خریدار کتاب دست دوم چگونه است؟ این سوال تکراریست که از ما میشود.اینکه روش قیمت گذاری کتاب دست دوم چگونه است؟

روش قیمت گذاری کتابخانه شخصی چگونه است؟ مراکز خریدار کتاب دست دوم کجاست؟ و روش قیمت گذاری کتابهای دست دوم به چه شکل است؟

بنده در سایت کارا کتاب در مطالب بسیاری این جمله را تکرار نمودم مرکز کتاب چه نو و چه دست دوم در تهران در میدان انقلاب است و تجمع کتابفروشی ها و انتشارات در خیابان انقلاب است.

اما ایا در نقاط دیگر تهران کتابفروشی وجود ندارد؟ این سوال اشتباه مگر میشود نباشد. و اساسا فقط تهران نیست که خریدار کتاب دست دوم و کلیه کتابفروشی های دست دوم خریدار کتاب شخصی شما هستن.

حال ایا کتابفروشی میدان انقلاب بالاتر میخرند؟ باید بگویم منصف و بی انصاف همه جا وجود دارد.کارشناس و غیر کارشناس.

اینکه شما در هر کجای ایران هستید نخست باید پرسش کنید نزدیکترین کتابفروشی دست دوم به شما کجاست. و اگر نزدیک شما چنین کتابفروشی نبود می بایست ببنید در شهرتان مرکز کتاب های دست دوم کجاست و براحتی با یک جستجو در گوگل می توانید خریدار کتاب دست دوم خود را پیدا کنید.

اما انچه که مهم بود در قیمت گذاری و روش خریداری کتاب دست دوم شما نیاز شخص خریدار به کتب شماست.یعنی اگر کسی کارش صرفا کتاب دست دوم است شاید کتابهای ادبی شما کارش نیاید یا کتب فلسفی.

پس با توجه به تنوع کتاب خود یک کتابفروشی را پیدا کنید که تخصصی کتاب میخرد. یعنی چه مثلا شما کتب سینمایی و تیاتر دارید در انقلاب چند کتابفروشی هستن که صرفا کتب نمایشی کار می کنند و چون علاقه و شناخت نسبت به کتب سینما و تیاتر دارن و چون مشتری مخصوص این کتب را نیز سراغ دارند خیلی بالاتر از شخصی میخرند که نه شناختی از کتب تخصص نمایش یا هنر دارد و نه مشتری ویژه ای.

کاری که کارا کتاب طی این دو دهه نموده برقراری ارتباط به خریداران تخصصی کتاب میباشد و اگر شما در هر کجای ایران کتاب دست دوم داشته باشید با توجه به محل و نوع کتابهایتان خریدار

 تخصصی اعزام می کنیم. یک بار خاطر نشان می کنم فرض کنید شما کتاب خطی دارید باید این کتاب به خریدار تخصصی کتاب خطی واگذار شود نه اینکه یک کتابفروش دست دوم که کارش کتاب داستان و شعر و کتاب خطی نمیشناسه برای قیمت گذاری در محل کتاب حضور یابد.

کارا کتاب سالهاست با کارشناسان مجرب در تهران و شهرهای دیگر بعنوان بزرگترین مرکز خرید و فروش کتاب دست دوم پیشگام بوده است.