پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۰ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶ , دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

کتاب تاریخ جهان

تاریخ جهان   این ققسه شامل کتاب های تاریخ جهان می شود کتاب هایی که راجع به تاریخ جهان نوشته حال بصورت کلی یا تاریخ هر کشوری غیر ایران

دانلود کتاب کا.گ.ب: دولتی در دولت

 من این کتاب را در بهار سال 1991 آغاز کردم.مقاله من با عنوان بمب ساعتی: سیمای سیاسی کا.گ.ب تازه در روزنامه شوریایی اخبار مسکو به چاپ رسیده و در محافل حزب و کا.گ.ب سر و صدای بسیار و خشم و هیجانی باورنکردنی برپا کرده بود.
من در آن مقاله به بحث در اطراف چیزی پرداخته بودم که قرار بود مضمون اصلی این کتاب را تشکیل دهد گرچه در ان موقع بسیاری از مردم نمی توانستند ان را باور کنند: به محض این که در نظام شوروی فضا بازتر و تحمل پذیرتر شد و به محض این که ندای پرسترویکا و گلاسنوست فضا را آکند.کا.گ.ب خود را از یک ابزار قدرت دولتی به یک قدرت دولتی با حق ویژه خود تغییر شکل داد.

 حریفان به مخالفت برخاستند که چطور چنین چیزی ممکن است.هرچه باشد انها از زندانی کردن مردم دست کشیده اند.پرده اهنین برداشته شده به مردم اجازه می دهند که به خارج سفر کنند.این اعتراض ها از صحت و اعتبار محدودی برخوردار بود.چرا که به راستی انها هرگز از به زندان انداختن مردم دست نکشیدند.حتی مهمتر انکه کا.گ.ب با بهره برداری از فرصت بی همانندی که هرج و مرج و اشفتگی سیاسی و اقتصادی سالهای پرسترویکا و گلاسنوست فراهم اورده بود.قدرتی بیش از انچه در دوره استالین دارا بود کسب کرد.سرانجام گذشت زمان درستی تحلیل مرا اثبات میکرد.

 قرار بود این کتاب با چشم اندازی ناخوشایند به پایان برسد.کمیته امنیت کشور یا کا.گ.ب برای همیشه در پشت صحنه باقی نمی ماند و ناگزیر می بایست تلاش می کرد نقش عمده را در نمایش افشاگری در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به عده بگیرد.وخیلی هم زود.

 

برای خرید کتاب کتاب کا.گ.ب: دولتی در دولت نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب تاریخ روسیه شوروی اثر ای‌. اچ‌. ک‍ار 3 جلدی

 در اصل در همین سه جلد حاضر درباره سال های انقلاب یعنی
از 1917 تا 1923 طرح ریزی شده بود.جلدهای بعدی سپس به این طرح اضافه شد.

 مترجم این اثر مستقل و تمام به خوانندگان عرضه می کند. دنباله کتاب که هنگام درگذشت کار در 1983 به شانزده جلد بزرپ رسیده بود. در اغاز دهه سی و نخستین برنامه پنج ساله شوروی به پایان می رسد.
مقدار زیادی هم نوشته و یادداشت مربوط به این تالیف برجا مانده است که پس از مرگ کار چند تن از شاگردانش تنظیم و تدوین انها را برعهده گرفتند و تا انجا که من اطلاع دارم یک جلد از این یادداشت ها درباره نقش اتحاد شوروی در جنگ داخلی اسپانیا منشتر شده است.

برای خرید کتاب تاریخ روسیه شوروی اثر ای‌. اچ‌. ک‍ار 3 جلدی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید

دانلود کتاب قتل عام ارمنیان در دوران سلاطین آل عثمان اثر اسماعیل رائین

 

 ترکیه همسایه بزرگ و متحد نیرومند ماست که در حال حاضر چه از طریق مناسبات سیاسی و چه در کادر سازمان عمران منطقه ای و همکاری های وسیع اقتصادی با کشور ما روابطی نزدیک و دوستانه دارد.

این روایط حسنه پس از دوران ششصد ساله ی عداوت و جنگ و خونریزی که بین ایران و عثمانی جریان داشت با سرنگون شدن حکومت و سلطنت پادشاهان آل عثمان بوجود آمد.
بدین معنی که همه ی اختلافات دیرین با تغییر کادر رهبری دو کشور بیکباره از میان رفت و جای خود را بدوستی و همکاری داد.
سران جدید دو کشور رضا شاه و کمال اتاتورک علاوه بر اینکه هردو در راه بزرگداشت و سربلندی ملتین ایران و ترکیه گام بر میداشتند متفقا کوشیدند تا از طریق نزدیک ساختن هرچه بیشتر دو ملت اثار شوم برخوردها و کینه توزیهای دیرین را از میان بردارند.

در ترکیه نوین نه تنها کینه های دیرینه با همسایگان بدست فراموشی سپرده شد بلکه در سیاسی داخلی نیز نسبت به اقلیتهای مختلف مانند ارمنی.گرد.یعودی و مسیحی روشهای پسندیده ای در پیش گرفته شد و کینه ها و دشمنی ها مذهبی و نژادی که پادشاهان ال عثمان و فرقه افراطی ژون ترک و نژاد پرستان با دامن زدن به ان به وقایع خونین و شرم اوری را باعث شده بودند بندریج از میان رفت.

 بیست چهار فقره قتل عام که از سال 1255 شمسی در سرزمین عثمانی و مستعمرات آن کشور آغاز شد. و به کشتار 2377027 نفر از اقلیتهای ارمنی بلغاری.یونانی و سرزبازان خارج ارتش عثمانی منجر شد با موجی از نفرت و خشم ملت ترک مواجه شد.
این کشتارهای وحشیانه جنایت شرم اوری است که عاملین ان فقط دژخمیان حکومت عثمانی و کارگزاران قتل عام ها بودند.نه ملت ترک ترک.
همانطور که همه حوادث خونین و تکان دهنده دوران جنگ دوم جهانی را بایستی بجانب هیتلتر و اطرافیان او و عمال حزب نازی.اس. اس ها و گشتاپو بزاریم نه ملت زنده و زحمتکش المان

برای خرید کتاب قتل عام ارمنیان در دوران سلاطین آل عثمان اثر اسماعیل رائین نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

دانلود کتاب کاروان هند اثر احمد گلچین معانی

 

کتاب کاروان هند که در سال هزار و سیصد و شصت و نه چاپ شده می باشد.

این اثر توسط احمد گلچین معانی نوشته شده است.که چاپ آن بر عهده ی نشر آستان قدس رضوی بوده است.

اثر فوق فرهنگ شعرا و سرایندگان فارسی زبانی می باشد که در سرزمین هندوستان زندگی می کند .

کاروان هند از این رو صاحب ارزش بوده که به گفته ی خویش گلچین معانی از روزهای کهن هماره گفته اند که سرایندگان فارسی زبان زیادی در هندوستان قبل از سرایندگان فارسی در خود سرزمین ایران بوده است.

گلچین معانی تلاش کرده تا در این اثر فرهنگ نامه ای از همه ی این شعرا را همراه با زندگینامه و قطعاتی از شعرهای ایشون تفسیر و تهیه کند و به دست دهد.

قبل از گلچین مفهوم همچنان به صورت متناوب در طی سالهای طولانی کوشش شده بوده تا فرهنگی از سرایندگان فارسی زبان داخل هندوستان تهیه و تفسیر شود و در این زمینه همچنان مجله هایی به چاپ انتشار است .

اما کاروان هند نمونه ی جمع شده ای است تکمیل شده و کامل و مدون که مطابق با شیوه ها و روشهای فکری و امروزین نوشته شده است. کتاب فوق جلد اول این مجموعه است. برای خرید کتاب کاروان هند با ما تماس بگیرید.

 

برای خرید کتاب کاروان هند اثر احمد گلچین معانی نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.