پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

نمایشنامه و فیلمنامه

دانلود کتاب چرخدنده اثر ژان پل سارتر

 در کنار یک شهر بزرگ یک حوزه ی بزرگ نفتی. چاه ها مخازن .دکل های استخراج .انبارها.هیچ اثری از فعالیت نیست.
خیابانهای کارخانه متروک است و ماشینها ایستاده کسی سرکار نیست.
بین شهر و کارخانه شهرک کارگری ساخته شده است که مقوایی بر سینه دارد. روی آن با حروف درشت نوشته : ژان آگرای جبار
آشپزخانه ای در خانه کارگری
زن پیری روی صندلی کنار بخاری نشسته و چشمهایش را به خلاء دوخته ظاهرش وحشت زده است. زن جوانی که چهره اش جوانی خود را از دست داده کنار پنجره ایستاده کت مردانه ای را برس می زند و عروسک را نگاه می کند.
از دور صدای چند انفجار و سپس رگبار مسلسل شنیده میشود.
برس از دست زن جوان می افتد و او به پنجره باز هم نزدیکتر می شود و با دقت بیشتری گوش می دهد.
زن مسن برخاسته است با صدای خسته می گوید:
هنوز تیراندازی می کنند کی تمام می شود؟
زن جوان با پرسش به عروسک اشاره می کند.
وقتی که واقعا اعدامش کنند.
انچه که خواندنید مربوط به بخش نخست فیلمنامه چرخدنده اثر ژان پل سارتر فیلسوف و نویسنده توانمند و صاحب اندیشه فرانسوی که در سال هزار سیصد و شصت چهار برای نخست بار با ترجمه بسیار خوب روشنک گرامی توسط انتشارات روشنگر بچاپ رسید.
و این اثر انقدر ارزشمند و گرانبهلست که صاحب نشر روشنگر برای تجربه اول یعنی نخستین اثری که انتشارات بچاپ رسانده کتاب چرخدنده را انتخاب نموده است.

 

 

برای خرید کتاب چرخدنده اثر ژان پل سارتر نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب سرگذشت سینما اثر فرانک یوجین بیور

 سرگذشت سینما تاریخ شیرین سینما را با خبری از یک روزنامه قدیمی در مورد نمایش یکی از فیلم های برادران لومیر آغاز می کند و با شعری سرشار از دلتنگی برای روزگاری که تماشای فیلم تنها در سالن تاریک سینما امکان پذیر بود به پایان می رساند.
نویسنده کتاب فرانک یوجین بیور استاد دانشگاه میشیگان در رشته سینماست و کارش سخنرانی و مقاله نویسی درباره هنر و صنعت فیلم است.
کتاب اساسا یک کتاب درسی است و به شیوه خاص کتاب های درسی نوشته و تدوین شده است.
روش کار نویسنده بر مبنای مطالعه اجتماعی و اقتصادی تاریخ سینما قرار گرفته و فراز و فرودهای این تاریخ از فرانسه و امریکا که زادگاه سینماست تا ژاپن.اسکاندیناوی.استرالیا.انگلستان و ایتالیا در فصول مختلف دنبال شده است.
در این میان نویسنده از پیگیری پیشرفت های فنی در زمینه سینما نیز غافل نمانده است.
مترجم ضمن آنکه کوشیده است تا تمامی اطلاعات ارزشمند کتاب را به خواننده منتقل کند در مواردی بخصوص در نیمه دوم کتاب برای جلوگیری از اطاله کلام متن اصلی را خلاصه کرده است.
علاوه بر این در پایان هر فصل نویسنده کتابهای مختلفی را برای مطالعه بیشتر خوانندگان توصیه کرده است. از انجا که اکثر این کتب در دسترس نیستند از ترجمه یا نقل این قسمت خودداری شد.
با این همه امید است که کتاب سرگذشت سینما ضمن توصیف گوشه هایی از سرگذشت سینما راهگشای دانشجویان و علاقمندان سینما بسوی پژوهش های گسترده باشد.

 

برای خرید کتاب سرگذشت سینما اثر فرانک یوجین بیور نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب ابوذر: تک گویی بلند در بازسازی یاد

 

نمایشنامه ابوذر که با نام یکبار دیگر ابوذر و یا ابوذر تک گویی بلند در بازسازی یاد یکی از اثار ارزشمند نویسنده مشهور ایرانی رضا دانشنور است که اگر بخواهیم با دیگر نوشته های این نویسنده نام دار مقایسه نماییم باید بگوئیم تلاش رضا  دانشور برای خلق یک درام اجتماعی مذهبی که مفهومی است و در جملاتی کوتاه روایتی را تمام و کمال بیان می کند

 

 برای خرید کتاب ابوذر اثر رضا قاسمی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب شبیه یک شرح حال اثر آکیرا کوروساوا

 

 قبل از جنگ هنگامی که فروشندگان سیار دواهای خانگی هنوز در کشور می گردیدند به زبان سنتی حرفه ای خاصی داروئی را که فرضا در درمان بریدگی ها و سوختگی ها موثر بود تبلیغ می کردند.
غوکی با چهار پا در جلو و شش پا در عقب در جعبه ای قرار داده میشد که چهار جدارش با اینه پوشانده شده بود. غوک متعجب از تصویر خودش در هر زاویه عرق روغن مانندی می کرد.
این عرق را جمع می کردند و در حالی که با یک شاخه درخت بید ان راهم می زدند برای 3721 روز تخمیر می کردند.نتیجه ان دوای عالی بود.
در حالی که درباره خود می نویسم احسلسی مشابه آن غوک در جعبه را دارم.باید به خودم از زوایای مختلف در طول سالهای مختلف نگاه کنم چه از انچه می بینم خوشم بیاید چه نیاید.
ممکن است یک غوک 10 پا نباشم ولی انچه در اینه می بینم چیزی مشابه عرق روغن مانند ان غوک در من تولید می کند.

 بسیاری به من پیشنهاد کرده اند که من یک زندگینامه بنویسم ولی من هیچگاه قبلا نظر خوبی در این باره نداشته م.
این کمی بخاطر این است که معتقدم چیزی که مربوط بمن است به اندازه کافی جالب نیست که ثبت کنم و پشت سرباقی بگذارم.
مهمتر این اعتقاد من است که اگر قرار بود اصلا چیزی بنویسم نتیجه اش فقط صحبت درباره سینما میششد.بعبارت دیگر من بگیرید و سینما را از ان کسر کنید و نتیجه صفر خواهد بود.

برای خرید کتاب شبیه یک شرح حال اثر آکیرا کوروساوا نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید.و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید