پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

کتاب فلسفی

قفسه کتب فلسفی اعم از تاریخ فلسفه و شاخه های فلسفه

.........................................................................................................

دانلود کتاب تمهیدات اثر عین القضات همدانی

 

 در تذکره هائیکه از قرن ششم تا نهم تالیف شده شرح حال مفصل و موثقی درباره عین القضاه دیده نمیشود. ولی مورخین و تدکره نویسان قرنهای بعد راجع باو شرح مفصلتری نوشته اند که زیاد جالب و قابل اعتماد نیست. بنابراین برای بدست امدن حقیقت ناچاریم آثار قاضی همدانی را مورد بررسی قرار دهیم زیرا این آثار مهمترین اسناد تاریخی است که میتوان بوسیله انها بر احوال وی اگاهی یافت.
اثار عین القضاه را به سه دسته میتوان تقسیم کرد:
نخست آثار دوران جوانیش
دوم آثاریکه پس از 24 سالگی تالیف کرده است.
سوم اثاریکه منسوب به اوست
اثاریکه در دوران جوانی تالیف کرده است یازده کتاب است و از این کتابها جز نام و اندک اطلاعاتی اط مضامین انها که بصورت پراکنده در تالیفات موجود او بجای مانده چیزی در دست نیست.
نام تالیفات قاضی همدانی و مختصر اطلاعی که از انها بجای مانده و اصلش از بین رفته است

برای خرید کتاب تمهیدات عین القضات همدانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

دانلود کتاب آتش در ایران باستان اثر اردشیر آذرگشسب

در مهرماه 1350 کتاب آتش در ایران باستان در یکهزار نسخه چاپ و میان همکیشان گرامی پخش شد.

خوشبختانه این کتاب همانند دیگر تالیفاتم گرم آنان قرار گرفت بحدی که در اندک مدتی نسخه های آن نایاب شد و خواستاران آن برای چاپ مجدد کتاب بمن مراجعه نمودند.آن روزها بمناسب گرفتاری اینجانب در تدوین و چاپ کتاب های مقام زن در ایران باستان و مراسم مذهبی و آداب زرتشیان اینکار برایم میسر نبود.

اینک که چاپ و نشر دو کتاب نامبرده بالا بپایان رسیده و مختصر فرصتی بدست امده بر ان شدم که خواست همکیشان عزیز را بمرحله عمل در اورم و کتاب آتش را در سه هر جلد مجدد چاپ نمایم. حال کتاب پیشرو تقدیم شما عزیزان میگردد
یکی از تهمتهای ناروائی که بایرانیان باستان نسبت داده شده اتهام آتش پرستی است.

عده ای از نویسندگان قدیم اعم از ایرانی و غیر ایرانی در کتابها و نوشته های خود ایرانیان باستان را آتش پرست قلمداد نموده اند و در حال حاضر نیز فراوانند اشخاصیکه با خواندن آن کتابها و شنیدن لاطائلات آنها تصور مینمایند که ایرانیان باستان یکتاپرست نبوده و آتش را می پرستیدند و زرتشتیان امروزه دنیا نیز که از بازماندگان آن پاک مردانند خداپرست نیستند و آتش را معبود خود میدانند.

در این کتاب ما می کوشیم تا با ذکر فقراتی از اوستا و با برابری دادن آنها با آیات قرآن و دیگر کتاب های آسمانی ثابت نماییم که زرتشتیان آتش را یکی از افریده های اهورامزدا خدای بزرگ و دانا که خالق و آریننده همه چیز است میدانند و انرا مانند سایر عناصر چهارگانه مقدس و محترم میشمارند ولی بهیچوجه انرا مورد پرستش قرار نمیدهد.
ما سعی می کنیم با عقل و منطق و با دلائل روشن نشان دهیم که این تهمتی که به ایرانیان باستان و زرتشتیان امروزه دنیا زده شده یا از روی غرض بوده و یا از جها و بی اطلاعی بوده

برای خرید کتاب آتش در ایران باستان اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب فرزانه گوشه نشین اثر لوبسانگ رامپا

کتاب حاضر با چند ترجمه در ایران بچاپ رسیده یکی فرزانه گوشه نشین و دیگری فرزانه تبتی و دیگری راهبه تبتی که هر سه رمان فلسفی و روانشناختی لوبسانگ رامپا میباشد .

که بسیار مورد پیسند علاقه مندان مکتب و سبک رامپا میباشد.

و اما ماجرای رمان پیراموت یک فرزانه پیر است که در ایام قدیم هنگامی که جوان بوده بدست ارتش چین به اسارت در امده و طی این ایام بسیار مورد شکنجه و ازار قرار میگیرد به نوعیی که چشمان خود را ار دست میدهد.

حال که یک پیرمرد راهب است توسط یک گروهی به اسم نگهبانان کره زمین راهب را به یک سفینه فضایی انتقال میدهند.

تا ایشان رابط و گزارشگر اطلاعاتی باشد از گذشته زمین به فردی به نام رامپا تا مردم جهان را از خطر نابودی زمین در اینده اگاه و مطلع سازند

کتاب ترجمه میزان الحکمه اثر ابوالفتح عبدالرحمان خازنی

کتاب ترجمه میزان الحکمه از شناخته شده ترین کتابهایست که پیرامون مکانیک سیالات و دنیای فیزیک سخن آمده است.

که مربوط به ایام رنسانس تمدن اسلامی در قرن 6 بوده که توسط محقق و فیلسوف بزرگ آن زمان (و حتی کل تاریخ) ابوالفتح عبدالرحمان خازنی به رشته تحریر در امده است.

که البته  به زبان عربی نوشته شده که در دو قرن بعد توسط یک مترجم گمنام به زبان فارسی ترجمه گشت.

کتاب میزان الحکمه کتابی رفرنس و معتبر و از نخستین کتب شناخته شده در علوم ذکر شده است.

که به زحمت محمدتقی مدرس رضوی که این اثر ارزشمند را تصحیح نمود و  برای این رساله علمی ارزنده مقدمه و تعلیقات نوشت و در دهه چهل توسط انتشارات بنیاد فرهنگ نسخه ترجمه فارسی تقدیم علاقه مندان به این اثر گشت. برای خرید کتاب ترجمه میزان الحکمه چاپ اول اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.