پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

سفرنامه

شامل سفرنامه های ایرانی و خارجی

......................................................................................................

 

دانلود کتاب خاطرات سفر با موتور سیکلت اثر ارنستو چه گوارا یک سفرنامه تاریخی است یک خاطره نویسی بسیار خواندنی است که نویسنده یعنی ارنستو چه گوارا  طی سفر در سال هزار و نهصد پنجاه دو که به اتفاق آلبرتو گراندو با موتور سیکلت به کشورهای امریکا لاتین سفر نموده نوشته است.البته بقولی بهتر است بگویم که این کتاب را آلبرتو که دوست بسیار صمیمی و نویسنده توانایی آرژانتینی است گرداوری و تالیف نموده است. و خاطره بیاد ماندنی با موتور سیکلت انهم با چه گورا را مکتوب نموده است. این سفر نامه در سال هزار و نهصد پنجاه یک  به درخواست و پیشنهاد آلبرتو شروع شد و هر دو با یک موتور سیکلت پانصد سی سی که اسم متوتور لاپودروسا بود سفر پر ماجرایشان را به کشورهای امریکای جنوبی اغاز کردند. در این کتاب حاوی یادداشتهایی خواندنی مربوط به این سفر است . در این سفر چه گوارا بیست و سه ساله و دوستش بیت و نه ساله هست و ایشان طی سفر برای گشت و گزار مسبب درمان بیمارات جزامی میشدند و این بیماران زیر سلطه امرپالیسم طالم که مسبب جان دادنهای بسیار بود.حال سفر ایشان که ابتدا برای قاره گردی و لذت بردن از منظرهای بکر این کشورها بود به نجات جان دیگر انسانها و تولد انسانهای دگر گردید. کتاب خاطرات سفر با موتور سیکلت اثر ارنستو چه گوارا سالهاست که بسیار پر فروش و پر تیراژ است . و به زبانهای مهم دنیا ترجمه و مورد استقبال قرار گرفته است. در ایران نیز توسط رضا برزگر بفارسی ترجمه شد تعداد صفحات کتاب سیصد و سی صفحه میباشد.

 

کتاب سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار که به دست وینی سیو رومرو مارتینس نگاشته و توسط حمیرا زارع مدوییه ترجمه شده است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد صد و هشتاد و هفت صفحه می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج به انتشار رسیده و در نشر وزارت امور خارجه چاپ گشته است.سیمون بولیوار در بیست و چهار ژوییه هزار و هفتصد و هشتاد و سه داخل یک خانواده مرفه در ونزوئلا متولد شده است . او نهضت‌های مستقل گوناگونی را در امریکای جنوبی رهبری نمود که از آنها با عنوان جنگ‌های بولیوار یاد می نماید. سیمون به موجب درس خواندن در اروپا به طور موقت وطن را ترک کرد. داخل اروپا با ماریا ترزا آلایزا ازدواج نمود . ماریا که دختری از یک خانواده با اعتبار و معروف اسپانیولی بود در همان سال نخست ازدواجشان فوت کرد و سیمون پس از او هیچ وقت ازدواج نکرد. سیمون از اول جوانی در این اندیشه بود که چه می شود اگر امریکای جنوبی از استعمار اسپانیا رهایی پیدا کند. برای خرید کتاب سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار به لینک موجود مراجعه نمایید.

سرگذشت و زندگینامه سیمون بولیوار

کتاب جهانگردی مارکوپولو نوشته ویکتور باریسوویچ اشکلوفسکی می باشد و توسط محمد عباسی ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و سی و چهار به چاپ رسیده و در انتشارات گوتنبرگ چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و پنج صفحه است.مارکوپولو یک تاجر و جهانگرد ایتالیایی بوده که سفرنامه وی او را معروف نموده است . مارکوپولو به شرق دور و چین سفرهایی داشته است . تحقیق کننده ها و تاریخدانان کشورهای گوناگون و پیشرفته درمورد به سفرهای مارکوپولو اثرهای زیادی و مفصلی نوشته اند.اما هیچ کدام از آنها از نظر تحلیل علمی و تاریخی و تشریح منطقی و انتقادی متون به پای اثر جهانگردی مارکوپولو اثر ویکتور باریسوویچ اشکلوفسکی اندیشمند معروف معاصر نمی رسد. اثر این پژوهنده ی دانشمند در زمان کوتاهی به زبان های گوناگون جهان ترجمه و چاپ شد. اکثر متون این اثر با ارزش مربوط به ایران و آسیا و ممالک شرقی از جمله چین و تبت و هندوستان و اندونزی دارد و از این نظر مطالب آن واسه ی تاریخ جغرافیایی ممالک ذکر شده در نهایت ارزش و اعتبار است . برای خرید کتاب جهانگردی مارکوپولو به لینک موجود مراجعه نمایید.

جهانگردی مارکوپولو

کتاب سفرنامه ابن بطوطه نوشته ابن بطوطه می باشد و توسط محمدعلی موحد ترجمه گشته است.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هفتاد و شش به چاپ رسیده و در انتشارات آگاه چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد پانصد و یازده صفحه است. نگارنده این اثر شمس الدین محمد بن عبدالله مشهور به ابن بطوطه می باشد . این اثر نتیجه مسافرتهای طولانی ابن بطوطه‌ می باشد که در سال هفتصد و بیست و پنج هجری قمرى شروع شد و در سال هفتصد و پنجاه و چهار هجری قمرى به آخر رسید . این سفرها بیست و نه سال و نیم طول کسید. به درستی اثر سفرنامه ابن بطوطه برگرفته از چندین سفر پی در پی و طولانی نگارنده به دور دنیا می باشد . آنگونه به زیادترین شهرهای سرشناس زمان خود سفر نموده و زیادتر کشورهای آسیا و آفریقا و بخشی از قاره اروپا را همچنان دیدن کرده‌ است اما از دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا دیدن نکرده‌ است. برای خرید کتاب سفرنامه ابن بطوطه به لینک موجود مراجعه نمایید.

ابن بطوطه