پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

نمایشنامه و فیلمنامه

دانلود کتاب مرده های بی کفن و دفن اثر ژآن پل سارتر

 برای درک این نمایشنامه و بهتر است کلی تر بگویم درک کلیه آثار ژان پل سارتر میبایست نخست تا حدی خود نویسنده را شناخت.زیرا او صرفا یک رمان نویس مشهور یا یک نمایشنامه نویس معروف نبود.بلکه او ژان پل سارتر است که خودش یک برند فلسفی است درست او یک فیلسوف است و صاحب اندیشه و فلسفه مختص بخودش که همان اصالت وجود است و اوست که در تمام نوشته هایش دغدغه هایش جریان دارد.

نمیش ود گفت مانند فلان رمان نویس که دها جایزه گرفته و بسیار شهیر است فقط هدفش سرگرم نمودن مخاطب است.به هیچ وجه او یک فیلسوف بزرگ است که سعی در آن دارد که باورش را در هر قالبی به دیگر بفهماند. حال میخواهد رساله فلسفی مانند هستی و نیستی باشد. یا یک  مقاله ادبی باشد چون ادبیات چیست یا یک رمان  پیچیده باشد چون تهوع و یا یک نمایشنامه پر کارکتر باشد چون دمرده های بی کفن و دفن

می بایست در نمایشنامه مرده های بی کفن و دفن با دیالوگها تفهیمی نگاه کرد و هر کلمه در اثار او حکم یک ورد را دارد که میتواند جان ادمی را در نیای شک و یقین دگرگون سازد

 

برای خرید کتاب مرده های بی کفن و دفن اثر ژآن پل سارتر نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

دانلود کتاب سه قطعه اثر پیتر هانتکه ترجمه عباس نعلبندیان

کتاب سه قطعه که به طور تقریبی در سال هزار و سیصد و پنجاه چاپ شده می باشد.

این اثر توسط پیتر هانتکه نوشته شده است.که انتشارات آن کارگاه نمایش می باشد.و با ترجمه عباس نعلبندیان انجام گرفته است.جلد این اثر شومیز می باشد.

پیتر هانتیکه در شش دسامبر هزار و نهصد و چهل و دو در گریفن اتریش متولد شده است.

او یک نگارنده و نمایشنامه‌نویس مشهور آوانگارد اتریشی بوده است.در سال هزار و نهصد و شصت و شش به آمریکا رفته و در گردهمایی موسوم به گروه چهل و هفت داخل دانشگاه پرینستون به رواج نوعی اثرهای رئالیستی در ادبیات معاصر آلمان تاخت و واسه ی اولین دفعه اسمش بر سر زبان‌ها افتاد و معروف شد.

او پدر حقیقی خود را ندیده و از دو سالگی به همراه مادر و ناپدری‌ خویش چهار سال را در آلمان شرقی سپری کرد. پدربزرگ مادری‌اش اهل اسلوونی بود. در سال هزار و نهصد و چهل و هشت مجدد به گریفن برگشت.

بعد از تمام شدن دوره ی دبیرستان در مدرسه مذهبی کاتولیک‌ها به مدت چهار سال در دانشگاه گراتس در رشته حقوق درس خواند کرد.

بعد از آن به سمت ادبیات رفت و با آثار نویسنده هایی همانند داستایوفسکی و ماکسیم گورکی و توماس وولف و ویلیام فاکنر آشنا گشت.

برای خرید کتاب سه قطعه اثر پیتر هانتکه نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

دانلود کتاب ص ص م از مرگ تا مرگ اثر عباس نعلبندیان

 

کتاب ص ص م از مرگ تا مرگ که در سال هزار و سیصد و پنجاه چاپ شده می باشد.این اثر توسط عباس نعلبندیان نوشته شده است.

که انتشارات آن کارگاه نمایش می باشد.نعلبندیان در سال هزار و سیصد و بیست و شش داخل تهران به دنیا آمده است.

زمان کودکی و نوجوانی‌ خود را در روزنامه فروشی پدرش سپری نمود و بعد از آشنا شدن با اشخاصی همانند محمد آستیم گه دیگران او را استاد نعلبندیان تلقی می نمودند و محمود استاد محمد و رفت و آمد به مهمانی های هنری آن زمان مثل کافه فیروز در هجده سالگی آغاز به نگاشتن کرد.

خود نعلبندیان در صحبت و گفتمانهایی که در اردیبهشت سال پنجاه در مجله تماشا منتشر شد گفته است که اصولا من تئاتر را آن گونه که باید نمی‌شناسم و آمدنم به این حوزه به طور کاملا تصادفی بود.

یعنی هنگامی نمایشنامه پژوهشی ژرف وسترگ را نگاشتم در این اندیشه نبودم که چیزی می باشد که کسی علاقه داشته باشد مطالعه کند یا اینکه اجرا گردد.

تا هنگامی که این نمایش برنده جایزه شد . حتی دو سه نفری هم که زیادتر از آن این کار را مطالعه کردند و نظر چندان موافقی نسبت به آن نداشتند.

برای خرید کتاب ص ص م از مرگ تا مرگ اثر عباس نعلبندیان  نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

دانلود کتاب دنیای مطبوعاتی آقای اسراری اثر بهرام بیضائی

 

نمایشنامه کتاب دنیای مطبوعاتی آقای اسراری اثر بهرام بیضائی یکی از آثار بسیار ارزنده و خواندنی و دیدنی است.

که بارها و بارها توسط افراد مشهور به اجرا رفته که نخست بار در پاییز سال هزار سیصد چهلو چهار به نمایش درامد که در خود کتاب نیز امده که نسخه اول نمایشنامه متنی است در سال چهل هفت مورد علاقه بازیگران بود .

و حال این بار یکسال بعد در سال چهل و پنج با ویرایش جدید نسخه ی مورد علاقه خود را توسط انتشارات مروارید بچاپ رسانید.

و پس از آن در یک دهه بعد یعنی سال هزار سیصد پنجاه و پنج بچاپ رسید و دیگر تجدید چاپ نشد.


کتاب دنیای مطبوعاتی آقای اسراری اثر بهرام بیضائی بقول خودش شامل هفت صحنه ی بی تناسب است.

 

برای خرید  کتاب دنیای مطبوعاتی آقای اسراری اثر بهرام بیضائی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.