خریدار کتاب دست دوم کتابخانه شخصی شما

 

در این مطلب کامل پیرامون خریداری کتابخانه شخصی شما صحبت می کنم. و بدانید که کارا کتاب تنها مرکز رسمی خریدار کتابخانه شخصی در ایران است. و کارشناسی و قیمت گذاری کتابخانه شخصی در محل شما و کاملا رایگان میباشد. قبل از تکمیل این صحبت باید عرض کنم وقتی در منزل یا دفتر ما تعدادی کتاب جمع می کنیم و این مجموعه کتاب نظم پیدا کرده و در یک محل خاص یا کتابخانه چوبی یا فلزی و حتی کمد نگهداری میشود دیگر شما دارای یک کتابخانه شخصی هستید. پس اینکه مثلا بگوییم بالای 100 جلد میشود کتابخانه شخصی این جمله مسخره ایست چرا که اگر شما یک قفسه کتاب هم داشته باشید که شاید سی جلدم نباشد همینم یک کتابخانه شخصی است . و اصلا کلمه کتابخانه شخصی به مجموع کتابهای متنوع در یک کتابخانه ( اعم از چوبی و فلزی) اطلاق میشود.که خیلی از این کتابخانه های شخصی تخصصی است. و برخی کتابخانه شخصی عمومی است.

خریدار کتابخانه شخصی تخصصی

شامل مجموعه ای کتاب بالای بیست مجلد در زمینه تخصصی وابسته به علاقه و تخصص و کار آن شخص است مثلا شخصی آشپز است در منزل و حتی در بخشی از آشپزخانه این کتب مرتبط با آشپزی را جمع اوری نموده. یا عزیزی تعدادی کتاب اموزش زبان انگلیسی اعم از دیکشنری و کتاب گرامر و کتب دیگر مرتبط جمع اوری نموده. یا شخصی کتاب های تخصصی تعمیرات ماشین با اطلاعات ماشین را جمع اوری می کند که برخی وابسته به کارشان این مجموعه را جمع اوری نموده برخی کارشان بیربط بوده و کاملا از روی علاقه است.و این مجموعه تخصصی که در خانه باشد شاید فقط برای مصرف یک نفر در آن منزل استفاده شود یعنی اگر پسر خانواده کتابهای رایانه و نرم افزار را علاقه داشته باشد به احتمال خیلی زیاد دیگر اعضای خانواده زیاد تمایل به این کتابخانه نداشته مگر در موارد استثنا  که نزدیکی اندیشه و علاقه کتاب باشد.و خریدار کتابخانه شخصی تخصصی بسیار سخت است چرا که دمصرف کننده آن نیز در اقلیت بوده و در مراکز عمومی کتاب کمتر خرید و فروش میشود مگر تعدادی محدود که صرفا کتاب تخصصی کار میکنند و می بایست هنگام فروش در پی خریدار کتابخانه شخصی تخصصی باشید

خریدار کتابخانه شخصی عمومی

همانطور که از عنوان مشخص است مجموعه ای کتاب عمومی را در برمیگرد این که تعریف عمومی در کتاب چه می تواند باشد بلاشک حتی کتاب در زمینه خاص مثلا رمان و یا کتاب شعرم به نوعی مشیود گفت کتاب تخصصی ادبیات یا تخصصی داستان که این مورد درست است اما وقتی مورد کتابخانه تخصصی را مطرح کردم درخواهید یافت تفاوت بسیاری بیان کتب مکانیک یا کتاب درسی و دانشگاهی با کتاب های رمان و تاریخ هست.درست است که مجموعه کتابهای تاریخی در یک کتابخانه میشود یک کتابخانه تخصصی تاریخ اما از انجا که این قبیل کتب برای عموم دلچسب و جذاب است از قفسه تخصصی تفکیک شده و به عمومی نیل می نماید. پس در کتابخانه شخصی عمومی آن شخص مجموعه ای کتاب عمومی اعم از داستان شعر و تاریخ و روانشاسی جمع اوری نموده که اگر در اینخانه 5 فرد وجود داشته باشند اکثریت بیعلاقه به این مجموعه نیستن در حالی که در کتاب تخصصی درسی مثلا کنکور یک شخص فقط مصرف دارد یا در یک کتابخانه شخصی تخصصی زبان ایتالیایی میزان علاقه در خانواده در اقلیت است.

 

شما در منزل خود کتابخانه شخصی دارید که گاها با دیگر اعضای خانواده ادغام میشود این بدین معنی است که از پدر تا مادر و فرزندان هرکدام کتابی مرتبط عمومی خریداری نموده در این کتابخانه گذاشتن و این نوع کتابخانه بیشترین میزان کتابخانه های شخصی است.

حال کتابخانه شخصی عمومی به دو دسته کتابخانه شخصی عمومی مبتدی و کتابخانه شخصی حرفه ای تبدیل میشود. که دسته اول اکثریت خانه های مارا شامل میشود که از 30 مجلد تا 200 مجلد کتاب های مختلف ادبی .تاریخی و فلسفی طی اداور خریداری و در کتابخانه خود جمع اوری نمودیم. و در نوع دوم کتابخانه شخصی عمومی حرفه ای شخصی است که اصطلاحا کتابخوان حرفه ای و حتی کتاب باز است و از داشتن کتاب در مجموعه خود لذت بسیار میبرد و به نوعی علاقه شخصی خود جمع اوری انوع کتاب عمومی است که خود اینم به کتابهای کلکسیونری و کتاب های معمولی تقسیم میشود. که در این مجموعه کتابها طی چند دهه کتابهای متفاوتی جمع اوری میشود که در در دسته متوسط شامل کتابهای قدیمی از چند دهه قبل در انواع کمی و کیفی موجود است از کتابهای حراجی تا کتب نفیس و آنتیک

اما در دسته کتابخانه شخصی عمومی حرفه ای نایاب شخص فقط به جمع اوری مجموع کتب نایاب و کلکسیونری و سری ممنوع چاپ نموده و اصطلاحا کتابخانه یک کتاباز یا کلکسیونر کتاب اطلاق میشود.

 

 شخصی عمومی

باری

در همه زمینه های کتابخانه شخصی عمومی ما خریدار و مشاور کتابهای دست دوم شما هستیم. اما در زمینه کتابخانه شخصی تخصصی فقط میبایست به مراکز کتب دست دوم تخصصی در میدان انقلاب رجوع نمایید با در سایت دیوار و شیپور برای واگذاری به مصرف کننده اگهی نمایید.