خرید کتاب فمینیسم به لینک موجود مراجعه نمایید.

فمینیسم