پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

نمایشنامه و فیلمنامه

دانلود کتاب هرامسا ۷۰۹ - ۷۰۵ اثر عباس نعلبندیان

کتاب هرامسا که در سال هزار و سیصد و پنجاه چاپ شده می باشد.

این اثر توسط عباس نعلبندیان نوشته شده است.که چاپ انتشارات کارگاه نمایش است. عباس نعلبندیان از نمایشنامه‌نویسان مشهور ایرانی بوده است.

او در جشن هنر شیراز بسیار تحسین شد و جایزه های گوناگونی را از آن خویش کرد. بعد از انقلاب و با تعطیل شدن کارگاه نمایش زمانی را در زندان گذراند و عاقبت خانه‌نشین و بیکار گشت.

نخستین داستانش در دهه چهل به همت رضا سیدحسینی در مجله جهان نو چاپ شد.

با نوشتن نمایشنامه پژوهشی ژرف و سترگ در سنگواره‌های قرن بیست و پنجم زمین‌شناسی یا چهاردهم بیستم فرقی نمی‌کند جایزه اول مسابقه نمایشنامه نگاری نسل جوان را گرفت.

این نمایش همان سال در جشن هنر شیراز هم اکنون جایزهای بسیاری را نصیب خویش کرد و نگارنده را به معروفیت زیادی رساند.

در بیانیه ی هیئت داوران آمده بود که جایزه ی دوم به مبلغ پنجاه هزار ریال به نمایشنامه ی پژوهشی اثر آقای عباس نعلبندیان که نوجوان روزنامه فروشی بوده و اثر او با نام شاهکاری از یک نابغه از سمت چهار تن از داوران وزارت فرهنگ و هنر اعلام گشت

برای خرید کتاب هرامسا ۷۰۹ - ۷۰۵ اثر عباس نعلبندیان نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجه نمایید.

 

دانلود کتاب مجموعه آثار علی حاتمی

 حاتمی از پیشگامان و بنیانگذاران سینمای جدید ایران به شما می آید.او یکی از چند کارگردانی بود که موج تازه ای در سینمای ایران به راه انداختند

 و در اواخر دهه چهل حرکتی تازه را آغاز کردند و کوشیدند از روال معهود و تکراری فیلمفارسی حاکم بر سینمای زمان بیرون روند و راهای نو بیازمایند.

در این میان راه حاتمی خاص خود او و یکسره متمایز و متفاوت بود با این حال بر سینماگران بعدی تاثیری چشمگیر نهاد و نقشی مهم و موثر در تحول و تکامل سینمای ایران بازی کرد.
انچه از حاتمی برای ما ماند آثاری نیست که هریک دو روزی چند مردم را سرگرم کنند و بعدها برای همیشه فراموش شوند.

 می توان یقین داشت که بیشتر انها هریک به دلیلی در تاریخ سینمای ایران جاودانه خواهند ماند و نماینده ی مرحله ای از تکامل این سینما خواهند بود.

بخصوص که برخی از انها ثبت لحظه های مهمی از تاریخ ما هستند.فیلمنامه هایی که در این کتاب خواهیم خواند خود گواه این دعوی هستند .

و آسان می توان دید که اغلب نمونه هایی شاخص در نوع خود هستند و حتی برخی از انها را می توان تنها نمونه و گاهی بهترین نمونه از یک نوع فیلم به شمار اورد.
در این مدت چه بسیار صحنه هایی زیبا و با شکوه که در برابر بینندگان ترسیم کرد .

صحنه هایی که هر کدام یک تابلوی نقاشی است.و چه ترانه ها و تصینفهای لطیف و خاطذه انگیزی که در فیلمهایش ماندگار شد

خرید کتاب مجموعه آثار علی حاتمی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب مجموعه آثار علی حاتمی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب مرد سرنوشت اثر جورج برنارد شاو

 برناردشاو نمایشنامه مرد سرنوشت را در سال 1896 یعنی درست یکصد سال پس از فتح مشهور ناپلئون در جنگ لودی و شاید به مناسبت یکصدمین سالگرد سال همین واقعه تاریخی به رشته تحریر در اورد

 مرد سرنوشت که حوادث آن در ماه می ۱۷۹۶ صورت می گیرد، ناپلئون را در بیست و هفت سالگی و چهل و هشت ساعت بعد از فتح لودی نشان می دهد. او در مهمانسرای کوچکی واقع در قصبه ایتالیایی تاوازانو منزل گرفته و منتظر وصول نامه های خصوصی و دستورهای کتبی نظامی است که از پاریس برایش فرستاده اند. اما موقعی که قاصد جوان (که ستوانی است ۲۴ ساله) سرانجام با پای پیاده از راه می رسد، بی هیچ مقدمه و پیرایه پیش فرمانده خود ناپلئون اعتراف می کند که در عرض راه با جوانکی شیاد که لباس نظامی به تن داشته آشنا شده است و او تمام مراسلات نظامی و نامه های خصوصی ژنرال را رندانه از چنگ وی بدر آورده و خود نیز به چاک زده است.

 

برای خرید کتاب مرد سرنوشت اثر جورج برنارد شاو نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب مرد سرنوشت اثر جورج برنارد شاو به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب چشم در برابر چشم اثر غلامحسین ساعدی

 نمایشنامه چشم در برابر چشم اثر گوهر مراد یا همان دکتر غلامحسین ساعدی مانند دیگر آثار نویسنده دنبال رو یک سبک و سیاق شناخته شده و ثابت شده از ساعدی است.

یک نمایشنامه پر کارکتر و پر محتوا که با مخاطب بازی می کند و کاملا روانشناسانه به موضوعیت کتاب می پردازد.نمایشنامه های ساعدی چون رمان ها و داستان کوتاهایش با هدف به تصویر کشیدن ناهنجاریهای اجتماعی از فقر تا فحشا بیماری و اعتیاد تا کوچکترین و بزرگترین دغدغه های انسانی.

کتاب چشم در برابر چشم اثر غلامحسین ساعدی برای نخست بار در سال هزار سیصد پنجاه یک توسط انتشارات امیرکبیر بچاپ رسید

برای خرید کتاب چشم در برابر چشم نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. .و برای دانلود رایگان کتاب چشم در برابر چشم به ادامه مطلب مراجعه نمایید.