پشتیبانی 9 صبح لغایت 12 شب (دفتر میرداماد:26401956_دفتر سهروردی:88478196_مشاور فنی:09125343644)

0
0
0

سفرنامه

شامل سفرنامه های ایرانی و خارجی

......................................................................................................

 

کتاب سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار که به دست وینی سیو رومرو مارتینس نگاشته و توسط حمیرا زارع مدوییه ترجمه شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و هشتاد و هفت صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج به انتشار رسیده و در نشر وزارت امور خارجه چاپ گشته است.سیمون بولیوار در بیست و چهار ژوییه هزار و هفتصد و هشتاد و سه داخل یک خانواده مرفه در ونزوئلا متولد شده است . او نهضت‌های مستقل گوناگونی را در امریکای جنوبی رهبری نمود که از آنها با عنوان جنگ‌های بولیوار یاد می نماید. سیمون به موجب درس خواندن در اروپا به طور موقت وطن را ترک کرد. داخل اروپا با ماریا ترزا آلایزا ازدواج نمود . ماریا که دختری از یک خانواده با اعتبار و معروف اسپانیولی بود در همان سال نخست ازدواجشان فوت کرد و سیمون پس از او هیچ وقت ازدواج نکرد. سیمون از اول جوانی در این اندیشه بود که چه می شود اگر امریکای جنوبی از استعمار اسپانیا رهایی پیدا کند. برای خرید کتاب سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار به لینک موجود مراجعه نمایید.

سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار

کتاب جهانگردی مارکوپولو نوشته ویکتور باریسوویچ اشکلوفسکی می باشد و توسط محمد عباسی ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و سی و چهار به چاپ رسیده و در انتشارات گوتنبرگ چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و پنج صفحه است.مارکوپولو یک تاجر و جهانگرد ایتالیایی بوده که سفرنامه وی او را معروف نموده است . مارکوپولو به شرق دور و چین سفرهایی داشته است . تحقیق کننده ها و تاریخدانان کشورهای گوناگون و پیشرفته درمورد به سفرهای مارکوپولو اثرهای زیادی و مفصلی نوشته اند.اما هیچ کدام از آنها از نظر تحلیل علمی و تاریخی و تشریح منطقی و انتقادی متون به پای اثر جهانگردی مارکوپولو اثر ویکتور باریسوویچ اشکلوفسکی اندیشمند معروف معاصر نمی رسد. اثر این پژوهنده ی دانشمند در زمان کوتاهی به زبان های گوناگون جهان ترجمه و چاپ شد. اکثر متون این اثر با ارزش مربوط به ایران و آسیا و ممالک شرقی از جمله چین و تبت و هندوستان و اندونزی دارد و از این نظر مطالب آن واسه ی تاریخ جغرافیایی ممالک ذکر شده در نهایت ارزش و اعتبار است . برای خرید کتاب جهانگردی مارکوپولو به لینک موجود مراجعه نمایید.

جهانگردی مارکوپولو

کتاب سفرنامه ابن بطوطه نوشته ابن بطوطه می باشد و توسط محمدعلی موحد ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش به چاپ رسیده و در انتشارات آگاه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پانصد و یازده صفحه است. نگارنده این اثر شمس الدین محمد بن عبدالله مشهور به ابن بطوطه می باشد . این اثر نتیجه مسافرتهای طولانی ابن بطوطه‌ می باشد که در سال هفتصد و بیست و پنج هجری قمرى شروع شد و در سال هفتصد و پنجاه و چهار هجری قمرى به آخر رسید . این سفرها بیست و نه سال و نیم طول کسید. به درستی اثر سفرنامه ابن بطوطه برگرفته از چندین سفر پی در پی و طولانی نگارنده به دور دنیا می باشد . آنگونه به زیادترین شهرهای سرشناس زمان خود سفر نموده و زیادتر کشورهای آسیا و آفریقا و بخشی از قاره اروپا را همچنان دیدن کرده‌ است اما از دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا دیدن نکرده‌ است. برای خرید کتاب سفرنامه ابن بطوطه به لینک موجود مراجعه نمایید.

ابن بطوطه

کتاب خاطرات ژنرال گالاند که به دست آدولف گالاند نگاشته و توسط ذبیح الله منصوری ترجمه شده است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و سه به انتشار رسیده و در نشر گلریز چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد دویست و چهل و نه صفحه است. آدولف ژوزف فردیناند گالاند ژنرال آلمانی لوفت وافه و یکی از معروف ترین و پیروز ترین خلبانان جنگ جهانی دوم بوده است. او هفتصد و پنج ماموریت جنگی انجام داده و در جبهه غرب و دفاع کردن از جبهه های رایش نبرد کرده است. ژنرال گالاند ماموریت داشته که شهرهای آلمان را در روبروی حمله های نیروی هوایی متفقین حفظ و نگهداری کند و از دیگر سمت پشتیبانی از بمب افکن ها و لشکرهای پیاده و زرهی ارتش آلمان همچنان به او داده شده بود. او چهار دفعه از دست مرگ فرار کرده است و واسه ی آمار شگفت انگیز صد و چهار موفقیت هوایی شناخته شده بود که تمام آنها بر ضد متفقین غربی بودند. او یک افسانه نبردهای هوایی بود و این اثر روایتی از قهرمانی های او است. برای دانلود کتاب به ادامه مراجعه نمایید و برای خرید کتاب خاطرات ژنرال گالاند تماس بگیرید.

خاطرات ژنرال گالاند