پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

نمایشنامه و فیلمنامه

 

دانلود کتاب نمایشنامه,دانلود فیلم نامه,دانلود کتاب سینمائی,دانلود کتاب تئاتر

.........................................................................................................

دانلود کتاب بازیهای کشتار همگانی اثر اوژن یونسکو ترجمه احمد کامیابی مسک

درباره اوژن یونسکو باید هزاران صفحه نوشت.براستی این نویسنده بزرگ و اسطوره دنیای نمایش و یکی از چهار بزرگ و پیامبر تئاتر و نمایش ابزورد.

حتی یک جمله ای که از باقیست باید با دقت خواند چون اون یک فیلسوف و یک نویسنده توانمد بود. او در عین بی کلامی پر کلام بود. در به تصویر کشیدن پوچی مملو از هستی و وجود بود.

نمایشنامه ها هزاران بار در ایران و میلیون بار در دنیا به زبانهای دنیا ترجمان و به پرده نمایش رفته است.

مگر میشود علاقه به تئاتر داشت و کارهای اورا دنبال نکرد. راجع له نمایشنامه بازیهای کشتار همگانی شاید به میزان اهمیت دیگر کتاب های اوژن یونسکو نمیرسد چون کتاب صندلی ها و آوازخان طاس و یا کرگدن و جز شاخص ترین نمایشنامه های ایشان نیست.

دانلود کتاب نمایشنامه های آنتوان چخوف

 کیست که اهل ادبیات باشد و ادبیات روس را دنبال کند و شیفته آثار آنتوان چخوف این نویسنده برجسته و بزرگ روسی نباشد.چخوف یک نویسنده برجسته و فعال بود که خوشبختانه از خود آثار بسیاری بجای مانده از نمایشنامه و داستان و کوتاه و شعر و نامه و قطعات ادبی دیگر. درست است آنتوان چخوف را یکی از بزرگان داستان نویسی بویژه داستان کوتاه می شناسند اما چند رمان او و چندین نمایشنامه او جز بهترین اثار ادبی جهان محسوب میشود. مخصوصا نمایشنامه ایشان که از پر اجرا ترین نمایشنامه های مطرح دنیاست و به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده و مگر میشود کسی اهل نمایش و تئاتر باشد اجراهای ماندگاری که در تمام نقاط دنیا از اثار چخوف به نمایش در امده فراموش کند. نمایشنامه هایی چون ای‍وان‍ف‌ ,مرغ دریایی , سه خواهر ودایی وانیا که در کتاب حاضر این  پنج نمایشنامه ارزنده با ترجمه های ذیل جمع اوری و توسط نشر قطره در سال هزار سیصد و هفتاد چهار بچاپ رسید.

کتاب ۴ صندوق اثر بهرام بیضایی.کتاب ۴ صندوق یک نمایشنامه نمادین است که توسط بهرام بیضایی نوشته شده است.و جز سیاسی ترین نمایشنامه ای ها است که تا به حال نوشته است.در ایران اجازه داده نشد که این نمایش اجرا شود و به روی صحنه برود.نویسنده در این نمایشنامه از رنگهای گوناگون برای نمایش قشر های مختلف جامعه بهره گرفته است.

(که رنگ مشکی نشانه مردم است.رنگ سبز نشانه افراد مذهبی.رنگ قرمز نشانه افراد باهوش و باسواد.و رنگ زرد نماد کاسبها.در آغاز این نمایش که دو پرده است ۴ گروه با همفکری خود تصمیم میگیرند که برای محافظت از خودشان یک مترسک درست کنند.

و تا جایی که امکان دارد سعی میکنند مترسک را تجهیز نمایند.ولی پس از گذشت اندک زمانی مترسک که حال قدرتش از آن ۴ گروه بیشتر شده کنترل همه موارد را بر عهده میگیرد و از کنترل خارج میشود و با زور گویی به سمت هدف خود حرکت میکند.مترسک مانند یک کابوس به آنها حمله میکند و مانند یک دیکتاتور میخواهد آنها را زندانی کند.

نمایشنامه گوشه نشینان آلتونا یکی نمایشنامه های مشهور دنیا بخصوص نویسنده و فیلسوف برجسته فرانسوی  ژان پل سارتر میباشد.

کتاب گوشه نشینان آلتونا   برای نخستین بار در سال هزار نهصد پنجاه نه در پاریس نشر یافت.و پس از آن چنمدین دهه است که جز نمایشنامه های پر تیراژ  که از این اثر نمایش های بسیاری در سراسر جهان به روی صحنه رفته است.ماجرای این نمایشنامه فلسفی روایت خانواده ای سرمایه دار به نام گرلاخ میباشد.که در شهر هامبورگ در یک ویلای بزرگ و قدیمی در مرکز پارکی ساکن هستند.

هنگام شروع نمایش ما با وصیت و نصیحت پدر خانواده روبرو میشویم که افراد خانواده را جمع کرده بدلیل اینکه بر اثر بیماری تا 6 ماه دیگر عمر میکند.از اینرو خانواده را گرد هم اورده تا از این وصیت مطلع سازد.

حال این نمایشنامه با یک چالش شروع میشود و یک شرط پدر به پسر کوچک که همسر او سخت مخالف این درخواست است .

یک نمایشنامه بسیار فلسفی راجع به زندگی و مرگ و اثرات و صدمات جدی انسانها پس از جنگ میباشد. برای خرید کتاب گوشه نشینان آلتونا اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مراجعه نمایید.