پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

کتاب تاریخ جهان

تاریخ جهان   این ققسه شامل کتاب های تاریخ جهان می شود کتاب هایی که راجع به تاریخ جهان نوشته حال بصورت کلی یا تاریخ هر کشوری غیر ایران

دانلود کتاب فراماسون در انقلاب فرانسه اثر نجفقلی معزی

 

 یکی از صحنه های این کتاب اشارع بحب وطن است شاید بعضی از خوانندگان نسبت بقهرمان آن ایراد کنند اما بنا بگفته قا آنی دوست همان نیستی پناه من است.
ارزش و تاثیر ایمان چنین زت منحرف و پول پرستی از کسان عادی است.
زن زیبای ایرلندی با همدستی شیادی بعنوان شوهر خانه مجللی اراسته و از قماربازان ثروتمند و هوسبازان شهوت ران پذیرایی میکند تا اندوخته های سالیان دراز و پر رنج مورثین را در دور میز قمار دست بدست بگردانند و بانوی تیزبین با چشمان سحر امیز مراقب همه هست تا انکه شانس برد داشته باطاق خصوصی خود دعوت کند با گیلاسهای پیاپی مشروب و حرکات دلفریب و بوسهای ابدار انچه را که جوان با ورق بچنگ اورده با نرد عشق بوی ببازد.
قهرمان کتاب ما برای سرگرم داشتن جوانی احتیاج بهمراهی این زن دارد ولی او امتناع میورزد با بیانات اخلاقی او را براه بیاورد زن بابی اعتنایی و خنده تمسخر پاسخ میدهد جوان چگونه از زن منحرف و خود فروشی که جز استفاده از زیبایی و جوانی چند روزه اش برای اندوختن مال جهت دوره پیری فکری ندارد انتظار اخلاق دارد معبود من مسکوک طلا است و به هیچ وجه دیگر پای بند نیستم بی جهت خود را نیازار و وقت مرا تلف نکن.
اما وقتی در دنبالع صحبت زن میفهمد که این جوان ایرلندی و هم میهن است و از ایرلند صحبت می کمند این زیبای لاابالی از نشیدن نام وطن منقلب شده اشک در چشمان درشتش حلقه میزند بی اختیار دست بسوی همشهری دراز کرده درحالی که بغض گلویش را فشار میدهد میگوید بخاطر عشق میهن دست از معبود خود برمیدارم و برای خشنودی خاطر تو انچه را که میخواهی انجام میدهم در مقابل یک توقع وقنی بوطن بازگشتی خاکش را پیاد من بو کن و ببوس

برای خرید کتاب فراماسون در انقلاب فرانسه نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب چین سرخ اثر ادگار اسنو ترجمه سیف غفاری

 سفری به آغاز شرحی از زندگانی خصوصی و شخصی من نام کتابی است که حس کنجکا.ی هر خواننده منطقی را اقناع کند مطالب و جزئیاتی در بردارد - البته عنوان کتاب هم خود کنجکاوی پدید می اورد.
در میان بسیاری از مطالب کتاب فوق سخن از این پیش می اید که چگونه من در 22 سالگی به کشور چین رفتم و به عنوان خبرنگار خارجی نشریه شیکاگو تریبون زندگی آغاز کردم.
انچه به اینجا مربوط می شود این است که من در چین سرشناس هستم چه اولین کسی بودم که وارد حصار جنگلاهای داخلی شد و با مائوتسه تونگ . چوئن لای و دیگر سران ارتش سرخ چین مصاحبه کرد و از انها عکس گرفت.
این جریان مربوط به سال 1936 است یعنی یکسال پیش ا1ز اینکه کمونیست ها و ناسیونالیس1تها زیر نظر چیانگ کایچک پس از نه سال خرابکاری و انهدام دو جانبه وارد اولین صلح موقت خود شدند تا بتوانند در برابر ژاپن مقاومت کنند.من در آن زمان برای نشریات لندن دیلی هرالد و نیویورک سان کار می کردم.گزارشهای من درباره کمونیست های چین در مجلات لایف و ستردی ایونینگ پست نیز چاپ می شد. بخاطر این گزارشها من بعدها یک خبرنگار جهانی شدم و سپس سالهای سال معاونت سردبیری ستردی ایونینگ پست را به عهده گرفتم.

 در آن سال مائوتسه تونگ شرح حال شخصی خود و تاریخچه انقلاب کمونیستی چین را تا ان تاریخ برایم نقل کرد و من هم ان را در کتاب خود به نام ستاره سرخ برفرازچین که اولین بار در سال 1937 چاپ شد نوشتم. نسخه چینی کتاب زودتر از نسخه انگلیسی ان انتسار یافت و با استقبال شدید مردم چین که می خواستند اطلاعات موثقی درباره کمونیست های چین در اختیار داشته باشند روبرو شد.در میان خوانندگان این کتاب جوانان بسیاری بودند که بعدها انهارا در مقام رهبران درجه دوم و سوم چین سرخ دیدم

برای خرید کتاب چین سرخ نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب از لنین تا گورباچف اثر محمود طلوعی

 چاپ دوم این کتاب در اواخر سال 1369 و هنگامی انتشار یافت که علائم فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نمودار شده و جمهوری های شوروی یکی پس از دیگری علم استقلال برافراشته بودند. با وجود این سه عامل اصلی پیوستگی جمهوری های پانزده گانه شوروی یعنی حزب کمونیست .ارتش و وابستگی اقتصادی جمهوریهای شوروی به یکدیگر برجای مانده بود. در مقدمه چاپ دوم کتاب خطر وقوع یک کودتای نظامی در شوروی و احتمال شکست آن را هم پیش بینی کردیم و نوشتیم که عاقلانه ترین راه برای جلوگیری از فروپاشی کامل اتحاد شوروی تشکیل یک کنفدراسیون یا اتحادیه ای از جمهوری های مستقل نظیر جامعه کشورهای مشترک المنافع انگلستان یا جامعه اقتصادی اروپاست که ممکن است در یک دوره انتقالی پنج یا ده ساله عملی بشود.

و اینک چاپ سوم کتاب هنگامی آماده چاپ می شود که کودتای نظامی یا شبه نظامی در شوروی با شکست مواجه شده و در نتیجه شکست توطئه کودتا قدرت حکومت مرکزی در شوروی بیش از بیش تضعیف گردیده است. تا زمان نگارش این سطور سه جمهوری از پانزده جمهوری سابق اتحاد جماهیر شوروی رسما از آن جدا شده اند و دو جمهوری دیگر نیز با مسکو قطع رابطه کردند.اتحاد جماهیر شوروی سابق اکنون به اتحادیه ای از ده جمهوری تبدیل شده و قدرت حکومت مرکزی به یک شورای دولتی از روسای ده جمهوری و رئیس منتخب آنها گورباچف محدود گردیده است.

 

 

برای خرید کتاب از لنین تا گورباچف اثر محمود طلوعی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب پیدایش آمریکا اثر احمد کسروی

 در فارسی کتابی که این داستانها و این جستارها را در برداشته باشد و انبوه ایرانیان از تاریخ پیدایش امریکا نااگاه بوده جز نام کلمبوس و داستان کوتاهی از سفرهای او را نشینده اند.
از اینرو از سالها آقای کسروی آرزو داشت که کتاب درستی درباره ی پیدایش امریکا با زبان فارسی نوشته شده بچاپ رسد.این بود در سال 1320 که اندیشه ی نوشتن نامه ی روزانه ی پرچم بمیان آمد و از پیش زمینه های گفتار نویسی در آن روزنامه را بدیده می گرفتند.

یکی هم این زمینه را بدیده گرفتند که در هر شماره بخشی از ان بچاپ رسد و چون پایان یافت کتابی باشد و جداگانه هم چاپ یابد و چون می خواستند خودشان انرا بعهده بگیرند بیکرشته یادداشتهایی پرداختند.
در ان زمینه دو کتاب در دست بود یکی بزبان ترکی عثمانی که علیرضا نامی از انگلیسی ترجمه کرده و در سال 1274 بچاپ رسانیده دیگری بزبان فرانسه که در پاریس بچاپ رسیده.
از این دو کتاب هر یکی بهتریهایی داشت.کتاب ترکی یک مقدمه ی دراز دانشمندانه ای را درباره ی تاریخچه ی کشتیرانی و کفشهای جغرافیای در برداشت. کتاب فرانسه ای داستان سفرهای کلمبوس و داستانهای کورتیز و پیزارو را با زبان شیرین ترین تر و گشاده تری نوشته بود.اقای کسروی رویهمرفته کتاب ترکی را دانشمندانه تر و بهتر دانسته در اندیشه داشت که از روی ان کتابی بفارسی پدید اوردولی در آن میان چون بانو نظیفی که یکی از بانوان بافهم و دانش تهرانست اماده شد که کتاب فرانسه ای را ترجمه کند و تکه تکه برای چاپ بادارع ی پرچم فرستد.اقتی کسروی بهتر دانست که ان ترجمه بچاپ رسد و بانوی نامبرده سخن خود را بکار بست و تا نه ماه بیشتر که روزنامه پرچم پراکنده می شد در بیشتر شماره ها ترجمه ی ان کتاب فرانسه ای بچاپ می رسید و یکی از بخش های شیرین ان روزنامه بود.

 

برای خرید کتاب پیدایش آمریکا اثر احمد کسروی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.