پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

کتاب تاریخ جهان

تاریخ جهان   این ققسه شامل کتاب های تاریخ جهان می شود کتاب هایی که راجع به تاریخ جهان نوشته حال بصورت کلی یا تاریخ هر کشوری غیر ایران

دانلود کتاب تاریخ دول معظم اثر ماکسیم مورن

 

 پس از امضای پیمان متارکه جنگ مورخ یازده نوامبر هزار و نهصد هجده ,کلمانسو نخست وزیر و وزیر جنگ فرانسه با مشگلاتی مواجه شد که اگرچه به اهمیت مشکلات دوران جنگ نبود ولی رفع آنها نیز به آسانی امکان نداشت.

 مشکلات حمل و نقل بر اثر ویرانی پلها و راها و از کار افتادن وساول نقلیه درموردیکه ندارک و ارسال خواروبار بمناطق آزاد شده مشرق فرانسه و تامین احتیاجات سربازان فرانسوی در منطقه رنانی کمال لزوم را داشت.

کمبود نیروی کارگری در مزارع بر اثر دومیلیون الفات و ضایعات انسانی فقدان ذغال سنگ کافی بعلت ویرانی معادن ذغالشمال.مشکلات اقتصادی از قبیل لزوم تبدیل کارخانه ها و صنایع دوره جنگ بصورت قبل از آن و مرمت و تکمیل ضایعات صنعتی بحران مالی مخصوصا 300 میلیارد قرض داخلی و خارجی و لزوم قرضه های جدید که پیوسته بر حجم پول می افزود مشکلاتی بود که کلمانسو با انها مواجه گردید.

 

خرید کتاب تاریخ دول معظم اثر ماکسیم مورن نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان کتاب تاریخ دول معظم  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب کا گ ب در ایران اثر ولادیمیر کوزیچکین

 ماجرا چهل سال به دراز کشید. در حقیقت (از نظر روسها) ماجرت پیش از محاصره برلین در 1948 آغاز گردید ولی ما در غرب چندان به آن توجه نکردیم. شاید هم بعد از 1988 باز ادامه می یافت ولی در این تاریخ پایان آن بر دیوار برلین رقم خورد.
نزد بسیاری از مردمان هم دوره من بر چهل سالی که میان این دو تاریخ فاصله افتاد و تقریبا همه زندگی ما را در برگرفت تهدیدی دایمی سایه افکنده بود. جنگ سرد
در آن چهار دهه بی سابقه دنیای کمونیست کوشید تا بر سراسر سیاره ما مسلط گردد و همه ملتها و قدرتهایی که مانع این پیروزی بودند و به عبارت ساده غرب نامیده شدند کوشیدند تا از موفقیت لین توسعه طلبی جاه طلبانه جلوگیری کنند.
این تلاش به بهای جان دها هزار نفوس بشری و اتلاف زاید الوصف ثروتهای ادمی صورت گرفت.چندین بار از فرو افتادن به کام جنگ و نابودی قطعی طرفین در اخرین لحظات پرهیز شد. در تمام این دوران و بصورت بخش نهانی و لاینفک آن جنگی پنهانی درگیر بود.در این جنگ سازمانهای جاسوسی و ضد جاسوسی هریک از طرفین کوشیدند تا برای اربابان خویش حقایق تعیین کننده را که ضامن پیروزی بود بدست اورند.برای کمونیسم و اتحاد شوروی سازمان اصلی مسول رسیدن به این هدف کاگ ب و مخصوصا بازوی خرابکار خارجیش اداره یکم بود

برای خرید کتاب کا گ ب در ایران نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید و برای دانلود رایگان کتاب کا گ ب در ایران بهادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب تاریخ مصر قدیم اثر اتین ماری دریوتن , ژاک واندیه

تمدن مصر و تاریخ باستانی مصر یکی از موضوعاتی است که صدها محقق بزرگ برجسته راجع به این مهم پرداخته است.

و کتب بسیار ارزنده ای پیرامون تاریخ بزرگ و مفصل مصر باستان تا کنون به زبانهای مختلفی بچاپ رسیده است.

حقیقتا مصر رازهای سر به مهری داشته که قرنها باید راجع به این تاریخ باستانی تحقیق و مطالب جدیدی استخراج کنند.

در ایران سالهاست که کتب تاریخی راجع به مصر بخصوص مصر باستان مورد توجه علاقه مندان تاریخ بویژه تاریخ باستان اهمیت داشته و از اینرو تالیفاتی ارزنده توسط نویسندگان و محققان مطرح ایرانی نیز تالیفف شده است. اما یکی از کتابهای ترجمه شده به زبان فارسی که در سراسر دنیا این آثار اهمیت داشته کتاب تاریخ مصر باستان که در این مطلب معرفی می نمایم.

که نتیجه سالها تلاش و تحقیق دو نویسنده و تاریخنگار بزجسته جهان اتین ماری دریوتن و ژاک واندیه میباشد که به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده است.

در ایراتن نیز در دهه پنجاه توسط مترجم توانممد احمد بهمنش بفارسی برگردانده و توسط انتشارات دانشگاه تهران در دو جلد بچاپ رسید که موضوع کلی کتاب به از ابتدای تاریخ مصر تا سده 16 میلادی ختم میشود

بخش نخست که در برگیرنده 8 زیر مجموعه یا فصل میباشد و مصر قدیم را از تاریخ ماقبل تاریخ و باستان  توصیف می نماید تا انتهای امپراتوری میانه ادامه میدهد.

و در بخش بعدی که جلد دوم میباشد که در پنج فصل بوده و به امپراطوری جدید و تمدنش و تاریخ آن می پردازد.برای خرید کتاب تاریخ مصر قدیم اینجا کلیک و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب سیر حکمت در اروپا اثر رنه دکارت مترجم محمد علی فروغی

کتاب سیر حکمت در اروپا کتاب ارزنده و جامعی است که با گذشت بیش از هشتاد سال هنوز معتبرترین کتاب در زمینه تاریخ اندیشه اروپایی میباشد.

که در ایران تالیف شده اسا. و کمک بسیاری در معرغفی فلسفه غرب و علوم جدید به ایرانیان اوانگارد داشت.و در این اثر اولین برگردان از طب و ستاره شناسی و علم فیزیک میباشد

.و نویسنده در کتال سیر حکمت در اروپا به اختلاف حکمت در شرق و غرب و تفهیم بین فلسفه و حکمت داشته و هر کدام را تعریف کامل می کند.و اخلاق و حکمت و سناخت و فلسفه را جامع و ساده بیان می کند.

و کتابی است ساده برای درک ایرانیان از فلسفه و حکمت اروپا ترسیم می نماید.

کتاب سیر حکمت در اروپا دارای سه بخش یا سه جلد میباشد که در بخش اول به تاریخ فلسفه از عصر باستان تا قرن17 سخن می گوید .

و در بخش بعدی از ادامه قرن 17 تا پایت قرن بعد یعنی قرن 18 ادامه داشته .

و در بخش یا جلد اخر که سومین بخش کتاب سیر حکمت در اروپا از قرن 19 آغاز شده تا عصر حاضر و بطور کامل به حکمت و فلسفه مغرب زمین می پردازد.

برای خرید کتاب سیر حکمت در اروپا اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.