دانلود کتاب چین سرخ اثر ادگار اسنو ترجمه سیف غفاری

 سفری به آغاز شرحی از زندگانی خصوصی و شخصی من نام کتابی است که حس کنجکا.ی هر خواننده منطقی را اقناع کند مطالب و جزئیاتی در بردارد - البته عنوان کتاب هم خود کنجکاوی پدید می اورد.
در میان بسیاری از مطالب کتاب فوق سخن از این پیش می اید که چگونه من در 22 سالگی به کشور چین رفتم و به عنوان خبرنگار خارجی نشریه شیکاگو تریبون زندگی آغاز کردم.
انچه به اینجا مربوط می شود این است که من در چین سرشناس هستم چه اولین کسی بودم که وارد حصار جنگلاهای داخلی شد و با مائوتسه تونگ . چوئن لای و دیگر سران ارتش سرخ چین مصاحبه کرد و از انها عکس گرفت.
این جریان مربوط به سال 1936 است یعنی یکسال پیش ا1ز اینکه کمونیست ها و ناسیونالیس1تها زیر نظر چیانگ کایچک پس از نه سال خرابکاری و انهدام دو جانبه وارد اولین صلح موقت خود شدند تا بتوانند در برابر ژاپن مقاومت کنند.من در آن زمان برای نشریات لندن دیلی هرالد و نیویورک سان کار می کردم.گزارشهای من درباره کمونیست های چین در مجلات لایف و ستردی ایونینگ پست نیز چاپ می شد. بخاطر این گزارشها من بعدها یک خبرنگار جهانی شدم و سپس سالهای سال معاونت سردبیری ستردی ایونینگ پست را به عهده گرفتم.

 در آن سال مائوتسه تونگ شرح حال شخصی خود و تاریخچه انقلاب کمونیستی چین را تا ان تاریخ برایم نقل کرد و من هم ان را در کتاب خود به نام ستاره سرخ برفرازچین که اولین بار در سال 1937 چاپ شد نوشتم. نسخه چینی کتاب زودتر از نسخه انگلیسی ان انتسار یافت و با استقبال شدید مردم چین که می خواستند اطلاعات موثقی درباره کمونیست های چین در اختیار داشته باشند روبرو شد.در میان خوانندگان این کتاب جوانان بسیاری بودند که بعدها انهارا در مقام رهبران درجه دوم و سوم چین سرخ دیدم

برای خرید کتاب چین سرخ نسخه چاپی اینجا کلیک نمایید. و برای دانلود رایگان به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

 

دانلود کتاب چین سرخ