پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0
0
0

معرفی کتاب ادبی

 

معرفی کتاب ادبی شامل عناوینی کتب از گنجینه ادبیات ایران و جهان است شامل بهترین کتاب های ادبی جهان

 

 

درباره کتاب کوه پنجم اثر پائولو کوئلیو:
کتاب کوه پنجم، نوشته ی نویسنده معاصر سرشناس برزیلی، پائولو کوئلیو است که شرحی زیبا و عبرت آموز از قسمتی از زندگی ایلیا( ایلیاس) پیامبر یهودی را روایت می کند که برگرفته از کتاب مقدس عهد عتیق است. داستان کتاب از آن جا شروع می شود که در شهر فنیقیه (لبنان کنونی و قسمتی از اردن و فلسطین و سوریه) به دستور همسر پادشاه اسرائیل، ایزابل، تمامی پیامبران بنی اسرائیل را اعدام می کنند و ایلیا و لولِویت دو نبی بنی اسرائیلی، در جدال انتخاب بین مرگ یا زندگی و یا تحول دین خود قرار گرفته اند چرا که سربازان به جستجوی انبیا برای تغییر مذهب یا کشتن آن ها، خانه به خانه را بازرسی و وارسی می کنند. با وحی ای از سوی خدا به ایلیا، او تصمیم می گیرد بگریزد و در پی این گریختن به شهری به نام اکبر می رسد و در این شهر که نزدیک کوه پنجم است مستقر می شود و بخش عمده داستان او در این شهر رقم می خورد. او در شهر اکبر، با نشان دادن بصیرت روشن و داوری عادلانه و عاقلانه خود، مورد اعتماد حاکم شهر قرار می گیرد؛ از این رو، بدین جهت نیز از سوی فرمانده شهر و تعدادی از نزدیکان حاکم مورد عدو و دشمنی قرار می گیرد. در کنار آن، عشق او به زن بیوه ای که مسکن و محل سکونت خود را در اختیار او قرار داده است، در حال جوانه زدن است.

 

 

مدیر سایت
36

درباره کتاب مادمازال شنل اثر سی دابلیو گورتنر


#بیوگرافی
اگر به کتاب های رئال و زندگی نامه علاقه دارید، این کتاب را بخوانید. اگر به مد علاقه دارید این کتاب را بخوانید. پیش از این نام کوکو شنل برای منی که طرفدار مد نبودم، غریبه بود. کوکو شنل زنی بود که در میان جنگ و روزهای بد زندگی توانست علاقه خودش را دنبال کند کوکو شنل کسی بود که زنان را از کلاه های سنگین و پر از پرهای مختلف نجات داد. او طراح لباس زنان در جنگ بود، لباس هایی راحت و مناسب برای پرستاری.
نکته ای که من در این بیوگرافی دوست داشتم این بود که کوکو هیچ گاه ادعا نکرد که بدون کمک دیگران به مزون های متفاوت در شهرهای متفاوت و عکس روی جلد مجله رسید. او از دیگران کمک گرفت اما با اراده و پشتکار خودش به اینجا رسید. کوکو شنل از زیرزمینی نمور، نه جلوتر حتی از صومعه ای که در آن درس می خواند شروع به کوک زدن و خیاطی کرد. پس از آن که دختر عمه اش آدرین را یافت رویاهاش را با او دنبال کرد و درآخر به پاریس رسید.

مدیر سایت
42

کتاب فرهنگ بهدینان از سری کتابهای انتشارات دانشگاه تهران است که در  هزار و سیصد و پنجاه وشش توسط جمشید سروش سروشیان گردآوری شده و توسط استاد برجسته ابراهیم پورداوود مقدمه نویسی شده ئ به همت و سعی منوچهر ستوده به چاپ رسیده است. گردآوری لهجه های مختلف که در سرزمین ایران رواج دارد از سودمندترین کارهایی است که در این ایام به ان توجه خاص میشود..بی هیچ گمان برای انکه بتوان فرهنگ فارسی کاملی فراهم کرد باید از واژه ها و اصطلاحات  و تعبیرهای گوناگونی که در هریک از نقاط کشور ما به مقتضای محیط و نوع زندگی میان طوایف یا ساکنان شهره رواج دارد استفاده کرد.زیرا وضع محیط و موقع جغرافیایی هر شهر یا دهی موجب شده است.نوع خاص از لغات یا اصطلاحات در آنجا بوجود اید و جای خود را در آن محل باز کند.مثلا درباره روش ماهیگیری لغات و اصطلاحاتی که در کرانه های خلیج فارس بکار میرود با انچه مورد استعمال ماهیگیران کناره دریای خزر اختلافی دارد.همچنین ابزارهایی که وسیله کار ماهیگیران این دو ناحیه در شمال و جنوب دامنه وسیعتری برای واژه های مربوط به این کار در زبان فارسی بوجود خواهد امد

کتاب فرهنگ بهدینان

در زمینه های دیگر نیز همین حال وجود دارد مثلا درباره امور کشاورزی لغات و اصطلاحات مختلف در هر قسمت از این کشور رواج دارد که با جمع اوری انها میتوان فرهنگ جامع و کاملی برای رشته کشاورزی نوشت و در نتیجه از استعمال صدها لفت بیگانه بی نیاز شد.پس گرداوری لغات و اصلاحات مختلف لهجه های این اب و خاک برای نگاهداری زبان فارسی و توسعه ان از مهمترین و واجبترین کارهاست و در این سالهای اخیر خوشبختانه توجهی نسبت به این امر شده است

 

 

کتاب فرهنگ بهدینان.

پشتیبان سایت
323

این کتاب راجع به پاپلو نروداست و همانطور که از عنوان کتاب پیداست به خاطرات اتو می پردازد.کتاب خاطرات نرودا نخست توسط هوشنگ پیر نظر  در سال هزار و سیصد و پنجاه توسط انتشارات امیر کبیر به چاپ رسید. و تعداد صفحات کتاب پانصد و بیست و 28 صفحه است..در کتاب فوق ما با یادآوریها گاهگاهی به چشم می خورد.و گاهی نیز مطالبی فراموش شده است.زیرا زندگی اینچنین است.لحظاتی که در رویا می گذرد کمکمان می کند که زیر فشار روزهای کار کمر راست کنیم.بسیاری از چیزهایی که به یاد می آوریم هنگام تجدد حاطره.تیره و تارگشته و مانند شیشه شکسته غیر قابل استفاده ای با خاک یکسان شده اند.

آنچه نویسنده خاطرات به یاد می آورد همان نیست که شاعر به یاد می آورد.او ممکن است است کمتر زندگی کرده باشد ولی از زندگی بیشتر عکسبرداری کرده است.و آنچه را که برای ما دوباره می آفریند با توجه خاص به دقایق و جزییات است.شاعر دالانی به ما عرضه می کند پر از اشباح که از آتش و تاریکی زمان او تکان خورده اند

کتاب خاطرات نرودا

از انچه به صورت نوشته براین اوراق برجای گزاشتم.همیشه برگ های زرد رو به سوی همچون درجنگل پاییزی.و امگورهای که در شراب مقدس زندگی تازه ای خواهند یافت.هنگام خوشه چینی در تاکستان فرو خواهند ریخت.زندگی من مجموعه همه آن زندگی های شاعر است.

معرفی کتاب خاطرات نرودا

 

پشتیبان سایت
402