پشتیبانی از ساعت ۹ صبح الی ۱۰ شب :  ۰۹۱۲۵۳۴۳۶۴۴

خریدار کتاب

خریدار کتاب دست دوم

 

کارا کتاب سایت خریدار کتاب بعنوان نخستین مرکز خریدار کتاب دست دوم در ایران. بعنوان اولین فروشگاه اینترنتی که در زمینه خریدار کتاب دست دوم فعالیت نموده و در ستاد ساماندهی و اینماد برسمیت ثبت گردیده است.

خریدار کتاب دست دوم در ایران به دو طبقه تقسیم میشود خریدار کتاب درسی و دانشگاهی و دسته دیگر خریدار کتاب غیر درسی و غیر دانشگاهی
که چنانچه قصد هر کدام از این دو مجموعه را داشتید می بایست با مرکز تخصصی آن تماس برقرار کنید. یعنی اگر شخصی خریدار کتاب رمان و تاریخ و ادبیات است کتاب های درسی و دانشگاهی نمیخرد.

و اگر شخصی فعالیتش در زمینه کتاب درسی و آموزشی و درسی و دانشگاهی است کتابهای تاریخی و ادبی نمیخرد.

بنابراین خریدار کتاب به دو دسته خریدار کتاب درسی و دانشگاهی و خریدار کتاب غیر درسی و غیر دانشگاهی تقسیم میشوند.

 

خریدار کتاب درسی و دانشگاهی

 

در این دسته خریدار کتاب فعالیت و تخصصشان پیرامون کتب آموزشی اعم از زبان ,  تیزهوشان و کنکور و مقاطع تحصیلی از ابتدای تا دانشگاه میباشد

و اگر شما مثلا کتاب های درسی دوره دبستان یا دبیرستان یا کنکور و یا دانشگاه را دارید این دسته خریدار کتب شما هستن.چرا که مشتری هایشان همین سبک کتاب هستن.

اگر شما کتاب های علمی و آموزشی دارید یا کتب مربوط به مدرسه و دانشگاه فقط باید به مراکز خرید و فروش کتاب دست دوم در مرکز شهرتان بروید یا در گوگل سرچ کنید خریدار کتاب های درسی و دانشگاهی

 

خریدار کتاب غیر درسی و غیر دانشگاهی

 

همانطور که از عنوانش مشخص است در این دسته کتابفروشی های فعالیت می کنند که در زمینه کتاب آموزشی و تحصیلی اطلاعی ندارند بلکه به کتابهای عمومی در زمینه های مختلف از جمله کتاب های تاریخی تا کتب ادبی مثل شعر و داستان و فرهنگ لغت تا کتابهای فلسفه و یا روانشناسی از کتب هنری گرفته تا کتاب های خطی و آنتیک و نفیس

که ایشان وقتی چنین کتابخانه شخصی دارید که شامل یک مجموعه کامل از مان و داستان و تاریخ و فلسفه است به منزل شما می ایند و قیمت گذاری نموده و در صورت رضایت خریداری می کنند.

در این صفحه ما کاملا تخصصی به خریدار کتاب با موضوعات مختلف  و معرفی مراکز خریدار کتاب دست دوم در تهران و دیگر شهرهای ایران می پردازیم

و دقت داشته باشید در هر لحظه می توانید جهت مشاوره برای فروش کتابخانه شخصی خود با شماره های مندرج در کارا کتاب جهت فروش کتب خود اقدام نمایید.

.

با قیمت بالا خرید کتاب دست دوم در تهران و کرج در زمانی فوق العاده یا اگهی میشود بالترین قیمت خریدار کتاب دست دوم در محل

اینها اگهی هایست که در سایتهای مختلف نوشته میشود اما نکته ای که دوستان توجه نمی کنند اینست که چطور ممکنه؟ مثلا خریدار کتاب دست دوم در کرج زیر نیم ساعت وقتی ادرس زندگی و محل کار شخص در تهران است آنهم مرکز تهران؟متاسفانه بسیاری از سایتها صرفا شعاتر میدهند و یک مشت سمسار و خریدار کاغذ باطله هستن که برای ترغیب مشتری برای تماس با ایشان از هر تلاشی کوتاه نمی کنند تی نادرست و غلط

نوشته اند بالاترین قیمت خریدار کتاب شما وقتی تماس میگیرید می گویند کتاب فله ای خریداری میشود این چه انصافی است؟

خریدار منصفانه کتاب درب منزل شما یا بالاتر از همه خریدار کتاب شما هستیم وقتی شما نمی دانید دیگری چه قیمتی پیشنهاد داده است چگونه مدعی بالاترین قیمت هستید و این را هم بگویم که 90 درصد این عزیزان نه کتاب شناس هستند نه کتابخوان و حتی نه کتابدار و کتابدان بلکه فقط برای امرار معاش کار کتاب می کنند.

در سایتهای اگهی دها تبلیغ میدهند و خود را منصفانه ترین خریدار کتاب می شناسند اما وقتی با ایشان تماس میگیرند جز کتاب فله ای خریدن هیچ دیدگاهی ندارن

مجموعه کارا کتاب را سالهاست می شناسید که در زمینه کتابهای عمومی قدیمی فعالیت می کند. و سالهاست بعنوان مرکز تخصصی خرید کتاب دست دوم در تهران و کرج و دیگر شهرهای ایران فعالیت می کند.ما کتابهای دست دوم را میخریم که در سایتمان بفروشیم و شما اگر قدری تامل داشته باشید مطمن خواهید بهترین انتخاب برای فروش کتاب دست دوم خود کارا کتاب است.

مدیر سایت
25

خریدار کتاب دست دوم کتابخانه شخصی شما

 

در این مطلب کامل پیرامون خریداری کتابخانه شخصی شما صحبت می کنم. و بدانید که کارا کتاب تنها مرکز رسمی خریدار کتابخانه شخصی در ایران است. و کارشناسی و قیمت گذاری کتابخانه شخصی در محل شما و کاملا رایگان میباشد. قبل از تکمیل این صحبت باید عرض کنم وقتی در منزل یا دفتر ما تعدادی کتاب جمع می کنیم و این مجموعه کتاب نظم پیدا کرده و در یک محل خاص یا کتابخانه چوبی یا فلزی و حتی کمد نگهداری میشود دیگر شما دارای یک کتابخانه شخصی هستید. پس اینکه مثلا بگوییم بالای 100 جلد میشود کتابخانه شخصی این جمله مسخره ایست چرا که اگر شما یک قفسه کتاب هم داشته باشید که شاید سی جلدم نباشد همینم یک کتابخانه شخصی است . و اصلا کلمه کتابخانه شخصی به مجموع کتابهای متنوع در یک کتابخانه ( اعم از چوبی و فلزی) اطلاق میشود.که خیلی از این کتابخانه های شخصی تخصصی است. و برخی کتابخانه شخصی عمومی است.

خریدار کتابخانه شخصی تخصصی

شامل مجموعه ای کتاب بالای بیست مجلد در زمینه تخصصی وابسته به علاقه و تخصص و کار آن شخص است مثلا شخصی آشپز است در منزل و حتی در بخشی از آشپزخانه این کتب مرتبط با آشپزی را جمع اوری نموده. یا عزیزی تعدادی کتاب اموزش زبان انگلیسی اعم از دیکشنری و کتاب گرامر و کتب دیگر مرتبط جمع اوری نموده. یا شخصی کتاب های تخصصی تعمیرات ماشین با اطلاعات ماشین را جمع اوری می کند که برخی وابسته به کارشان این مجموعه را جمع اوری نموده برخی کارشان بیربط بوده و کاملا از روی علاقه است.و این مجموعه تخصصی که در خانه باشد شاید فقط برای مصرف یک نفر در آن منزل استفاده شود یعنی اگر پسر خانواده کتابهای رایانه و نرم افزار را علاقه داشته باشد به احتمال خیلی زیاد دیگر اعضای خانواده زیاد تمایل به این کتابخانه نداشته مگر در موارد استثنا  که نزدیکی اندیشه و علاقه کتاب باشد.و خریدار کتابخانه شخصی تخصصی بسیار سخت است چرا که دمصرف کننده آن نیز در اقلیت بوده و در مراکز عمومی کتاب کمتر خرید و فروش میشود مگر تعدادی محدود که صرفا کتاب تخصصی کار میکنند و می بایست هنگام فروش در پی خریدار کتابخانه شخصی تخصصی باشید

خریدار کتابخانه شخصی عمومی

همانطور که از عنوان مشخص است مجموعه ای کتاب عمومی را در برمیگرد این که تعریف عمومی در کتاب چه می تواند باشد بلاشک حتی کتاب در زمینه خاص مثلا رمان و یا کتاب شعرم به نوعی مشیود گفت کتاب تخصصی ادبیات یا تخصصی داستان که این مورد درست است اما وقتی مورد کتابخانه تخصصی را مطرح کردم درخواهید یافت تفاوت بسیاری بیان کتب مکانیک یا کتاب درسی و دانشگاهی با کتاب های رمان و تاریخ هست.درست است که مجموعه کتابهای تاریخی در یک کتابخانه میشود یک کتابخانه تخصصی تاریخ اما از انجا که این قبیل کتب برای عموم دلچسب و جذاب است از قفسه تخصصی تفکیک شده و به عمومی نیل می نماید. پس در کتابخانه شخصی عمومی آن شخص مجموعه ای کتاب عمومی اعم از داستان شعر و تاریخ و روانشاسی جمع اوری نموده که اگر در اینخانه 5 فرد وجود داشته باشند اکثریت بیعلاقه به این مجموعه نیستن در حالی که در کتاب تخصصی درسی مثلا کنکور یک شخص فقط مصرف دارد یا در یک کتابخانه شخصی تخصصی زبان ایتالیایی میزان علاقه در خانواده در اقلیت است.

مدیر سایت
29

خریدار کتاب دست دوم و مجلات قدیمی

 

 وقتی می گوییم خریدار کتاب دست دوم شامل یک جلد میشود تا چندین هزار جلد فقط بشرطی که کتاب عمومی باشد یعنی در زمینه تاریخ و ادبیات باشد و اگر می گوییم خریدار مجلات قدیمی بدین معنی نیست که هر مجله ای را خرید می کنیم. یعنی مجلات زرد یا مجلات ضعیفی که طی ادوار گذشته کار شده اند. و ما نشریات و مجلات قدیمی پیش از انقلاب را فعالیت می کنیم. حال چه تک جلد باشد یا ماهانه و سالانه و یا دوره کامل باشد.

خریدار مجلات قدیمی میبایست نسبت به مجلات قدیمی شناخت کامل داشته باشد یعنی هر کتابفروشی مجله قدیمی را نمی شناسد چون اساسا مجله فروش کارش کاملا سختر و به مراتب حرفه ای تر از کتاب می باشد. نشریات ادواری شامل یک مجله قدیمی است که بصورت هفتگی یا ماهانه و حتی سالانه به چاپ رسیده و طی دوران چاپ برخی شماره ها کم تیراژ و حتی نایاب بوده است .پس وظیفه شخص کتابفروش یا مجله فروش است که پیرامون تاریخ چاپ و نشر مجلات قدیمی اطلاعات کافی را داشته باشد .چرا که در مطالب قبلم عرض کردم وقتی یک قاضی میتواند عادل باشد که دانا و فاضل و بی طرف باشد . و در دنیای خرید و فروش شرط لازم عادلت در خرید اطلاع از ارزش درست کالا و داتشن مشتری یعنی خریداری است که بتواند پس از خرید کتاب و مجله شما با سودی مطلوب واگذار کند.

مثلا وقتی شما کتاب های فلسفی دست دوم دارید باید شخص خریدار نسبت به کتاب های فلسفی اگاهی داشته باشد بداند کتاب الان کمیاب و کدام کم ارزشتر است. وقتی یک شخص که کارش کتاب های داستان و رمان است به او کتاب فلسفی بفروشید و او مشتری کتاب فلسفی ندارد چرا ه سالهاست مشتریان کتاب از او صرفا رمان و داستان میخرد خوب منطقی است از قیمت های بروز کتاب در زمینه دیگر اطلاع نداشته و اگر کتابها را از شما بخرد قیمت ارزانتری نسبت به اهلش میخرد.

پس اینکه هنگام فروش کتاب دست دوم شما از این معامله راضی نبودید و خریدار را منصف نمی شناسید عدم اگاهی خریدار نسبت به کتب شما بوده است.حال شاید بگویید خریدار باید بگویید درست است اما وقتی مسئله غم نان میشود طرف انصاف را فراموش می کند می گویید میروم اگر ارزان داد که تمام اگرم طرف نفروخت که بر میگردم.پس اگر قصد فروش کتابخانه شخصی خود را دارید با ما تماس بگیرید تا شخص خریدار با توجه به نوع کتاب های شما اعزام کنیم.

مدیر سایت
33

خریدار کتاب دست دوم غیر درسی

 

 در طول روز تماس های بسیاری داریم پیرامون خریدار کتاب دست دوم درسی و ما در مطلب قبلی نوشتیم که بازار کتاب دست دوم دسته ای درسی کار می کنند و دسته ای غیر درسی و 99 درصد کسانی که در نیای مجازی و سایت اینترنتی فعالیت می کنند صرفا کتاب های غیر درسی کار می کنند.یعنی خریدار کتاب دست دوم غیر درسی هستند و این درسی به معنای فقط کتاب های مدرسه نیست بلکه از مقطع دبستان و دبیرستان شروع میشود تا کنکور و دانشگاه و هر کتابی که پیرامون اموزش است چون کتب زبان و مهندسی و ژنتیک وعلمی

پس در یک جمله خریدار کتاب دست دوم غیر درسی هر کتابی میخرد جز کتاب درسی که در مطلب بالا توضیح دادم چه کتبی جز درسی محسوب میگردد.

حال ترازو و معیار قیمت گذاری کتاب های دست دوم با توجه به انصاف خریدار کتاب متغغیر است اینکه شخصی واسطه است برای یک کتابفروش یا یک شخص برای یک شرکت و سایت مشخص بصورت مستقیم میخرد. خوب شکی نیست اگر خریدار کتاب هدفش خرید برای تغذیه و پر نمودن ارشیو و قفسه های کتابخانه فروشگاه خود باشد مبلغی بالتر از شخصی که کتاب دست دوم میخرد تا به یک شخص دیگر که کتابفروش است واگذار نمایید. و گاه پیش میاید یک مجموعه چند دست گردش می کند تا فروشنده اصلی برسد. مثلا شخصی که فروشگاه کتاب نمایش و تئاتر دارد چون اگهی ندارد باید از شخصی کتاب بخرد که کارش کتاب نمایش نیست اما چون اگهی داشته و کتاب ها به او رسیده کتاب را اول از فروشنده بخرد و به شخص دیگر بفروشد. خوب وقتی شخصی نسبت به کتابی تخصص ندارد شکی نیست در ارزش گذاری نیز ناتوان خواهد بود. کاری که کارا کتاب با در نظر داشتن کارشناسان مجرب در هر زمینه ای انصاف را در خریدار کتاب دست دوم غیر درسی لحاظ نموده است.

مدیر سایت
31