پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب : ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

کتاب تاریخ جهان

تاریخ جهان   این ققسه شامل کتاب های تاریخ جهان می شود کتاب هایی که راجع به تاریخ جهان نوشته حال بصورت کلی یا تاریخ هر کشوری غیر ایران

دانلود کتاب فراماسونری در ایران اثر محمود کتیرائی

 درست است که فراماسونری به یک معنی ریشه ای کهنسال دارد و حتی چنانکه کلمان هوار نوشته است برخی از آزمون هایی که مهرپرستان درباره کسانی که می خواستند از یکی از درجه های هفتگانه مهرپرستی بگذرند بکار می بردند دست .دست کم زمانی در ایین پذیرش فراماسونری نیز یافته می شده است.اما این که فراماسون ها پیش از تاخت و تاز اسکندر به ایران درامده باشندو یا پیدایش فراماسونری در زمان کوروش بزرگ بوده است افسانه بافی و یاوه نویسی و دروغ پردازی است.گمراه کردن خواننده است و افسانه بزرگ افزودن تا سرانجام فراماسونری در غبار رمز و ابهام بیارمد و مردم به راز کار این دستگاه سیاسی پی نبرند و ره گک کنند.
گفتنی است که سازمانهای فراماسونی و همانند ان که در ایران برپاشد به گوش ایرانیان زودباور و ساده بینی که بدین دستگاه سیاسی می پیوستند همین افسانه ها را فرو می خواندند. بهترین گواه مثنوی آیین فراماسون سروده میرزا صادق خان امیری فراهانی است که از نخستین کسانی است که به لژ بیداری ایران پیوست.

 

برای خرید کتاب فراماسونری در ایران اثر محمود کتیرائی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب جنگ حقیقی اثر ریچارد نیکسون ترجمه جعفر ثقه الاسلامی

 نویسنده با توجه به سمتها و مسئولیتهائی که بعنوان معاون رئیس جمهور و سپس ریاست جمهوری امریکا بر عهده داشته .مسائل سیاسی.اقتصادی و نظامی امروز جهان را که رقابت و مسابقه قدرت بین دو ابر قدرت یعنی اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده امریکا است مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و شرح مطالب را بی پرده و صریح بیان کرده از جمله انکه در بحث مربوط بمقایسه نیروهای نظامی و قدرت استراتژیکی حاضر در صحنه دو اردوگاه شرق و غرب و در بیان اینکه چگونه اتحاد شوروی از نظر قدرت اتمی و نیروهای ضربتی جبران عقب ماندگی خود را کرده با ذکر ارقام و تعداد موشکهای اتمی و پایگاهای پرتاب و سایر مزایای استراتژیکی ثابت می کند که شوروی علاوه بر انکه از رتبه دوم به مرحله برابری رسیده نتیجه گیری می نماید که هم اکنون بر ایالات متحدهامریکا و دنیای غرب پیشی گرفته است.در همینجا است که مولف زنگ خطر را برای کشورهای آزاد بصدا در آورده و صراحتا خطر جدی و حقیقی را اعلام می نماید.

گو اینکه حقایق و اسرار نظامی و استراتژیکی هریک از دو ابرقدرت امروز جهان باین سهولت و بی پروائی نمیتواند از پرده بیرون بیفتد.

ولی مطالعه اثر حاضر برای خواننده این قرینه و مطنه غیر قابل تردید را بدست میدهد که شوروی بطور قاطع از لحاظ قدرت نظامی و نیروهای دهشتناک اتمی و بویژه موشکهای دور پرواز و یا با برد متوسط دیگر یک قدرت درجه دوم و بعد از امریکا بحساب نمی اید.
دامنه و وسعت خطر بقدری وسیع و بی انتها اسا و اثر مخرب استفاده از زرادحانه دو ابرقدرت بقدری موحش و دهشت زا است که ارامش و اسایش کلیه ساکنین کره خالی را دستخوش تزلزل و نگرانی عمیقی نموده است.

 

برای خرید کتاب جنگ حقیقی اثر ریچارد نیکسون نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب یونانیان و بربرها اثر امیر مهدی بدیع ترجمه احمد آرام

 

 کتاب یونانیان و بربرها نخستین کتابی است بقلم بدیع که بفارسی ترجمه شده است.
باید امیدوار بود که سایر آثار این مرد شریف نیز بتدریج بفارسی برگردد(ناگفته نماند این مطلب در سال 1345 توسط آقای جمالزاده امده است و قطعا با گذشت نیم قرن اکثر آثار ایشان بفارسی برگردانده شده است).و همطونان بخوانند و فیض و لذت یابند.
بدیع با منطقی که باحتمال قوی از یونانیان بما رسیده است نظر و تز خود را باثبات میرساند و شخص من اگر این کتاب را بجای بدیع که سرور عزیز و هموطن گرامی است هر بیگانه دیگری نوشته بود می پذیرفتم.

 ولی بهتر است سخن را درین باب کوتاه ساخته و داوری را بخوانندگان باز گذاریم.
بدیع گذشته از مقامی که در علم و حکمت و تاریخ دارد در ادبیات خودمان و بیگانگان دست بلندی دارد و گذشته از چند زبان بیگانه که از آن جمله است یونانی و لاتینی و باحتمال قوی عبری فارسی را نیز بسیار خوب مینویسد و عشق و علاقه زیادی بادبیات فارسی دارد چنانکه اخیرا یکی از نسخه های فارسی بسیار ممتاز خود را که عبارت بود از دیوان امیر شاهی سبزواری بخطی منسوب به میرعلی هراتی بخرج خود بصورت بسیار مرغوبی در سویس بچاپ عکسی رسانید و بدوستان هدیه فرستاد.
مقدار زیادی از اشعار فارسی بخصوص از مولوی از حفظ دارد و در نامه هایش میاورد.
عاشق سخنان خواجه عبدالله انصاری است و سخنان اورا با انچه درباره او نوشته اند جمع اورده است و از مطالعه ان در گوشه انزوای خود کیف و لذت میبرد.

برای خرید کتاب یونانیان و بربرها اثر امیر مهدی بدیع ترجمه احمد آرام نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

دانلود کتاب اهریمن در تاریخ: کمونیسم، فاشیسم و درس‌هایی از قرن بیستم اثر ولادیمیر تیسماننو ترجمه رامین پرهام

 این کتاب رساله ای تاریخی نیست (اگرچه تاریخ در تک تک صفحه های آن حضور دارد) بلکه بیش تر تفسیری سیاسی-فلسفی در باب این موضوع است که گرایش های حداکثری ناکجا اندیش چگونه میس توانند به اردوگاه های کار اجباری شوروی و نازی ختم شوند که کولیما و آشوویتس از مظاهر آن ها هستند.
من از همانندی های عمده از تمایزهایی که به گونه ای چشکگیر کاهش ناپذیر هستند و پژواک های معاصر این جباریت های تمامیت گرا بحث خواهم کرد.
همچنین کاهش یابی بنیاد گرایی در رژیم هایی به سبک شوروی به فروکش کردن شور ایدئولوژی و برامدن بدیل یعنی جهت گیری کمدنی در بیان حساسیت دموکراتیکذ خواهیم پرداخت.
هدف این کتاب این است که به خوانندگانش نتیجه گیری هایی از زمانه مصیبت باری که هیچ واژه ای قادر نیست به دقت و درستی پریشان کنندگی ان چه در نقاشی های هنرمند المانی انسلم کیفر امده است را شرح دهد.قرن بیستم مانند ان نقاشی های رنگ و روغنی دورنمایی ویرانه پر از اجساد از توهم های برباد رفته از اسطوره های شکست خورده از وعده های وفا نشده و خاطره های به عمل در نیامده در پشت سرخود به جای نهاده است.

 

 

برای خرید کتاب اهریمن در تاریخ: کمونیسم، فاشیسم و درس‌هایی از قرن بیستم نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.