پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

زندگی نامه و خاطرات

 نامه دانلود کتاب زندگی نامه ,دانلود کتاب خاطرات,دانلود کتاب بیوگرافی افراد مشهور

دانلود کتاب در سایه شاه: ظل السلطان و اصفهان در عهد قاجاریه اثر هایدی ا. والشر ترجمه مجدالدین کیوانی

 

 درونمایه اصلی کتاب گزارش مبسوطی از دوران سی و سه ساله حکومت مسعود میرزا ملقب به ظل السطان ارشد پسران در قید حیات ناصرالدین شاه قاجار و رویدادهای متعدد و متنوع سیاسی.اجتماعی.فرهنگی و مذهبی است که در این دوران پرتلاطم در اصفهان رخ داد.رویدادهایی که بر بسیاری از سیاست های داخلی و خارجی ایران عصر قاجاری تاثیری عمیق و سرنوشت ساز گذارد و به شکل گیری اینده سیاسی این کشور و تحولات سیاسی اجتماعی و اقتصادی آن کمک غیرقابل انکاری کرد.
به اقتضای اینکه مقر اصلی فرمانروایی ضل السطان اصفهان بود نویسنده اطلاعات معتنابهی نیز درباره وضعیت اجتماعی.اقتصادی.تجاری و کشاورزی این شهر داده است که بسیار خواندنی و عبرت اموز است.
حدود دوسوم از مدت فرمانروایی ظلل السطان مصادف بود با واپسین دو دهه از استبداد ناصری و باقی مانده آن نیز در دوران متزلزل و حادثه خیز سلطنت برادرش مظفرالدین شاه گذشت و با پیروزی نهایی نظام جدید مشروطه عمر سیاسی او به پایان امد و پس از چند سال زندگی در غربت و در وطن در اوج ضعف و نومیدی مال و جاه و منصب و فرمان و تخت و بخت را گذاشت و گذشت. در اصفهان جان به جان آفرین و در مشهد تن به خاک سپرد.
او نه فقط حاکم اصفهان بود که برای مدت مدیدی نزدیک به نیمی از ایران را زیر نگین حکومت خود داشت.

اسما و رسما شاهزاده حاکم بود ولی در عمل کمابیش شاهی میکرد و از جهاتی قدرت او بر قدرت برادر بیمارش می چربید. قساوت و بی رسمی هایش به کنار شاید با اطمینان بتوان ادعا کرد که او جنجالی ترین و پر حاشیه ترین فرد از خاندان از اغاز تا پایان بود.به همین سبب نیز حقیقت و افسانه درباره او فراوان گفته و نوشته اند به قسمی که گاه به نظر می اید او بیتشر قهرمان افسانه هاست تا چهره ای تاریخی که مصدر بسیاری اقدامات بیشتر نادرست و مخرب و کمتر درست و سازنده در تاریخ معاصر ایران بوده است

 

برای خرید کتاب در سایه شاه: ظل السلطان و اصفهان در عهد قاجاریه  نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب عروسی شاهانه و دیگر شیطنت های تاریخ اثر فواد فاروقی

 

 این پناه بردن به خود این سربسته شدن و گرفتار خویشتن گشتن در ستم های بیکران رشته داشت.
حال و روز مردم اشک به دیده می آورد .رقت قلب ایجاد می کرد و در گلوی قلم بغض می انداخت.
همین ها را نوشتم از اسناد و مدارک تاریخی .مددها گرفتم و کوشیدم علاقه من به هیچ یک از شخصیتها چشم منطقی را کور نکند.
از این رو تالیفم گزنده شد و تلخ.به تلخی حنظل یا بالاتر از آن به تلخی واقعیات افشا شده.
از جباران نوشتم و از غاصبان که تعرض و پرخشاگری جز خمیره شان شده است.و از مردم نوشتم مردمی صبور و نجیب که در طول تاریخ چنان باغم آمیخته شده بودند که واکندن شان از هم محال می نمود.
بررسی هایی که در زندگی این مردم در دوره های گونه گون تاریخ به عمل اوردم مرا بیش از پیش با ایشان به الفت رساند.خوب شناختمشان و نیز خوب پی به مصایبی بردم که در قرون متمادی می آزردشان.
همه این واقعیت بود و واقعیتی ناب.
نه چاشنی اغراق بدان ها افزودم و نه تنزلشان دادم. ملاحظه خواننده را نکردم نوشتنم انچه را که باید نوشت.

درخیل دها.صدها بلکه هم هزارها رویداد خونبار به لحظه ای برخوردم با حادثه هایی رویارو شدم که نمی توانستم عکس العمل مشخصی در برابرشان داشته باشم.
از سویی آن حادثه ها و لحظه ها اندوه زا بودند و از سوی دیگر خنده اور و مضحک.
دیدم تاریخ به کرات شیطنت به خرج داده است مصیبتها را در پوشش طنز فرو برده است و شادی ها را در قالب مصیبت

این ماجراها با تصمیم من برای نوشتن کتابی که مورد نظرم بود می خواندند با یک تفاوت ابتدا تصمیم داشتم کتابی بنویسم موسوم به اگرهای تاریخ که متاثر از کتاب اندیشه های پاسکال بود اما پس از تالیف کتاب سرنوشت انسان در تاریخ ایران تاثیر پذیری ام تغییر چهر داد و به استقلال رسید.

 

برای خرید کتاب عروسی شاهانه و دیگر شیطنت های تاریخ نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب چهره عریان زن عرب اثر نوال سعداوی ترجمه مجید فروتن , رحیم مرادی

 

 انگیزش نگارش این کتاب خاطرات جانکاه مردان و زنان بیشماری است که در طی سال های طولانی طبابت من در مناطق شهری و روستایی زنگ خانه مرا بصدا در آوردند و با کوله باری از مشکلات جنسی و روحی بدرون گام نهادند.
بسیاری احیانا تصور خواهند کرد که این کتاب تنها به زنان و مسائل عاطفی و جنسی آن ها و یا به خانواده ها اطفال و شوهران زنان بسنده خواهد کرد.
اصولا مطالعه درباره مسائل زنان همواره در انتهای فهرست موضوعات با ارزش و قابل توجه قرار داشته است چرا که این قبیل مطالعات دارای طبیعتی محدود و ناظر بر گروهی خاص پنداشته می شد که ناگزیر باید موضوعات خود را از محدوده افقی تنگ برمی گزید.
مگر نه این است که جهان زنان به خانه خانواده و فرزندان محدود است؟
آیا این دنیای کوچک چگونه می تواند با مسائل بزرگ سیاسی و انسانی زمان ما نظیر آزادی.عدالت و یا اینده سوسیالیزم که بر افکار و احساسات ما مستولی اند برابری کند؟ اما در عمل هر کوششی که مطالعه عمقی موقعیت زنان در جامعه را عهده دار شود.

آنگاه که خود را از قید این بردشات که زن صرفا وسیله ای برای تولید نسل است برهاند.مسائل بسیار وسیعتری از کلیه جوانب حیات بشری را موضوع بررسی خویش خواهد یافت.
چنین مطالعه ای ما را به قلمرو سیاست رهنمون خواهد شد و یا به بیان دقیق تر خود به انگیزه سیاسی طراز اولی که به مبارزه پایان ناپذیر راه آزادی و حقیقت پیوسته است بدل خواهد شد.
بنای سیاست عالی هر مملکت از ترکیب خشت های کوچک بسیار و جزئیاتی چون امیال و مسائل افراد و نیازهای شخصی انان شکل گرفته است.
زندگی خصوص افراد و نیازهای آن ها آن نیروی محرکه و هدایت کننده ای است که در تحلیل نهایی به یک خواسته سیاسی.سیاستها و سرانجام به سیاست کلی یک مملکت تلخیص و ترجمه می گردد.
این زندگانی خصوصی طبعا دقایق ظریف مسئله جنسیت روابط میان زن و مرد و مناسبات تولید و تقسیم کار همه را در بر می گیرد.
کوچک شماردن مسائل زنان و جنسیت یا از عدم درک اصول سیاست ناشی می گردد و یا از نادیده گرفتن ان ها.
این واقعیتا را بیش از این نمی توان انکار کرد که عقب ماندگی بنیادی جامعه در تمامیت خود منجر خواهد شد.
به این دلیل ازادی زنان را باید جز مکمل مبارزات اجتماعی اعم از مبارزه علیه اشکال گوناگون اختناق یا مبارزه برای رهایی همه طبقات و گروهای تحت ستم سیاسی و جنسی بحساب ا.رد

برای خرید کتاب چهره عریان زن عرب نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب سی چهره اثر عباس میلانی

 گفته اند که هریک از ما برآمده از خاطراتمانیم.محرک و تعیین کننده تحولات تاریخی از یکسو.ساختارهای اقتصادی .سیاسی و سلوک رهبران است و از سوی دیگر کشمکش ها و فراز و فرودهای انسان هایی است که در زمان آن تحولات می زیستند و با سکوت یا مبارزه گشاده دستی یا تنگ نظری خود به این تحولات شکل دادند و فرجامش را تعیین کردند.
سی چهره روایت من از سی نفر از این انسان ها است.
در بیست سال اخیر چهار کتاب درباره برخی از مهم ترین این شخصیت ها نوشتم .
با معمای هویدا آغاز کردم و دو جلد در مورد نامداران ایران نوشتم که سنجه انتخایش ابتکار هریک از آن 150 نفر در یکی از زمینه های فرهنگی و اقتثادی و سیاسی در دوران شاه بود.
کار بعدی نگاهی به شاه بود. سی چهره تکلمه ی این چهار کتاب است.

 هیچ کدام از بخش های سی چهره را نباید زندگی نامه افرادی دانست که آن بخش به نامشان است.کار تحقیقی نیستند. در عیم حال هیچ جزیی از هیچ کدام از روایات ساختگی هم نیستند.
همه رخدادها را از منظر خاطره ی شاید خطا کار خودم نوشتم. تا استاپارد یکی از درشخان ترین اثار خود را در مورد دو شخصیت فرعی نمایشنامه شکسپیر نوشت. ولی در کار تاریخ شخصیت فرعی و اصلی اغلب به منظر راوی و افق دانش زمانش باز بسته است.
هرچه افقمان گسترده تر یا ژرفتر می شود مرز بین فرعی و اصلی هم مانند چند و چون حقیقت تاریخی سیال تر جلوه می کند.
برخی از سی سیمای این مجموعه از شخصیت های برجسته ولی گاه در پس پرده مانند ان زمان اند و برخی هم بسان هم سرایان تراژدی یونان اند نقش اصلی ندارند ولی حلقه و اصل روایت اند.

 

برای خرید کتاب سی چهره اثر عباس میلانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید