پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

معرفی رمان

 

 

معرفی کتاب فوتبال علیه دشمن اثر سایمون کوپر

 

معرفی کتاب فوتبال علیه دشمن.
کتاب فوتبال علیه دشمن نوشته سایمون کوپر در سال ۱۹۹۳ ودر ۱۹ فصل به چاپ رسید . البته یک دهه بعد ۲فصل دیگر به کتاب اضافه و تجدید چاپ شد.
سایمون کوپر نویسنده کتاب فوتبال علیه علیه دشمن در اوگاندا  متولد  شد و در کشور هایی مثل انگلیس و هلند و آلمان زندگی کرده و بزرگ  شد  . او اکنون یک ستون  ورزشی در روز نامه  financial times دارد
کتاب او یعنی فوتبال علیه دشمن به فروش خوبی رسید و برنده جایزه ورزشی سال شد . موضوع کتاب  بررسی درون مایه سیاسی -فوتبالی  فوتبال در کشور های مختلف جهان است. در کتاب فوتبال علیه دشمن می‌توانیم نفوذ فوتبال به قدرت و سیاست  ودیگر عرصه های  غیر فوتبالی ببینیم . فوتبال همه را دور هم جمع می‌کند دشمنی های قدیمی را تازه می کند جنگ هارا شروع  می‌کند سیاست را به عرصه های خطرناک می کشد  خشم خشونت دارد . شادی و غرور پیروزی و افتخار دارد . ملتی را ناراحت می‌کند و ملتی را خوشحال.
طبق گفته سایمون بارننز شاید  اصلی ترین دلیل خواندن این کتاب  این است:  اگر فوتبال را دوست دارید این کتاب را ر ا بخوانید و اگر هم دوست ندارید باز هم این کتاب را بخوانید.............

معرفی کتاب  چشم به راه.
کتاب چشم به راه به قلم دانیل استیل   یکی از زیباترین و پر احساس ترین کتاب هایی است که در طول عمرتان می خوانید.
دانیل استیل یکی از مطرح ترین نویسندگان زن آمریکایی است . از مجموعه آثارش بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه فروش رفته و به عنوان بهترین نویسنده رمان های عاطفی و اجتماعی شناخته شده است . مادرش پرتغالی و پدرش آلمانی است .. آن هادر خانواده شان به ۸ زبان صحبت می کنند.  خود دانیل استیل بر زبان های پرتغالی و آلمانی انگلیسی تسلط کامل دارد . خانواده پدری اش بانکدار و مادری اش دیپلمات بوده اند . دانیل استیل در آمریکا متولد شد. ام کودکی اش را در پاریس گذرانده است  در بیست سالگی به نیویورک میرود و برای موسسه عه‌لی مالی کار می‌کند
. در دوران رکود اقتصادی موسسه تعطیل  می‌شود و دانیل استیل اولین کتاب خود را می نویسد . رفتن به خانه ..
مضمون اصلی آثار استیل دفاع از ارزش‌های راستین اجتماعی و ارج نهادن به کانون خانواده است . او که خود ۸ فرزند دارد از جامعه ناسالم هراسان است . و کسانی که بی بند و باری را در جامعه رواج می دهند مورد حمله قلم او قرار می‌گیرند . و او این دیدگاه های استادانه را در بافت دراماتیک آثارش می‌ریزد و خواننده را با  آثار خود در گیر می‌کند.. داستان های او از مکان هه و زمان های مختلفی است از زمان ۱۸۶۰ تا به الان و درگوشه و کنار دنیا اتفاق می افتد . .در کتاب چشم به راه داستان دو زن و مرد روایت می شود که با وجود اختلاف سن و جنگ با هم ازدواج می کنند.......

معرفی کتاب آخرین پدر خوانده
مختصری درباره مافیا و تاریخ آن
مافیا کلمه ای است با  ریشه عربی .نهادی مخفی که هدف آن حفاظت از طایفه و عشیره برابر حکومت. زمانی که حکومت نا کار آمد و ظالم باشد .بعد از حمله اعراب به اروپا و گرفتن بخش های مهمی از اروپا مثل آندلس و پالرمو و سیسیل، اروپا بسیار پیشرفت کرد. در عرض چند سال جمعیت ۲ برابر شد .زمین ها بارور شد سواد و دانش به شدت زیاد شد . آزادی بیان و عقیده در تمام شهر های تحت تسلط اعراب وجود داشت . و با اینکه بقیه ادیان مانند یهودی و مسیحی ملزم به پرداخت مالیات بودند اما هیچ آزار دیگری نمی دیدند .برای نمونه بَلرَم (پالرمو )شهری زیبا ۳۰۰ مسجد معرفی شده است. اما همه چیز به این صورت نماند بعد از حمله  نورماندی هاکه مسلمانان تمام مناطق خود را ازدست دادند فضا سخت تر شد .مسلمانان اسیر باید بین سوزانده شدن و  مسیحیت یکی را انتخاب کنند . درنتیجه اجتماعات مخفی شکل گرفت و مافیا به شکل امروزی رشد کرد .
مهم ترین قانون مافیا این بود ، اُمِرتا  قانون سکوت
یعنی هیج گونه حرف صحبت و مطلبی نباید با پلیس و ماموران حکومت درمیان گذاشته شود و رئیس تو خان خانواده است . این قانون به تدریج شکل گرفت و پایدار ماند تا زمان موسولینی.

 

 برای خرید کتاب آخرین پدر خوانده نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید.

کتاب پدر خوانده اثر ماریو پازو ترجمه آذرمیدخت بهزادی


کتاب پدرخوانده به قلم ماریو پوزو در سال ۱۹۶۹ میلادی در آمریکا منتشر شد.کتاب پدر خوانده تا مدت ها در صدر لیست کتاب های پر فروش قرار داشت . بر اساس این کتاب مجموعه فیلم های پدرخوانده ساخته شد که بسیار  موفق و پر فروش بود . کتاب پدرخوانده داستان شخصی به نام ویتو کورلئونه را دنبال می‌کند. ویتو پسر کوچکی است که در روستای کورلئون در سیسیل زندگی می‌کند  . پدر ویتو توسط خان مافیایی محل به قتل می رسد . در نتیجه خان محل برای جلو گیری از انتقام ویتو قصد جان اورا  می‌کند. اما خانواده ویتو اورا به آمریکا می فرستند . در آمریکا او با استفاده از هوش و ذکاوت خود و همچنین سو استفاده از قانون منع فروش مشروبات الکلی به ثروت کلان دست میابد .
در ابتدای کتاب مراسم عروسی دختر  خان کورلئونه. کانی در حال انجام است.. کانی مورد علاقه ترین فرزند خان است ‌. خان به جز کانی ۳ پسر نیز دارد . سانی .. فردو و مایکل .
سانی خشن ترین پسر خان است . اما در عین حال قلبی به سان یک پسر بچه  ده ساله دارد . خان می‌داند که سانی گزینه مناسبی برای جانشینی او نیست.  فرزند بعدی فردو است.. او دست و ما چلفتی  است .د هنوز برای باباش کار می‌کند او اصلا جانشین مناسبی نیست . 

 
اما فرزند سوم مایکل او تنها عضو خانواده است که تحصیلات عالیه دارد به دانشگاه رفته و بعد از حمله به بندر پرل هاربر عازم جنگ شد .در حالی که تمام خانواده با ابن تصمیم مخالف بودند .. او در جنگ مدال شجاعت گرفته و برمی‌گردد.  خان کورلئونه می‌داند که او همان گزینه مناسب برای جانشینی است اما مایکل راه خودش را از خانواده جدا کرده است . اما دست سرنوشت چیز دیگری رقم می‌زند ‌ .