پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

کتاب علمی

دانلود کتاب علمی,معرفی کتاب های علمی و دانلود رایگان کتاب علمی,خرید کتاب علمی

 

 ..........................................................................................................................

دانلود کتاب فواید گیاهخواری اثر صادق هدایت

موردی که وجود دارد و از ارزش زیادی برخوردار است باید فهمید که روی زمین ما که پر از محصولات طبیعی وجود دارد.

با احتیاجات خودمان مقایسه می شود و از میان خوراکهای رنگ به رنگ خواهیم دید که کدام یکی از نقطه نظر تغذیه به صورت طبیعی و اخلاقی تر و سالم تر و در اخر بر سایر خوراکیها برتری زیادی دارد .

حیوانات را به سه بخش می توان تقسیم کرده از جمله گیاهخوار گوشت خوار و همه چیز خوار در صورت دید انسان خودش را در جزو بخش سوم معرفی خواهد کرد.

آموزش فواید گیاهخواری که در سال هزار و سیصد و سی و شش که توسط صادق هدایت نوشته شده است.که انتشارات آن امیرکبیر می باشد.و در قطع وزیری به چاپ رسیده است.

تعداد صفحات این کتاب صد و شش صفحه می باشد.برای خرید کتاب فواید گیاهخواری نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید . و برای دانلود رایگان کتاب اینجا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب تاریخ تریاک و تریاکی در ایران اثر ح . کوهی کرمانی

پیرامون تریاک یا افیون باید گفت که اولین  داروی ساخت انسان است در کل تاریخ  که در اثار باقی مانده باستان مثلا به زبان باستان مثل خط میخی و سومری نشانه های برای گیاه خشخاش استفاده میکردند که به مفهوم گیاه شاد افرین یاد میشده است.همینطور در مصر باستان که ایشان کاشتن و زراعت خشخاش را از سومریها یاد گرفتند و توسط ایشتان بود که به خاصیتهای خشخاش و افیون اگاه شدند.

و به ترتیب از کشور مصر به اروپا یعنی روم و یونان رفت و از آن برای یک داروی گیاهی ارامبخش و ضد درد و ضد غم استفاده میگشت.

و انچه که از گزاراشت تاریخی مشهود است در ایران نیز از زمان باستان این گیاه و کاربرد و خواص ان را می شناختند و به نقل از استاد ایرانشناسی دکتر پورداوود که عرب ها  که توسط مصریان از افیون  مطلع شدند تریاک را به کشورمان اوردند. و یکی از دلایل استفاده شان برای مبارزه با افسردگی در سفر . انرژِی و نشاط بیشتر به خود و شترهایشان میداند

کتاب تاریخ تریاک و تریاکی در ایران به کوشش ح . کوهی کرمانی کتابیست تحقیقی بر این ماجرا که در سال هزار سیصد و سی توسط انتشارات علمی بچاپ رسید

دانلود کتاب انسان تک ساحتی اثر هربرت مارکوزه

کتاب انسان تک ساحتی نخست بار در سال هزار و نهصد شصت چهار در انگلستان بچاپ رسید. و پس از بسیار مورد تمجید منتقدین ادبی و علمی قرار گرفت و به سرعت به زبانهای دیگر جهان ترجمه شد . تا دهه پنجاه شمسی در ایران  توسط محسن مویدی بفارسی ترجمه گشت.و کلیات کتاب انسان تک ساختی بر پایه 3 بخش میباشد .

که بخش اول نویسنده مبحث جوامع تکساختی را با زیر مجموعه هایی مانند جهان کنترل شده سیاست.اندیشه بسته.نظارت نو ظهور و پیروزی وجدان تیره بخت مطرح می نماید.

و در بخش بعدی با موضوعیت کلی تفکر تکساختی به مفاهیم مانند فلسفه تک ساختی و پیروزی اندیشه مثبت و از مثبت تا منفی و شکست منطق تضاد ادامه میدهد .

و در اخرین بخش که فصل پایانی و سوم میباشد .هربرت مارکوزه با موضوعیت اصلی دگرگونی های تاریخی به زیر شاخه های مانند استنتاج و نبردهای تاریخی و فلسفه ش تا جوامعی برای ازادی خاتمه میدهد

دانلود کتاب انسان اجتماعی اثر رالف دارندرف

یکی از کتابهای رالف دارندرف نویسنده برجسته و شهیر المانی که در زمینه اجتماعی و نقد آن و جامعه شناسی و تاریخ نام اشناست.همین کتاب انسان اجتماعی است که در پیشرو دارید

کتابی بسیار ارزنده و نتیجه سالها تلاش نویسنده راجع به انسان اجتماعی.

ایشان از نظریه پردازانی بود که بلعکس ساختارگرایان تعارض و تضاد را مخصوص همه جامعه ها و حتی دلیل پویایی جوامع می شناسد.

بسیاری از نظریه پردازان بر این باورند که جوامع را نظامی بسته و متعادل می دانند و همینطور تضادهای رایج در جامعه و تعارضهای اجتماعی را حل شدنی می پندارند.

نویسنده این کتاب باور دارد که تعارضات اجتماعی در کلیه سطحهای جامعه حضور پر رنگ داشته و حتی در کمترین وکنترل شده ترینش تعارض میان نقشها میباشد.و پس از ان در سطوح مختلف جوامع و حتی فراجامعه تاثیر می گدارد.ترجمه پیشرو توسط مترجم بسیار خوب و دانا غلامرضا خدیوی صورت گرفته و توسط انتشارات آگاه در دهه هفتاد برای نخست بار بچاپ رسیده است.