پشتیبانی ۹ صبح لغایت ۱۲ شب ( دفتر میرداماد :۲۶۴۰۱۹۵۶_ دفتر سهروردی : ۸۸۴۷۸۱۹۶ ) ( مشاور فنی :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴ )

0

کتاب تاریخ جهان

تاریخ جهان   این ققسه شامل کتاب های تاریخ جهان می شود کتاب هایی که راجع به تاریخ جهان نوشته حال بصورت کلی یا تاریخ هر کشوری غیر ایران

دانلود کتاب تاریخ مصر قدیم اثر اتین ماری دریوتن , ژاک واندیه

تمدن مصر و تاریخ باستانی مصر یکی از موضوعاتی است که صدها محقق بزرگ برجسته راجع به این مهم پرداخته است.

و کتب بسیار ارزنده ای پیرامون تاریخ بزرگ و مفصل مصر باستان تا کنون به زبانهای مختلفی بچاپ رسیده است.

حقیقتا مصر رازهای سر به مهری داشته که قرنها باید راجع به این تاریخ باستانی تحقیق و مطالب جدیدی استخراج کنند.

در ایران سالهاست که کتب تاریخی راجع به مصر بخصوص مصر باستان مورد توجه علاقه مندان تاریخ بویژه تاریخ باستان اهمیت داشته و از اینرو تالیفاتی ارزنده توسط نویسندگان و محققان مطرح ایرانی نیز تالیفف شده است. اما یکی از کتابهای ترجمه شده به زبان فارسی که در سراسر دنیا این آثار اهمیت داشته کتاب تاریخ مصر باستان که در این مطلب معرفی می نمایم.

که نتیجه سالها تلاش و تحقیق دو نویسنده و تاریخنگار بزجسته جهان اتین ماری دریوتن و ژاک واندیه میباشد که به بسیاری از زبانهای دنیا ترجمه شده است.

در ایراتن نیز در دهه پنجاه توسط مترجم توانممد احمد بهمنش بفارسی برگردانده و توسط انتشارات دانشگاه تهران در دو جلد بچاپ رسید که موضوع کلی کتاب به از ابتدای تاریخ مصر تا سده 16 میلادی ختم میشود

بخش نخست که در برگیرنده 8 زیر مجموعه یا فصل میباشد و مصر قدیم را از تاریخ ماقبل تاریخ و باستان  توصیف می نماید تا انتهای امپراتوری میانه ادامه میدهد.

و در بخش بعدی که جلد دوم میباشد که در پنج فصل بوده و به امپراطوری جدید و تمدنش و تاریخ آن می پردازد.برای خرید کتاب تاریخ مصر قدیم اینجا کلیک و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دانلود کتاب سیر حکمت در اروپا اثر رنه دکارت مترجم محمد علی فروغی

کتاب سیر حکمت در اروپا کتاب ارزنده و جامعی است که با گذشت بیش از هشتاد سال هنوز معتبرترین کتاب در زمینه تاریخ اندیشه اروپایی میباشد.

که در ایران تالیف شده اسا. و کمک بسیاری در معرغفی فلسفه غرب و علوم جدید به ایرانیان اوانگارد داشت.و در این اثر اولین برگردان از طب و ستاره شناسی و علم فیزیک میباشد

.و نویسنده در کتال سیر حکمت در اروپا به اختلاف حکمت در شرق و غرب و تفهیم بین فلسفه و حکمت داشته و هر کدام را تعریف کامل می کند.و اخلاق و حکمت و سناخت و فلسفه را جامع و ساده بیان می کند.

و کتابی است ساده برای درک ایرانیان از فلسفه و حکمت اروپا ترسیم می نماید.

کتاب سیر حکمت در اروپا دارای سه بخش یا سه جلد میباشد که در بخش اول به تاریخ فلسفه از عصر باستان تا قرن17 سخن می گوید .

و در بخش بعدی از ادامه قرن 17 تا پایت قرن بعد یعنی قرن 18 ادامه داشته .

و در بخش یا جلد اخر که سومین بخش کتاب سیر حکمت در اروپا از قرن 19 آغاز شده تا عصر حاضر و بطور کامل به حکمت و فلسفه مغرب زمین می پردازد.

برای خرید کتاب سیر حکمت در اروپا اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

یکی از کتاب های خواندنی تاریخی که بخصوص راجع به تاریخ بشر پرداخته کتاب حاضر است که با گذشت بیش از نیم قرن هنوز جط یکی از کتب پرفروش و ارزنده تاریخی است

هاندریک وان لون که یکی از تاریخ نویسان بزرگ جهان و برجسته هلندی است .

در کتاب تاریخ بشر به زبانی کاملا ساده و شیوا و میتوان گفت کلاسیک پیرامون تاریخ انسان از دوران نخست زندگی انسان تا انسان صنعنی و مدرن.

کتاب تاریخ بشر نوشته هاندریک وان لون برای نخست بار در دهه سی یعنی سال هزار سیصد چهل و چهار با ترجمه بسیار خوب علی اکبر بامداد توسط انتشارات امیرکبیر بچاپ رسید.

در اواسط قرن نوزده بود که در سال چهل پنج جنگ دوم جهانی که 6 سال درازا داشت بدون هیچ شرط و خواسته یی دو قدرت بزرگ یعنی ژاپن و المان به انجام رسید.

و این ترسناکترین نبرد تاریخ بشر بود که میلیونها نفر حدود 50 میلیون انسان در این جنگ گشته و چندین برابر ادم بیخانه و اواره گشتن.

پس از گدشت این جنگ فاجعه امیز دها کتاب راجع به این دوران تیره نوشته شد. که اکثر توسط رفرنسهای جهان غرب بود چون امریکا و انگلیس و ایتالیا و اندکی نیز از رفرنسهای روس

و در این کتاب حاضر یعنی جنگ نا شناخته اولین کتاب معتبری است که از دیدگاه المانی ها موضوع را مطرح می نماید و یک گزارش متفاوت با دیگر کتاب قبلی دردسترس قرار میدهد.

نویسنده کتاب جنگ ناشناخته یک افسر مشهور جنگ جهانی دوم بود که طی دوران جنگ رفتارهای منحصربفردی داشته و طی عملیاتی چون دزدیدن فرزند دریا سالار هورتی یا نجات جان موسولینی و یا نفود در لشکر متفقین به شهرت چشمگیر مخوفترین شخص اروپا نام گرفت. در این کتاب ما از خاطرات و نطرات و فکتهای او استفاده خواهیم نمود.خرید کتاب جنگ نا شناخته اینجا کلیک نمایید و برای دانلود به ادامه مراجعه نمایید.