پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

زندگی نامه و خاطرات

 نامه دانلود کتاب زندگی نامه ,دانلود کتاب خاطرات,دانلود کتاب بیوگرافی افراد مشهور

دانلود کتاب فعالیت‌های جاسوسی واسموس یا لارنس آلمانی در ایران اثر کریستوفر سایکس

 در اوایل قرن حاضر انگلستان منفورترین کشورهای اروپا بود و عموم مردم از اقدامات اسفناک آن دولت در جنوب افریقا و رویه ایکه مامورین انگلیسی در جنگهای آنها پیش گرفته بودند انتقاد میکردند ولی خوشبختانه در عین حال که دولت انگلیس در یک ناحیه متعددی و بیدادگر بقلم میرفت در منطقه دیگری چون در مقابل حریف طماع و زورمندی مثل روسیه تزاری قرار گرفته بود یک دولت آزادیخواه و آزادی بخش نامیده میشد.

مردم ایران وقتی تقاضاهای بیمورد و تعدیات روز افزون مامورین تزاری را با طرز رفتار فرستادگان دربارسن ژام مقایسه میگکردند خواه و ناخواه بجانب لنگلیس گرویده از خرسهای شمالی پرهیز مینمودند.
ناصرالدین شاه اولین پادشاه ایران که از انگلستان دیدن کرد اخرین سلطان مقتدر سلسله قاجاریه بود که در عصر ملکه ویکتوریا بسر میبرد و شرح عملیات او و درباریانش هنوز ورد زبان مردم ایران میباشند.

بخشی از گفتار اول کتاب فعالیت‌های جاسوسی واسموس یا لارنس آلمانی در ایران ترجمه حسین سعادت نوری سال 1348 انتشارات وحید

برای خرید کتاب فعالیت‌های جاسوسی واسموس یا لارنس آلمانی در ایران اثر کریستوفر سایکس نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب غول افلیج : یادداشتهای سفر آمریکا اثر محمود طلوعی

کتاب غول  افلیج که اینک از نظر گرامی خوانندگان می گذرد گزیده ایست از یادداشتهای نویسنده در سفری به آمریکا

که قریب ده ماه به طول انجامید. ماهای پایانی این سفر با موج تبلیغاتی شدیدی علیه ایران در مطبوعات و رسانه های خبری دیگر آمریکا تقارن یافت.

نویسنده با دقت و کنجکاوی سیر این تبلیغات و تحریکات را که به اعلام تحریم اقتصادی ایران ار زرف رئیس جمهوری امریکا انجامید تعقیب میکردم.با کمال تاسف جامعه ایرانی مقیم امریکا در برابر این تبلیغات و تحریکات بی تفاوت به نظر می رسیدند.

و بعضی از گروهای سیاسی ایرانی در امریکا که خود اوپوزسیون می نامند حتی از اعلام تحریم اقتصادی امریکا علیه ایران به گمان این که اقدام نسنجیده موجب تضعیف جمهوری اسلامی ایران خواهد شد ابراز شادمانی کرند.

نویسنده در همان روزها پس از شنیدن سخنان زننده و توهین امیز کلنیتون رئیس جمهور امریکا علیه ایران که بطور زنده از محل ضیافت گنگره جهانی یهوذیان در نیویورک پخش می شد از طریق رادیو بیست و چهار ساعته ایرانیان که در ایالات مختلف امریکا شنیده می شود.

عکس العمل تندی نشان دادم و از ایرانیان مقیم امریکا خواستم که در مقابل این اقدام نسنجیده و سخنان اهانت امیز و رویس جمهور امریکا خاموش ننشینند و .......

بخشی از مقدمه کتاب غول افلیج که در سال هزار سیصد هفتاد توسط نشر علم بچاپ رسید

 

برای خرید کتاب غول افلیج : یادداشتهای سفر آمریکا اثر محمود طلوعی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب غول افلیج  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب خاطرات لورنس عربستان اثر ادوارد لورنس

 هنگامی که لورنس به نوشتن خاطراتش پرداخت نه قصد داستان نویسی داشت و نه قصد ارائه یک کتاب ادبی به مفهوم گسترده کلمه- خود او بارها در خلال نوشته هایش اشاره داشته است که تنها هدف از نوشتن هفت رکن حکمت بازسازی گوشه ای از تاریخ جهان بوده است.تاریخی که بسیاری هنوز باتارو و پود واقعی اش اشنایی نیافته اند.

 اول بار لورنس این یادداشت های شخصی را برای معدودی از دوستانش شاید هم به اصرار ایشان نوشت.اما در اندک مدتی این یادداشت های تکثیر شده در چند صد نسخه جایش را در میان مطبوعات بازکرد و از آن پس ادبیات انگلیسی زبان صاحب دومین لورنس خودشد.

 نویسنده ای که کتاب هایش هم اط نظر داستان نویسی مورد تایید قرار گرت و هم از حیث ادبی مطرح گردید .به همین جهت در اماری که هرساله برای کتاب های پر فروش ادبی و داستانی گرفته می شود.اغلب جایی به هفت رکن حکمت اختصاص داده شده است.
جالب اینکه هر دو لورنس تصمیم نداشته اند.مبادرت به نوشتن کتاب هایی کنند که در عین شیرین بودن قابل تدریس در ا دانشگاه باشند.اما از این حیث سرنوشت آثار این دو لورنس یک سان بود.چرا که سال ها است داستان ها و نوشته های این دو لورنس را بعنوان نمونه های درخشان ادبیات انگلیس برای دانشجویان تدریس می کنند.

برای خرید کتاب خاطرات لورنس عربستان اثر ادوارد لورنس نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان کتاب خاطرات لورنس عربستان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب روزها در راه اثر شاهرخ مسکوب

اما چند کلمه درباره چاپ و انتشار این یادداشت ها:

همانطور که گفته شد شروع دور دوم روزانه ها که اینک در دست دارید. اتفاقی بود و نیندیشیده نه فراهم اوردن چیزی به قصد انتشار

گفت و گویی با خود و فاغ از شنونده.برای همین قلم راحت و آزاد می گشت و به دلخواه تا سه چهار سال پیش که فکر انتشار اندک اندک در من بیدار شد.
گمان می کنم تعداد انگشت شمار حدیث نفس در نزد ما از کمبودهایی است که نمی گذارد تجربه فرهنگی.سیاسی و اجتماعی اگاهانه از نسلی به نسل اینده راه یابد.

من پیش از این یک بار در جایی از فعالیتهای حزبی و تجربه اجتماعی و فرهنگی خود حرف زده ام.حالا به دنبال آن حرفها در اینجا شهادتی می اید از روزهای انقلاب تا انجا که تماشاگری بر کنار دیده است.و پس از آن صحبت از روزگار هم اوست در روزهای دوری از سرزمینش از این دیدگاه روزانه ها مثل وصله های جامه ای چل تکه است برقامت نویسنده ای نیازمند بیرون شدن از خود و یافتن همزبان تا بهرعلت و از جمله ارضا خودخواهی بگوید که در همین تاریک خانه چه ها دیده است.

و اما درباره نویسنده همانطور که گفتم این یادداشت ها در خلوت تنهایی به روی کاغذ می امد و در آن که جز من کسی با من نبود.تا انجا که می توانستم نادانی ها و ناتوانی ها هایم را پنهان نکردم.کوشیدم تا به خود کمتر دروغ بگویم و از حقیقت نهراسم.و اینک برای انکه با خوانندگان نیز ریا نکرده باشم.هیچ مطلبی را بنا به مصلحت وقت دستکاری نکردم مگر انکه چون نقل گفت و گوها به دو شیوه گفتاری و نوشتاری در اصل شتابزده و درهم است من در اینجا انها را از هم جدا و سعی کرده ام تا در یک متن واحد زبان یکئست و یکی از این دو گونه باشد.

از سوی دیگر برای انتشار چیزی به یادداشت ها افزوده نشده مگر اتفاقی آن هم بیش از یک کلمه و در قلاب برای روشن شدن مطلب مبهم.در چند جا هم اگر ناچار توضیحی لازم بود پانوشت اورده ام.
تاریخ یادداشت ها در دوران اقامت در اروپا میلادی ولی به سبب امکانات محدود چاپ فارسی در خارج با ارقام فارسی است.همه نام ها و از جمله دو سه نفری که نخواستند شناخته شوند همه یا جعلی است یا با سه نقطه نموده شده و یا با دو حرف و بدون هیچ ترتیبی.

  کتاب روزها در راه اثر شاهرخ مسکوب 2 جلدی چاپ اول هزار سیصد هفتاد و نه انتشارات خاوران کشور پاریس

برای خرید کتاب روزها در راه اثر شاهرخ مسکوب نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب روزها در راه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.