پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

نمایشنامه و فیلمنامه

دانلود کتاب من و سینما اثر رضا صفایی

 

کتاب من و سینما اثر رضا صفایی   در شرایط آن زمان همان طور که رادیو - تلویزیون برنامه می ساختند مطبوعات منتشر میشدند فیلمسازان هم کار خود را انجام می دادند اما میتوانم شهادت بدهم که هیچ یک از سینماگران آن زمان بلندگو و مبلغ رژیم گذشته نبوده اند و بجز یکی دو ،مورد در فیلمها برای رژیم گذشته تبلیغ نکرده اند. بنده از اینکه بعضی از فیلمسازان قدیمی فعالیت خود در گذشته را محکوم کرده اند تعجب میکنم چون مطمئنم که مسئولین و سیاستگذاران سینمایی کشور حرف آنها را باور نخواهند کرد زیرا هنرمند به دلیل دیدگاههای خود همیشه یک گام از دیگران جلوتر میباشد اگر یک هنرمند اظـهـار کـنـد اجـبار داشتم ، اشتباه کردم، ناآگاه بودم قابل قبول نخواهد بود.برای خرید کتاب من و سینما نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید.و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب نمایید.

از یک هنرمند که راهنمای اجتماع میباشد گفتار فوق پذیرفتنی نمیباشد مطمئناً مسئولین هم نپذیرفته و نخواهند پذیرفت. عده ای از هنرمندان قبل از انقلاب به جهت ارتباط با چند نفر از سیاستگذاران سینمایی کشور و محکوم کردن گذشته خود توانستند اجـازه فعالیت مجدد بدست بیاورند. باید یادآور شوم اشخاصی که اظهار داشته اند در رژیم گذشته برای ساخت فیلم اجبار داشته اند کذب محض میباشد ابدأ چنین نبوده است آنها برای کارگردانی یک فیلم فیلمنامه بدست از این استودیو به آن استودیو و به تمام دفاتر تهیه و توزیع فیلم مراجعه می کردند. کار از خواهش و استدعا به پارتی بازی منجر می گردید.

دانلود کتاب ترس و نکبت رایش سوم اثر برتولت برشت ترجمه شریف لنکرانی

 

 

 نمایشنامه پیشرو تحت عنوان ترس و نکبت رایش سوم در سال هزار سیصد چهل و چهار توسط انتشارات مروارید بچاپ رسیده است.

این نممایشنامه در برگیرنده 21 تک پرده ای میباشد در واقع این کتاب 24 تا پی اس اجرایی برتولت برشت است که توسط ترجمه شریف لنکرانی بفارسی برگردانده شده است.

که نویسنده این نمایشنامه را بین سال های هزار و نهصد و سی پنج تا سال هزار و نهصد و سی و نه در دوران سفر به کشور دیگر نگاشته است.

و تعدادی از این نمایشنامه هارا برای نخستین نوبت در سال هزار و نهصد و سی و هفت در فرانسه به نمایش دراورد و در سن نمایش پاریس برای تماشاچیان اجرا نمود.
هنگامی که برتولت برشت این نمایشنامه هارا به رشته تحریر در میاورد انطور که باید هراس و بدبختی که دیکتاتوران قدرتهای خودکامه و قاتلان برای مردم المان بوجود اورده بود.

بهمین دلیل مردم المان و سایر مردمان دنیا مشهور نشده بود.
نمایشنامه تا استانه تنفر نمایان می نماید که زمانها پیش از اینکه بمب اندازها حضور یابند شهرهای سرزمین المان قابلا سکونت نبوده است.


این کتاب یکی از اثار ارزشمند و متفکرانه بزرگ نمایشنامه نویبس دنیا و المان برتولت برشت است او که بدون تردید یکی از اسطوره های دنیای نمایش و شعرای تاریخ معاصر است.

برتولت برشت یک نویسنده بزرگ و یک متفکر دانا بود که در دنیا اشعار و نمایشنامه و داستانهای بسیار مورد تمجید و ستایش قرار گرفته شده است و به اکثر زبانهای مهم دنیا ترجمه شده است.

کتاب حاضر برای دوستانی که تمایل به اجرای نمایشنامه های تک پرده ای و کم حجم هستن بسیار مورد پسند است. نمایشنامه های متصل با یک تم از ترس مردم از ظهور یک فاشیست و دیکاتوری و اثار مخرب این هیولای قدرت

 

برای خرید کتاب ترس و نکبت رایش سوم نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید.و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب مار در معبد اثر غلامحسین ساعدی

کتاب مار در معبد  یکی از آثار نمایشی غلامحسین ساعدی که در چهار تابلو یا چهار پرده برای نمایش خلق گشته و یک نمایشنامه پر شخصیت یا کارکتر میباشد که متشکل از شانزده شخصیت است. و برای اولین بار توسط  نشر به نگار در سال هزار سیصد و هفتاد دو به چا رسید. این نمایشنامه کم حجم و در برگیرنده نود و هشت صفحه است.

که در سال هزار و سیصد و هفتاد و دو چاپ شده می باشد.این اثر توسط غلامحسین ساعدی نوشته شده است.که انتشارات آن ب‍ه‌ن‍گ‍ار می باشد.

این اثر نمایش نامه ای در چهار پرده می باشد . داستان درباره ی مردم اجتماعی می باشد که بسیار تهی دست و نادان می باشند و به این سبب گول دروغ و حرفها و وعده های داده شده توسط سوداگری را خورده و مال و اموالشان را به باد می دهد.

آنها واسه ی دادخواهی به سمت حاکم رفته و حاکم متوجه ی هوش سوداگر و دروغ او می شود .

در حال دیدن اجتماعی هستیم که یک جامعه ی بسیار احساساتی می باشد و مردم خیلی آسوده فریب خواهند خورد و حاکم در مقابل همه ی بدبختی و زندگی سختشان وعده هایی به آنها داده و آنها به سرعت باور می نمایند و اشخاص زرنگ تر اجتماع طریقه تسلط بر این جامعه را متوجه شده و فهمیده اند و قدرت جدید آهسته آهسته در کنار قدرت پیشین رشد نموده و بعد قدرت قبلی را کنار می زند .برای خرید کتاب مادر در معبد با ما تماس بگیرید.

خرید کتاب مار در معبد اثر غلامحسین ساعدی چاپ نشر ب‍ه‌ ن‍گ‍ار و در سال هزار و سیصد و هفتاد و دو به انتشار رسیده است.

 

برای خرید کتاب مار در معبد نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب طوفان اثر ویلیام شکسپیر ترجمه ابراهیم یونسی

 پس از آن پیچیدگیهای تراژیک این بازگشت دانسته و سنجیده به سوی سادگی است که مارا بر آن می دارد احساس کنیم
که این چهار نمایشنامه دوران اخر شکسپیر واجد کیفیتی ویژه اند.این امر علی الخصوص در طوفان اشکارتر از همه است چون بظاهر از همه رقیق تر است. چون حبابی با شکوه برما عرضه می شود و همانند نمایش ارواحی که پر و سپرو برای فردیناندو میراندو ترتیب می دهد از بهر شادی دل ما می ترکد و در پایان نیز باهمان سهولت از هم می پاشد و می پراکند با این همه طوفان حاوی موضوع تراژدی است و از ابتدا تا انتها چنان احساسی از وقوف مطلق و نظاره زندگی را در ما بر می انگیزد که تنها در عالیترین نقاط اوج تراژدی بدان دست می یابیم. چه جای شگفت که طوفان چون بیانیه شایسته عصرما جلوه کند که گفته مردی است که خود این همه را دیده و می تواند به ما بیاموزد که عمیق ترین گفته از همه رقیق تر است که زندگی ای که بر او می نگریم و شادش می یابیم در واقع به شیوه ای تراژیک شاد است که لدی خشنونت و شرارت همه جزئی از طرح و نقشه ای خدائی اند.
طوفان محتملا طی پاییز سالهای 1610 تا 1611 نگارش یافت در پاییز سال 1611 در دربار به نمایش درامد و باز در زمستان 1612-1613 به عنوان جزئی از جشنهای مقدم بر عروسی دختر شاه یعنی عروس الیزابت با کنت پالاتین بر صحنه امد.
نخستین صحنه به احتمال قوی متن نمایشنامه را انسان که در زمستان ان سال در دربار اجرا شد به دست می دهد.
اما شواهد و مدارک کافی در تایید ادعای برخی سخن شناسان شعر براین که برای جشنها از اساس مورد تجدید نظر قرار گرفت و رقص و پایکوبی ارواح در پرده چهارم به افتخار عروس و دانماد بدان افزوده شد در دست نیست نیست.

 

برای خرید کتاب طوفان نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.