پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

زندگی نامه و خاطرات

 نامه دانلود کتاب زندگی نامه ,دانلود کتاب خاطرات,دانلود کتاب بیوگرافی افراد مشهور

دانلود کتاب ماموریت برای وطنم اثر محمدرضا پهلوی

 

 این کتاب برای انجام منظوری که سالیان دراز ضرورت آن احساس میشد نگارش یافته است.
تا آنجا که اطلاع دارم از بیست و پنج قرن پیش که شاهنشاهی ایران بنیان گذاری شده است من نخستین شاهنشاهی هستم که شرح زندگانی خود را بطور مرتب و با تسلسل تاریخی تالیف و تدوین کرده ام.
البته در قرن شانزدهم میلادی یعنی دوهزار سال پس از آغاز شاهنشاهی ایران شاه طهماسب اول که یکی از سلاطین این کشور بود تاریخچه مختصر زندگانی خویش را برشته تحریر دراورده و دویست سال بعد در دوره سلطنت شاه طهماسب دوم یکنفر کشیش فرانسوی شرح احوال مجملی بنام این پادشاه انتشار داد با این منظور که ثابت کند وی فرزند یکنفر فرانسوی بوده است.
در قرن نوزدهم نیز ناصرالدین شاه سفر نامه دلچسبی درباره مسافرت خویش به اروپا و مشاهدات و توجه خود بفهم رموز ترقیات دول باختری نگاشت ولی هیچ یک از سران تاجدار کشور من شرح زندگانی خویش را با روش مرتب و منظمی مدون نساختند این بود که تقریبا پس از چهارده سال سلطنت مصمم شدم که این کار نخستین بار بدست من انجام پذیرد.
غرض تنها آن نبود که در میان شاهنشاهان این کشور در نوشتن شرح حال پیشقدم باشم بلکه احساس کردم که نگارش چنین کتابی بری اشنایی بگذشته و راهنمایی اینده ایران بسیار ضروری است.
در قرن اخیر ما که در خاورمیانه زندگانی می کنیم در فهم و ارزش حقیقی خویش کوتاهی مرده و اغلب در تهیه نقشه ها و برنامه های صحیح برای ترقیات اینده کشورهای خود بغفلت گذرانده ایم.
گاهی از انچه در کشور انجام یافته اطلاعات مبهمی داشته ایم ولی در تشخیص موانع تشکیلاتی و غیر ان که مانع پیشرفت بوده است قصور کرذده و در تعیین هدفها و امال و مقاصدی که برای اینده ما ضروریست باصل مسامحه توسل جسته ایم باین جهات من موقع ان بود که شاهنشاه ایران این نقیصه را جبران کنم.
نگارش این کتاب در سال 1337 اغاز و در اواخر سال 1339 پایان یافت.در طول این مدت هر چند وظایف خطیر دیگر اوقات مرا بخود مشغول میداشت اما هفته ای نمیگذشت که جز در ایام مسافرت ساعتی چند بنگارش این کتاب مصروف نشود و حتی در سفرها نیز فکر تنظیم مطالب مندرج در آن از خاطر من بیرون نمیرفت.
کتابی که اینک انتشار پیدا میکند با سایر کتب مربوط به شرح احوال یا خاطرات تفاوت بسیار دارد زیرا این کتاب در واقع تنها شرح زندگانی من نیست بلکه تاریخ احوال یک کشور است

برای خرید کتاب ماموریت برای وطنم اثر محمدرضا پهلوی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب یادگار عمر: خاطراتی از سرگذشت دکتر عیسی صدیق

 آنچه بر دیباچه چاپ اول باید افزود اینست که یادگار عمر مورد توجه خوانندگان گرامی و استقبال نویسندگان نامی قرار گرفت.

نظریات مودت آمیزی که در جراید و مجلات مهم تهران انتشار یافت از یک طرف مرا سخت شرمنده ساخت و از طرف دیگر باعث شد که در مدت کوتاهی نسخه های کتاب با تمام رسید و از همه جا در خواست تجدید طبع آن شد لیکن بعلل مختلف اقدام بدین کار چند ماه به تاخیر افتاد و اینک با افزودن سطور و تصاویری چند چاپ دوم تقدیم هموطنان عزیز می شود.
تردید نیست که زیبایی کتاب و زحماتی که چاپخانه سازمان سمعی و بصری هنرهای زیبا در طبع آن متحمل شده و بدون غلط آنرا بخوانندگان گرامی عرضه داشته از عوامل مقبول افتادن یادگار عمر گردیده است.

 

 

برای خرید کتاب یادگار عمر: خاطراتی از سرگذشت دکتر عیسی صدیق نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

دانلود کتاب شصت سال خدمت و مقاومت: خاطرات مهندس مهدی بازرگان 2 جلدی

 

مهندس مهدی بازرگان یکی از شخصیتهای برجسته و جنجالی تاریخ معاصر ایران است به این لحاظ که درباره شخصیت وی اظهار متفاوت و گاه متضاد ابراز شده است. زمانی نه چندان دور در پی ماموریت خلع ید ازشرکت نفت ایران و انگلیس و اخراج موفقیت آمیز انگلیسیها از ایران و مبارزه علیه سلطه اجنبی و استبداد پهلوی با همراهی ایت الله طالقانی که منجر به زندانی شدن و محاکمه سران نهضت آزادی ایران گردید از سوی رهبر نهضت ملی دکتر محمد مصدق یگانه مرد وطنپرست ایران لقب می گیرد.
و زمانی دیگر با حمایت قاطعانه از جنبش مبارز در خرداد 42 و ابراز انزجار و محکوم کردن کشتار مردم بی دفاع و کوشش در پرورش و جذب جوانان مبارزی همچون دکتر مصطفی چمران.دکتر علی شریعتی و هم چنین محمد حنیف نژاد.سعید محسن و علی اصغر بدیع زادگان...چریک پیر نامیده می شود.
و بالاخره به خاطر تلاش پیگیری که در ایجاد جمعیت دفاع از حقوق بشر در ایران داشته است و نقش بسیار موثری که در ایجاد فضای باز سیاسی و آزادی زندانیان در اواخر حکومت پهلوی و در نتیجه در پیروزی انقلاب ایفا کرده بود از سوی رهبری آن عضو شورای انقلاب شده و مامور تشکیل کابینه بعنوان رویس د.لت موقت حکومت انقلابی اسلامی می گردد

 

 اما این اعتماد و ارتباط دیری نمی پاید که در پی گلایه های مکرر و اعتراض به دخالت در حکومت که نقطه اوج آن جریان اشغال سفارت امریکا و گروگانگیری بوده است از نخست وزیری استعفا می کند و به همین علت از سوی هر دو جناح روحانیت و روشنفکران اماج شدیدترین حمله ها و اتهامها بعنوان لیبرال و ساز شکار میگردد.

برای خرید کتاب شصت سال خدمت و مقاومت: خاطرات مهندس مهدی بازرگان 2 جلدی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب خاطرات نخستین سپهبد ایران احمد امیر احمدی

 تقریبا تمام کاستی هایی را که اغلب خاطره ها دارا هستند در بر دارد.
نویسنده خاطرات بر آن بوده است تا خاطرات خویش را در دوره پایانی حیات خود انتشار دهد او چنانکه تقریبا بحث خواهیم کرد این خاطرات را در دوران بازنشستگی و به روزگار حکومت پهلوی دوم حکومتی که زائیده کودتا بود نوشته است.وی که در این ایام در یکی از مهمترین ارکان رژِم یعنی مجلس سنا فعالیت داشت چگونه می توانست از کاستی های رژیمی سخن گوید که هم در آفرینش اساس آن نقش داشت و هم در استمرار و تداوم حیاتش.
عدم پای بندی امیر محمدی به حقیقیت گویی که می تواند شالوده و اساس شکستن دیوارهای مصلحت گرایی و محافظه کاری باشد طبعا مانع دیگری برای اولین سپهبد ارتش پهلوی بود که به او اجازه صراحت و پرده دری نمی داد.
بنا به گزارش منابع عدیده و متواتر فضای سیاسی و اجتماعی اطراف رژیم پهلوی اول فضایی اکنده از بد بینی و عدم اعتماد و لغزندگی و نا استواری مناصب و مشاغل و حتی عواطف انسانی بود.
نظام حکومتی پهلوی بر شالوده کودتایی پدید امد گه عوامل آشکار و پنهان انگلستان آن را برای حفظ ایران در دایره سیاست منطقه ای و بین الملی خود پدید اوردند.

 

 سردار سپه آن زمان وقتی در گردونه حوادث و تمهیدات همان دستهای پنهان ک.ئتا به سلطنت رسید چون به رای العین اقتدار انگلیسها و سایر بیگانگان را دیده بود همواره از تغییر رای افرینندگان سلطنت خویش اندیشناک بود و چون می دانست که هرگونه تغییر و تبدیل سلطنت با بهره برداری از یکی از عناصر اطراف خود وی انجام خواهد گرفت به همین دلیل مخفیانه سیستم پلیسی و خبرچینی گسترده ای را پدید اورد تا اطرافیانش را تحت مراقبت دایمی قرار دهد.

برای خرید کتاب خاطرات نخستین سپهبد ایران احمد امیر احمدی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید