پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

معرفی کتاب ادبی

 

معرفی کتاب ادبی شامل عناوینی کتب از گنجینه ادبیات ایران و جهان است شامل بهترین کتاب های ادبی جهان

 

 

کتاب فاوست اثر گوته
یوهان ولفگانگ فون گوته، ادیب، شاعر، نویسنده، فیلسوف و سیاستمدار آلمانی از برجسته ترین و بزرگ ترین ادیبان جهان شناخته می شود. گوته در قرون هجدهم و نوزدهم بسیار تاثیرگذار بود و آثار او در مجموعه شاخص نوشته های آلمانی قرار می گیرد. نکته جذاب حول محور این فیلسوف بزرگ، تاثیرپذیری و گیرایی و جذابیت حافظ بر اوست که بارها در طول حیاتش به آن اظهار می دارد و خود را مجذوب دیوان اشعار حافظ می خواند و دیوان شرقی_غربی، که جزو بزرگترین آثار اوست، به حافظ تقدیم کرده است.
افسانه فاوست، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین داستان های مذهبی آلمانی است که در گذر زمان اشکال گوناگونی به خود گرفته است. این داستان در ابتدا نقل زبان ها و سینه به سینه بازگو می شد، اما این داستان، عمده شهرتش را مدیون کریستوفر مارلو، نمایش نامه نویس و مترجم انگلیسی است که تحت عنوان یک نمایش نامه، این داستان را به نگارش درآورده است. در نسخه کتاب گوته، نویسنده ابتدا در بهشت صحنه را فضاسازی می کند. شیطان در آن جا اظهار می دارد که یکی از بندگان خدا را وسوسه می کنم و سپس به سراغ فاوست می رود.

مدیر سایت
3

معرفی کتاب گفتگو در باغ اثر شاهرخ مسکوب

کتاب گفتگو در باغ که توسط شاهرخ مسکوب نوشته شده نخستین بار در سال هفتاد توسط انتشارات باغ آینه چاپ شد.

و سال نود و چهار دوباره توسط انتشارات فرهنگ جاوید چاپ گردید.شاهرخ مسکوب در قالب یک نویسنده جز مهم ترین شخصیت های ادبی ایران قرار دارد.

نویسنده در این کتاب که سرشار از تخیل و توصیف های شاعرانه است و خواننده را به یک جهان متفاوت منتقل میکند.

قصه این کتاب در مورد صحبت های نویسنده با دایی خود که فرهاد نام دارد همزمان با مشاهده تابلوهای نقاشی مسکوب است.نقاشی های که درباره باغ هستند.باغ هایی که در ظاهر تفاوتی ندارند اما ماهیتشان فرق دارد.

باغ هایی که نویسنده در مورد آنها صحبت میکند و توصیفشان میکند تخیلات انسان هستند.و از روی مواردی که قبلا به وجود آمده کپی نشده اند.

بلکه جدید هستند.در واقع باغ در این کتاب یک تخیل است درباره زمان سابق،خاطره های گذشته،که نابود شده و اکنون دوباره با زنده کردن آن خاطرات از نگاه هنر و تخیل،دست به دامن آن خاطرات میشویم تا بتوانیم حفظشان نماییم.

مدیر سایت
2

معرفی کتاب آشنایی با نقد ادبی - دکترعبدالحسین زرین کوب
عبدالحسین زرین کوب نامی آشنا برای اهل ادب ایران است. وی در این کتاب کوشش کرده است تا مبادی و طرق نقد ادبی را همراه با تاریخ تحول فکری انتقادی به اجمال بیان کند. مبادی و طرق نقد ادبی را البته نمی‌توان به طور قطع حصر و تعدیل کرد و شاید از همین روست که کسی به نظر تاکنون در صدد بر نیامده است تا ان را نیز مثل سایر فنون ادب به صورت علمی مستقل درآورد و بعضی حتی انتصاب عنوان مبادی و طرقی را برای نقل زائد شمردند و انرا فنی دانسته‌اند که مبادی و خاصی ندارد و فقط از ذوق و قریحه نقادان مایه می‌گیرد. شاید این تعبیر برای آنچه امروز نقد ذوقی گفته می‌شود درست باشد اما نقادی امروز منحصر به نقل ذوقی نیست و در مقابل نقل ذوقی که اکثراً جزئی و خصوصی است نقد علمی قرار دارد که کلی و عمومی است و بنابراین اگر نقد ذوقی را نتوان تحت ضابطه طرق و مبادی درآورد نقدی را که جنبه علمی دارد و بر تاریخ و جامعه شناسی و اخلاق و روانشناسی و زیبایی شناسی مبتنی و متکی است نمی‌توان بدون مبادی و طرق مورد نظر قرار داد.

مدیر سایت
15

معرفی کتاب پدر کشتگی اثر سلمان امین.

این کتاب جدیدترین کتاب نویسنده است و انتشارات ققنوس این کتاب را چاپ کرده است.سلمان امین در یک گفت و گو درباره رمان گفته است:(رمان از قصه کشتن سهراب توسط رستم الهام گرفته است.قصه به این شکل اتفاق می افتد که مادر پسر در موقع به دنیا آمدن بچه میمیرد ولی پدر توانایی هضم این داغ را ندارد و پسرش را برای از دنیا رفتن همسرش شماتت میکند و او را تقصیر کار میداند.وقتی که پسر بزرگ میشود مشکلاتی در خانواده پیش می آید.

در روانشناسی این مشکل به عقده اودیپ معروف است.در فرهنگ ایران رستم و سهراب هستند و اودیپ در فرهنگ غرب معروف است.رمان توسط سیاوش روایت میشود سیاوش شخصی است که زن اول خود را طلاق داده و دوباره ازدواج کرده و با زن دومش به زندگی ادامه میدهد.از زن نخست خود یک فرزند دارد که نامش آرام است ولی سیاوش موفق نشده از آرام نگه داری کند و زن دومش هم حامله شده است.

رمان پدر کشتگی ۲ فصل است که در قسمت نخست درباره دشواری های زندگی سیاوش صحبت میکند مانند(مرگ مادر سیاوش هنگامی که بچه بود،مردن برادرش،و مشکلات روحی فراوان).در قسمت دوم سیاوش به سبب مشکلات زیاد از خانه میرود.

مدیر سایت
12