پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

موسیقی

شامل دانلود کتاب های در زمینه موسیقی

 ............................................................................................................

 

کتاب زیر و بم که توسط وحید قاسمی نوشته شده است.که دارای صد و هجده صفحه می باشد. زیر و بم موسیقی اصیل بدخشان هرات و بادغیس اثری می باشد بسیار با ارزش که در سیر موسیقی محلی افغانستان شکل گرفته است و ثمره ی تحقیقات ده ساله هنرمند مشهور و سرشناس افغانستان وحید قاسمی می باشد. او در قسمت نخست این اثر به موسیقی اصیل بدخشان در دو قلمرو هنری موسیقی پامیری و تخاری پرداخته است و سبک‏ها و اثرهای موسیقیایی هر دو ناحیه و اقلیم را معرفی نموده است.آنگاه سرودهای فولکلور که داخل مناسبت‏ های بخصوص سروده می شوند. و به دنبالش آلات موسیقی و هنرمندان را در هر حوزه معرفی نموده و به افسانه بسیار مشهور با نام کوراوغلی همچنان پرداخته است. در قسمت بعد با گذر و مطالعه ی تاریخ و پیشین موسیقی این دیار موسیقی محلی هرات به موجب یکی از شهرهای متاثر و قشر ذوق و شایسستگی مورد تحقیق انجام گرفته است. در قسمت آخر این اثر موسیقی اصیل بدخشان هرات و بادغیس را به روایت تصویر بازگو می نماید. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب زیر و بم تماس بگیرید.

کتاب رساله موسیقی میرزابیگ که توسط فرهود صفرزاده نوشته شده است.که دارای هشت صفحه می باشد. نمونه های جمع آوری شده ی خطى از میرزابیگ که با خط زیبای نستعلیق و با شماره ی دویست و سی و دو آ در موسسات نسخ خطى جمهورى آذربایجان ای آ حفظ مى گردد . قسمتی از آن رساله قوس نامه می باشد که در مورد تکنیک های تیراندازى با کمان و قسمت دیگر صحیفه ی موسیقى می باشد.در هشت برگه بوده که در هر صفحه آن پانزده سطر نگاشته شده است. این رساله تقریبا سال نهصد و هشتاد و نه هجری شمسی نگاشته شده است و اطلاعات خیلی کمى درمورد نگارنده ی آن در دست ما وجو دارد . میرزا بیگ گویا از اهالی نواحی قروه درجزین داخل شمال شرق همدان بوده یا زمانی در آن مکان زندگی کرده است. در سیاحت نامه اولیا چلبى همچنان اسم میرزا بیگ به سبب یکى از شاعران و نویسنده های ساکن تبریز ذکر شده است. که شاید هم این میرزابیگ باشد. مطلب هشت صفحه اىِ رساله که شامل نکته های قابل دقت و فهمی درمورد موسیقىِ سده یازده بوده به طور عکسى ارائه شده است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب رساله موسیقی میرزابیگ تماس بگیرید.

کتاب موسیقی برای گیتار کلاسیک که توسط بابک سالک مهدی نوشته شده است.که دارای هفده صفحه می باشد. ورود و پیدایش گیتار با شش کر در آخر سده هجدهم داخل اسپانیا مصادف با چاپ و به انتشار رساندن اثر آنتونیوبالستروس به نام بود. در سال هزار و هفتصد و نود و نه دو شیوه و نحوه دیگر به انتشار رسید. یکی نوشته ی فدریکو مورتی و بعدی کار فرناندو فراندیر بود. نسخه ی چاپ گشته به دست فراندیر شیوه ی مطالعه کردن نت نویسی جدید و همچنان امکانات بخصوص ساز را تعلیم داد. گیتار را می شود به همراه هر ساز ارکستر سرایید.گیتار خواهد توانست هر سازی مثل فلوت و ترومپت و ابوا به آسودگی تقلید نمود و خواهد توانست که به راحتی پیانو فرته آواز را همراه شود. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب موسیقی برای گیتار کلاسیک تماس بگیرید.

درویش رضا معظمی برای نوشتن کتاب تاریخچه کمانچه زحمت بسیار کشیده است همانطور که می دانبد کمانچه یکی با سابقه و قدمتدار ترین سازهای مشرق زمین است که سابقه  دیرینه و تاریخی دارد و این ساز در ایران در شهرهای چون لرستان و سیستان قدمت تاریخی بسیار دارد و هم اکنون نیز در موسیقی سنتی ما این ساز بسیار مهم و پر طرفدار است.این کتاب تاریخچخ و اطلاعات مفیدی راجع به ساز کمانچه به به ما میرساند